Poczta Polska ma przygotowywać wybory – polecenie wydał Morawiecki

Kto odda Poczcie Polskiej kasę za wybory widmo?

„Na jakiej podstawie prawnej premier polecił Poczcie Polskiej zacząć przygotowania do sprzecznych z Konstytucją, opartych na bezprawnie zmienionym Kodeksie Wyborczym, niebezpiecznych dla życia i zdrowia tysięcy ludzi, a więc z góry nieważnych wyborów? Takowa nie może istnieć” – zapytał na Twitterze dr Mikołaj Małecki z Wydziału Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 

A chodzi o nakaz, który wydał Mateusz Morawiecki. – „Polecam Poczcie Polskiej realizację działań polegających na przygotowaniu do przeprowadzenia wyborów prezydenckich w trybie korespondencyjnym” – miał napisać Morawiecki w datowanym na czwartek piśmie, które cytuje RMF FM.

Wychodzi więc na to, że Morawiecki szybko przestał mieć wątpliwości, o których pisaliśmy w artykule „Wybory korespondencyjne niewykonalne. Wyborcza: „Ludzie z Nowogrodzkiej oskarżyli premiera o defetyzm”.

 

Przypomnijmy, że przeforsowana przez PiS ustawa, dotycząca wyborów „kopertowych”, znajduje się teraz w Senacie. Prace więc nad nią trwają – tym bardziej zasadne wydaje się być pytanie Mikołaja Małeckiego.


Internauci komentowali: – „… przecież już pracują nad wynikiem … to muszą mieć dokumenty”; – „Lex caduca!”; – „Poczta Polska zawiesi swoją działalność ustawową na czas wyborów? Czy zgodnie z kodeksem pracy pracownikom można zmienić tak istotnie obowiązki? Czy to jest militaryzacja PP?”.

bt

Źródło: RMF FM, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

16
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
9 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
Polka gorszego sortuSmerfZgredzinkaJantarJacek Doliński Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek
Marek

Pan dr zadaje jakieś retoryczne pytania. Jak to na jakiej podstawie prawnej? Na podstawie prawnej, autorytecie i sile okupanta. Tak po prostu. Przecież od dawna pis rządzi nielegalnie i tylko dzięki bezczynności policji (kiedyś bo dziś milicji), wojska (kiedyś polskiego) i nas obywateli może to robić i będzie to robił. Pis powinien zostać zdelegalizowany ponad 4 lata temu gdy tylko zaczął majstrować przy TK, ale jak wtedy sędziowie TK się poddali tak dzisiaj poddają się sędziowie SN, a my „obywatele” „patrioci” „polacy” dalej nic nie robimy i dyskutujemy czy iść na wybory czy bojkotować zamiast robić to co powinniśmy. Jak… Czytaj więcej »

Zgredzinka
Zgredzinka

No wiesz, w końcu znacznej części narodu jednak się taka władza podoba, co można wnosić po niesłabnącym poparciu.
To tylko takie jakieś wykształciuchy mają z tym problem.
I co, chciałbyś wojny domowej?
Trzeba poczekać aż i ci zaczadziali naziolsko-katolską propagandą otrzeźwieją, jak bieda ich znowu przyciśnie.
Miłość i skrajna nienawiść, to dwa krańce tego samego zjawiska … rozczarowania.

Marek
Marek

A pani woli być niewolnikiem?
To nie jest kwestia tego co się chce a czego nie chce, tylko tego co jest zgodne z prawem a co nie, albo co jest właściwe a co nie.
Pewnie poczekajmy kolejne np. 40 lat aż pis upadnie przez ten czas żyjąc jak niewolnicy, a potem znów podnosząc z gruzów państwo. Jest to jakiś wybór, i wybranie tego jest właśnie polskim problemem. Gdzie ta wola do buntu i walki w nawet bezsensownych powstań? Chyba ten gen zniknął z naszej populacji.

Zgredzinka
Zgredzinka

Nie, ten gen nie zaniknął w naszej populacji, o czym mogą świadczyć wcześniejsze masowe protesty, które jednak podejmowane były tylko przez tę co bardziej światłą cześć społeczeństwa, przy dezaprobacie tej drugiej części.
Nie było więc wspólnego interesu w działaniu, tak jak to miało miejsce w przypadku okupantów.
Musimy poczekać, aż ta niezorientowana w sytuacji część … przejrzy.
Bieda i egzystencjalne problemy, to dobry napęd do działania.

Marek
Marek

PS: A czy w ogóle do wojny domowej by doszło? Ja mam wrażenie, że pis i jego zwolennicy wydają się tak silni bo ich przeciwnicy są skrajnymi pacyfistami. Czy na pewno wojsko, milicja WoT tak chętnie stanęliby po stronie kaczyńskiego rozumiejąc czym się to może skończyć? A pisowscy zwolennicy byliby tak chętni do walki skoro przez 5 lat rządów nie zdołali zorganizować ani jednej dużej manifestacji poparcia dla swojej władzy i jej pomysłów?
Polacy sami są swoimi największymi wrogami i sami bezczynnością pozwalają kaczyńskiemu na nałożenie sobie niewolniczych pęt i obroży.

Zgredzinka
Zgredzinka

Myślę, że Polacy w znacznej mierze są po prostu … koniunkturalistami.
A co do jednostek siłowych, to przypomnij sobie stan wojenny, gdzie ludzie … bezinteresownie … pacyfikowani byli przez swoich (przecież) rodaków.

andrzej
andrzej

Jeśli nierządnica postępuje niezgodnie z prawem, to premier łamiący prawo to nierządnik.

Zwinka
Zwinka

Co za cieniasy. Żaden dziadowi nie podskoczy. Gdzie ci mężczyźni, prawdziwi tacy .. gdzie te chłopy…

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Wygląda na to, że postawić się muszą polskie baby. 😉

Zgredzinka
Zgredzinka

Raczej kobiety, bo te baby, szczególnie z Kół Gospodyń Wiejskich, raczej zadowolone są z obecnego stanu rzeczy.

Piotr
Piotr

Premier ma w tym jakiś interes? Przecież zorganizowanie wyborów to nie należy do jego obowiązków ,zadań ,nie za to mu płacimy.

Jantar
Jantar

Interesem premiera jest utrzymanie się na stołku. On doskonale wie, że jeśli sprzeciwi się Kaczyńskiemu, ten szybko wymieni go na kogoś bardziej posłusznego. Chociażby na „carycę” Suskiego, albo ponownie ulubienicę pisowskiego ludu Szydło. I do tego Ziobro będzie uszczęśliwiony, bo plotka głosi, że Ziobro i Morawiecki się nienawidzą. Tak samo zresztą, jak Ziobro nienawidzi Gowina, bo Ziobro w przyszłości chce być następcą Kaczyńskiego.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Premier tak bez żadnego trybu.

Smerf
Smerf

A takiego wała! Oddam głos, a oni będą wiedzieli na KOGO. A potem: wpis do rejestru antyreżimowych, następnie utracę pracę pod byle pretekstem, a w dalszej kolejności zainteresują się moimi dziećmi i dalszą rodziną. Państwo policyjne w pełnej krasie!
A to tylko dlatego, że zostanę pozbawiony prawa TAJNOŚCI w wyborach…

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

A jak im listonosze pokażą gest Lichockiej? O ile wiem, póki co poczta nie została zmilitaryzowana.

Zgredzinka
Zgredzinka

To by nie było takie najgorsze i mogłoby Ci wyjść całkiem na zdrowie.
Gorzej, gdybyś w poczuciu obywatelskiego obowiązku, wzięła udział w tej hucpie.