Poczta Polska wydała miliony zł na wybory 10 maja – „I to wtedy, kiedy szpitale błagały o pomoc”

Poczta Polska komercyjnie włącza się w kampanię wyborczą

„57 mln zł wydała Poczta Polska na zakup środków ochrony osobistej ustaliliśmy na kontroli z Konradem Frysztakiem. W istotnej skali zgromadzone na potrzeby dystrybucji pakietów przed 10 maja. W tym kombinezony, bo dwójki miały dotrzeć do osób na kwarantannie i szpitalach” – napisał na Twitterze poseł KO Michał Szczerba.

 

Z kolei RMF FM donosi, że samo wydrukowanie kart wyborczych pochłonęło ok. 5 mln zł. Zamówienie kopert, pakowanie tzw. pakietów wyborczych, transport i magazynowanie kosztowało ok. 10 mln zł.

Według reportera RMF FM, to koszty tylko szacowane. Do tego trzeba jeszcze doliczyć wydatki związane z dostarczaniem tych pakietów.

 

Do sprawy „rozbrajająco” odniósł się wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Zapytany, ile kosztowało wydrukowanie pakietów wyborczych? – Wiem, natomiast nie mogę tego po prostu powiedzieć” – powiedziała w rozmowie z RMF FM. Kiedy powie? –  „W momencie, gdy dojdzie do zawarcia stosownych umów” między MSWiA a PWPW oraz ministerstwem aktywów a pocztą. Dzisiaj trwają negocjacje na ten temat” – stwierdził Sasin.


Sprawę wydatków poniesionych przez rząd PiS na forsowane przez siebie wybory komentowali internauci. – „Oj tam. To tylko dodatkowe kilkadziesiąt milionów dorzuconych do druku kart… I to wtedy kiedy szpitale błagały o pomoc. Ale spoko, stać nas, w końcu taka z nas potęga…”; – „To mogą oddać szpitalom, może w końcu coś porządnego od spółki skarbu państwa, zostanie przekazane”; – „Coraz bardziej widać, że Pani Prokurator miała rację wszczynając postępowanie ws. organizacji wyborów kopertowych”.

bt

Źródło: RMF FM, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
jacekDarka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Darka
Darka

Na jakim świecie przyszło nam żyć??? To jakaś paranoja. Wydawane są miliony na „usługę pocztową zwaną wyborami”, a tymczasem szpitale (także te tzw jednoimienne) obcinają pensję pielęgniarkom. Podał to dzisiaj wieczorem Onet. To jest świństwo jakiego świat nie widział. Nie zdziwię się, jeżeli po tej całej pandemii, gro ich wyjedzie z tego chorego kraju, tam gdzie ich praca będzie doceniana. Narażają własne życie za marne grosze, a jeszcze im zmniejsza się i tak śmiesznie małe uposażenie. Panie ministrze Szumowski – widzisz i nie grzmisz??????

jacek
jacek

Zapytam bardzo prosto . Skąd wzięliście kwotę 57 milionów .Moim zdaniem piszecie taki same bzdury jak pis.