Poczuli się pewniej. „Weźmiemy się za „Sok z Buraka”

Jaki: „Rząd PiS wizy [do USA] załatwił” – „Kłamstwo. Takich rzeczy nie załatwia rząd, tylko obywatele, spełniając procedury”

Patryk Jaki zapowiedział w TVP info, co niebawem zrobi prokuratura z internetowymi stronami, na których kwitnie satyra z PiS i jego polityków.

Minister jest przekonany, że przeciwnicy PiS wciąż mają przewagę w mediach i dodał, że są też „nowe przewagi w mediach społecznościowych”. – Instytucjonalne przewagi, nieuczciwe, uważam. To nielegalne finansowanie kampanii wyborczej, prokuratura się za to naprawdę weźmie – zapowiedział w rozmowie z Magdaleną Ogórek, dziwnie „zapominając” o działalności TVP (w tym programu, w którym gościł) i „instytucjonalnej przewagi” rządu, w którym zasiada.

„Ja też już sobie obiecałem, że po kampanii weźmiemy się za takie rzeczy jak „Sok z Buraka”. To się teraz skończy. Ja chwilę odpocznę i się tym naprawdę zajmę” – zapowiedział.

Czyżby zdecydowane zwycięstwo Zjednoczonej Prawicy dawało zdaniem wiceministra sprawiedliwości mandat, by ukrócić „nieprawomyślną działalność”?

mpm
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

23
Dodaj komentarz

avatar
12 Comment threads
11 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
14 Comment authors
AntyKaczorAleksanderjerzydarooJantar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Zastanawia mnie, dlaczego w badaniu exit poll wyszła o wiele mniejsza różnica procentowa niż po ogłoszeniu oficjalnych wyników. Wniosek jest jeden – WSTYDZĄ SIĘ PRZYZNAWAĆ, że głosują na PiS. Myślę, że tym „wstydliwym” opozycja powinna się bardzo bacznie przyjrzeć. Nikt wcześniej tej grupy nie badał. nie wiadomo więc, kim ci ludzie są. Ale to całkiem spora grupa. Szacunkowo może to być nawet 350-400 tysięcy. Ciekawe, czego się ci ludzie wstydzą?….. i dlaczego?

AntyKaczor
AntyKaczor

A może lepiej przełknąć łzy porażki i pomyśleć co zaproponować Polakom jesienią? Bo na razie to KE kręciła się i kręci jak g…w przeręblu. Program? Jaki program? Samo bycie antyPisem to nie program. Chęć wygrania wyborów też nim nie jest. Trzeba pociągnąć za sobą ludzi a przynajmniej ich większość. Trzeba ich przekonać, że oni są ważni i im się będzie służyć. Nie olewać co było praktykowane przez Władzę od zawsze. Po wyborach zapominano o obietnicach. Hasło o wstydzie i chęci ukrycia na kogo się głosowało przypomina mi podział na lepszy i gorszy sort społeczeństwa. Oni się wstydzą wyboru! My głosujemy… Czytaj więcej »

Marek
Marek

Sam pan odpowiedział sobie na pytanie. Siły demokratyczne nie wygrają bo nie mogą zaproponować tego co PiS, a jak sam pan twierdzi to właśnie dawanie kasy zadecydowało o poparciu. Jaki więc program mogłyby zaproponować odpowiedzialne osoby, które rozumieją, że kolejny kryzys nadejdzie i zamiast rozdawać tę kasę na piwo, trzeba przygotować modernizację inwestycję, zwiększając w ten sposób wydajność. Jaki program mogą zaproponować ludzie rozumiejący jak niezależne instytucje bronią obywatela przed nadużyciami i terrorem władzy? Co mogą zaproponować świadome osoby rozumiejące, że Polska nie jest sama na świecie i jej samo istnienie zależy od relacji z innymi?. Przecież nic z tego… Czytaj więcej »

AntyKaczor
AntyKaczor

Przeciętnego Polaka mało wzrusza laurka europejskiego prymusa jaką do tej pory mieliśmy. Spełnianie zaleceń UE jest dobrze odnotowywane przez unijnych polityków ale dla kogoś na granicy ubóstwa to nie ma najmniejszego znaczenia. Liczy się tu i teraz. I to nie dotyczy tylko Polski. Ktoś kto tego nie zrozumie ma małe szanse przebić się z przekazem o demokratycznych wartościach. Finalnie przegra kolejne wybory. Rozwarstwienie społeczeństw jest potężne i to wykorzystują różnej maści populiści, neofaszyści i itp. O wyborców trzeba dbać, utrzymywać z nimi kontakt. Monitorować nastroje. Tego zabrakło poprzedniej władzy i wywodzącej się z niej opozycji. I nie chodzi tu o… Czytaj więcej »

