Pobożne życzenia prawicy się nie spełniły. Aleksandra Dulkiewicz faworytką do gdańskiego ratusza

REM: „Paweł Adamowicz był obiektem oszczerstw [w TVP], ale nie miał prawa do obrony”

Po zawirowaniach, spowodowanych przez kontrkandydata na stanowisko prezydenta Gdańska Grzegorza Brauna i głośnych powątpiewaniach w to, czy Aleksandrze Dulkiewicz uda się zebrać 3 tys. głosów poparcia, dziś sprawa jest już jasna.

Gdańszczanie wyraźnie pokazali, kogo chcą widzieć na stanowisku gospodarza miasta. To mocne zabezpieczenie kandydatki na prezydenta Gdańska, na wypadek gdyby Sąd Najwyższy zakwestionował ważność głosów zebranych wcześniej.

„Podobno własnymi rękami zebraliście już 25 tysięcy podpisów dla mnie, Aleksandry Dulkiewicz, po to, żebym była kandydatką na prezydenta Gdańska. Bardzo wam za to dziękuję!” – powiedziała przebywająca w Brukseli komisarz Gdańska – na nagraniu opublikowanych w mediach społecznościowych.

Jak już pisaliśmy Państwowa Komisja Wyborcza uchyliła postanowienie komisarza wyborczego w Gdańsku o rejestracji Komitetu Wyborczego Wyborców Wszystko dla Gdańska. Komisarz nakazał zmianę nazwy. Dulkiewicz zebrała ponad 10 tys. podpisów mieszkańców Gdańska.

Poprzednią zakwestionował jej kontrkandydat Grzegorz Braun, twierdząc że start w wyborach komitetu o nazwie Wszystko dla Gdańska, jest nielegalny. Powołał się na art. 95 par. 3 Kodeksu wyborczego, który brzmi:

„Nazwa i skrót nazwy komitetu wyborczego wyborców muszą być różne od nazw lub skrótu nazw partii politycznych lub organizacji, wpisanych odpowiednio do ewidencji lub rejestru, prowadzonych przez właściwy organ”.

Szef PKW: Dulkiewicz może kandydować – wystarczy, że jej komitet lekko zmodyfikuje nazwę

Wiadomo, że wymaganej liczby podpisów nie udało się zebrać Piotrowi Walentynowiczowi. Jeszcze w środę wieczorem uznał swoją porażkę, informując o uzyskaniu poparcia jedynie 1 tys. osób.

„Z zawodu wnuk” nie może kandydować na prezydenta Gdańska – zebrał za mało podpisów

W terminie,  wymaganą liczbę podpisów zebrał również Grzegorz Braun.

/j/
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
marekZwinkaMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Ja myślę, że nawet, gdyby nakazano zbieranie podpisów od nowa, uzyskanie 3 tysięcy komitetowi wyborczemu Pani Aleksandry Dulkiewicz zajęłoby nie więcej, jak kilka godzin. Wystarczyłoby 5 – 10 punktów zbierania podpisów w najruchliwszych miejscach w Gdańsku.

Zwinka
Zwinka

25 tys. w ciągu 10 godzin ! Wszelkim palantom mówimy stanowcze NIE !!!

Maciek123454321
Maciek123454321

O Boże, to aż tak szybko poszło????? Nie wiedziałem. BRAWO GDAŃSK!!!!!

marek
marek

Pani Olu walić ich ale ciężka praca przed Panią szczególnie z bardzo pomocnym pislandem