Poczta Polska chciała, by wydrukowano o trzy miliony więcej kart niż jest wyborców? – „To Duda miałby 120%”

Poczta Polska chciała, by wydrukowano o trzy miliony więcej kart niż jest wyborców? – „To Duda miałby 120%”

Czy Poczta Polska chciała, by wydrukowano o trzy miliony więcej kart niż jest wyborców? Według informatorów tvn24.pl mogło tak być. – „Poczta chciała druku trzech milionów kart wyborczych więcej, niż jest wyborców. Tych jest 29 milionów 800 tysięcy, a kart miało zostać wydrukowanych 33 miliony” – twierdzą informatorzy tvn24.pl

 

Sama Poczta odmawia odpowiedzi w tej sprawie. – „Szczegółowe dane stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu artykułu 11 ustęp 2 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji i jako takie nie mogą zostać ujawnione” – odpowiedziała tvn24.pl rzeczniczka prasowa Poczty Polskiej Justyna Siwek.

Dotąd drukowano tylko tyle ile kart, ile jest wyborców i była to informacja jawna.

 

„W poprzednich wyborach prezydenckich wydrukowano dokładnie tyle samo kart, ile liczy spis wyborców. To zasada” – powiedział rzecznik Krajowego Biura Wyborczego Tomasz Grzelewski. A były przewodniczący PKW prof. Wojciech Hermeliński dodał: – „Drukowanie ponad 100 procent kart nie ma sensu. Z reguły drukowane było niecałe 100 procent, ponieważ frekwencja i tak sięgała 40-50 procent, więc karty zostawały”.

„To Duda miałby 120%”; – „Musi być jakiś zapas przecież. Dziwię się że tylko 3 mln więcej. Tak czy inaczej widać, że Duda idzie na ponad 100 % głosów”; – „Już sam fakt, że w tej sprawie zasłaniają się tajemnicą biznesową oznacza, że nie nigdy nie powinni się zabierać za organizację głosowania”; – „Uczciwe wybory kopertowe można między bajki włożyć” – komentowali internauci.

bt

Źródło: tvn24.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
RomaJantarHerodAntypisZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Ale że po co, do rozprowadzania na czarnym rynku?

HerodAntypis
HerodAntypis

Te trzy miliony dodatkowych kart to jak dwa granaty od babci dla Pawlaka. Wybory wyborami, kogo by nie wybrali, to dupa musi być po naszej stronie.

Jantar
Jantar

Ależ do podrzucenia do urny z zaznaczonymi głosami na Dudę!

Roma
Roma

Te dodatkowe 3 miliony kart miały wypełniać trolle, wszystkie karty miały być tak samo wypełnione.