Poczta Polska komercyjnie włącza się w kampanię wyborczą

Poczta Polska komercyjnie włącza się w kampanię wyborczą

Wraz z przesyłkami poleconymi osoby indywidualne i biura otrzymują ulotkę skierowaną przeciwko Rafałowi Trzaskowskiemu. Nie są to materiały reklamowe wrzucane do skrzynek, ale roznoszone przez listonoszy.

 

Z treści ulotki wynika, że lepiej jest głosować na kandydata PiSu, bo wtedy nie będzie konfliktów z Sejmem, zniknie podział między Polakami (sic!), zniknie kryzys, bieda i afery. Te ostatnie chyba w tym sensie, że nadal nikt o nich nie będzie informował, ani nikt nie będzie ich rozliczał. Jednym słowem, wyborco, zamknij oczy, schowaj głowę w piasek i zdaj się na Andrzeja Dudę. Wtedy wszystkie problemy znikną.

Pytanie, czy etyczne jest zaprzęgnięcie państwowej instytucji do kampanii wyborczej na rzecz jednego z kandydatów? Buntowali się nawet listonosze, gdy dowiedzieli się, że mają nosić takie ulotki.

Zgodnie z regulaminem usługi za treść druku odpowiada zleceniodawca” – tłumaczy Wyborczej.pl Justyna Siwek, rzecznik prasowy przedsiębiorstwa. I dodaje, że to zlecenie czysto komercyjne. Klient płaci i klient ma prawo. „Doręczenie do rąk własnych przy okazji dostarczenia innej przesyłki jest zgodne z regulaminem”.

 

Problem w tym, że ten klient jeszcze nie zapłacił Poczcie 70 mln złotych za poprzednią usługę, czyli organizację nieodbytych wyborów korespondencyjnych. Czy stał się bardziej wiarygodny teraz, że przyjęto od niego kolejne zlecenie?

Wiadomo też, że Poczta Polska systematycznie odnotowuje spadek obrotów. Od stycznia Polacy wysłali o 21 % listów mniej. PiS zapewne przedstawi tę akcję jako działania zmierzające do ratowania polskiego przedsiębiorstwa. A Polakom pozostanie świadomość, że tak, jak TVP stał się TVPis, to samo dotknęło Pocztę, polską już tylko z nazwy.

/ep/

Źródło:wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Rafał PmavaJacek DolińskiJantarMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Brawo pispoczta. Wyraźnie dają do zrozumienia, że zapraszają do szwindli. Być może znajdziemy za jakiś czas gdzieś na wysypisku stosy wypełnionych kart wyborczych z iksem przy nazwisku Trzaskowskiego.

Jantar
Jantar

To się nie mieści w głowie! Właśnie czytam komunikat Episkopatu, jak „powinien głosować wierzący katolik”! Oficjalny komunikat w imieniu polskiego kościoła wystosowany do wiernych mówi, że „katolik powinien opierać swój wybór na prawym sumieniu uformowanym w zgodzie z Ewangelią i nauczaniem moralnym Kościoła i zagłosować na tego kandydata, który hierarchię wartości opiera w całości na Ewangelii i Dekalogu”. Dalej jest jeszcze więcej na temat moralności wyboru. Czyli kandydat nie przestrzegający Pisma Świętego, nakazów kościelnych, prawa kościelnego, nie ma prawa być głową państwa. Zadaję pytanie: czy Polska jest już oficjalnie państwem wyznaniowym, gdzie rządzi Kościół, który oficjalnie narzuca obywatelom, na kogo… Czytaj więcej »

Jantar
Jantar

Jeszcze jedna świeżynka. Partnerka i córka ułaskawionego pedofila składają pozew przeciwko „Faktowi” o ochronę dóbr osobistych i żądają odszkodowania 1 mln PLN za „poniesione krzywdy w wyniku publikacji”! Konferencja prowadzącego sprawę mecenasa o 14.00. Pięknie! Czyli „morda w kubeł”. Pytanie, skąd panie miały kasę na opłacenie adwokata? Takie sprawy kosztują i to ogromne pieniądze. A skoro przez te lata niemal nie miały za co żyć to skąd nagle mają kasę? Za tą sprawą kryje się drugie dno. Bardzo mnie ciekawi, kto tak naprawdę za tym stoi. Jasne już jest, że społeczeństwo nie miało się dowiedzieć o całej sprawie, czyli stawiam… Czytaj więcej »

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Na całe szczęście polscy tzw. katolicy, którzy stanowią większość (tzw. – bo bez swojej wiedzy zostali ochrzczeni, a niektórzy z konformizmu wzięli ślub kościelny – i na tym ich stosunki z KK się kończą) mają w nosie zalecenia episkopatu.
A ta mniejszość która chodzi regularnie do kościoła i tak zagłosowałaby na Adriana.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

W Warszawie chyba nie roznoszą, bo tu jest mało PiSiego „ciemnego ludu” (©2005, Jacek Kurski). Czy ktoś widział taką ulotkę? Czy jest ona podpisana jako materiał wyborczy komitetu wyborczego Dudy?

mava
mava

słuchałam tłumaczenia rzeczniczki poczty – że oni nie wnikają w treść komercyjnych (!) zleceń.
Rozumiem, ze jeśli ktos zaplaciłby poczcie za roznoszenie np. ulotek pedofilskich to też by je wrzucali do skrzynek? bo pieniądze nie śmierdzą?
A poza tym, jakie „komercyjne”! przecież „zleceniodawca” wydaje MOJE pieniadze! i wszystkich podatników! a ja nie zgadzam sie na takie marnowanie mojej cięzkiej pracy! czego wyraz dam w głosowaniu

Rafał P
Rafał P

Czas przestać korzystać z usług tej naszej drogiej i coraz droższej PP; zwłaszcza że są konkurencyjne firmy.