Marek
Marek

I dlatego jak pisałem gdzie indziej Polacy nie dorośli do demokracji, takie po prostu jest nasze społeczeństwo i chyba w tym się zgadzamy. Nie mam nic przeciwko polepszaniu bytu najbiedniejszych jeśli jest to zrobione z sensem, ale przede wszystkim nie kosztem podstawowej godności wolnego człowieka, skoro naród polski tego nie rozumie to zasługuje na PiS i na rozwalenie kraju, który PiS mu zafunduje. Jest jeszcze ostatnia iskierka nadziei, że siły demokratyczne zrozumieją to o czym pan pisze i znajdą jakiś pomysł by pogodzić kwestie bytowe z demokratycznymi i przekonają do tego choć taką grupkę by pis nie miał samodzielnej większości,… Czytaj więcej »

Tomek
Tomek

Oj uważaj abyśmy się Tobą nie zajęli.

Waldemar
Waldemar

Ciekawe, co wymyśli Jaki, jak chwilę odpocznie. Jak wszem wiadomo, trzy lata wytężonej pracy nad ustawą medialną nie przyniosły spodziewanego efektu i nie udało się do tej pory „zdekoncentrować media”. Projekt ustawy niby jest, ale PiS obawiało się kolejnej awantury, gdy otwierały się coraz to nowe fronty. Niewykluczone jednak, że czeka do jesiennych wyborów, by ostatecznie zrobić w Warszawie Budapeszt, gdzie opozycja przeniosła się już tylko do internetu. Taka w końcu jest logika każdej władzy, której nie po drodze z regułami demokratycznymi. I niestety, wolnośc słowa to nie jest coś bliskiego szerokim masom, taj jak w PRL. Gdyby nie dysydenci,… Czytaj więcej »

Jantar
Jantar

Ustawa o dekoncentracji mediów czeka na wygraną PiS w wyborach jesiennych. I będzie to jedna z pierwszych ustaw, jakie przegłosują. Jeśli uzyskają większość konstytucyjną to zaczną od zmiany Konstytucji i do niej dopasują wszystkie ustawy. A jak już ustawę o dekoncentracji mediów uchwalą to zniszczą TVN i Polsat – to głównie w tych nadawców uderzy ustawa, bo mają zarówno Biuro Reklamy (po ok. 100 kanałów u każdego z nich, podczas gdy Biuro Reklamy TVP sprzedaje czas antenowy wyłącznie na swoich kanałach + lokalny TV Silesia), portale internetowe i serwisy VOD (TVN ma player, Polsat – Iplę), nadają po kilkanaście kanałów… Czytaj więcej »

Waldemar
Waldemar

Trochę to orwellowski scenariusz i możliwy do przeprowadzenia pod warunkiem, że dla zniszczenia TVN (bo na co im spsiały Polsat?) byliby gotowi na niewątpliwe tsunami z Waszyngtonu (pierwszy pokaz przy nakłądaniu kar na stację). No i przy założeniu, że albo UE się rozpirzy i to w krótkich abzugach, jak mawiał Wiech, albo kompletnie przestanie zwracać uwagę na wolność mediów (co już się dzieje wobec kraju Orbana).

Jantar
Jantar

Nie wiem, czy wiesz, że Kaczyński próbował kupić od poprzednich właścicieli TVN-u WYŁĄCZNIE TVN24. Reszta stacji z pakietu go nie interesuje. Prezes Scripps Networks odmówił i Kaczyński musiał obejść się smakiem. Potem przyszły kary za relacje i różne programy – nie tylko polityczne, czy informacyjne. A ostatnie ciąganie redaktorów TVN z Czarno na białym za reportaż o faszystach i kara dla stacji za jego emisje? W necie chodzi też petycja do KRRiT o odebranie Grupie TVN koncesji na nadawanie wszystkich kanałów założona przez posłów PiS-u z Pawłowicz na czele. Tsunami z Waszyngtonu oczywiście by było, ale nie sądzę, że bardzo… Czytaj więcej »

MIranda
MIranda

Jaki z pewnością wyznaje zasadę , że nie wystarczy wziąć wroga na cel – trzeba jeszcze trafić .. . A ja jeszcze dodam słuszną sentencje autora Dobrego wojaka Szwejka, że dla tego, kto ma broń w ręku , a żądzę niszczenia w sercu, nie będzie granic. Być może już wkrótce przekonają się o tym także zwolennicy PISU . I tylko Polski żal.

Ryszard
Ryszard

No! Europejczyk pełną gębą! Cenzura, panie, śledztwo, Soros i konsekwencje!

kuba50
kuba50

Pan Jaki byle jaki weźmie się za „Sok z Buraka” buchaaaaaaaaaaaaaaaaaa, ale pomarzyć każdy może.

smętek
smętek

W państwie autokratycznym jakim staje się Polska zamordyzm to normalna rzecz. Mnie zastanawia, ilu jest pustogłowych wyborców jeśli niejaki Jaki dostał mandat do PE. Zresztą większość jego konfratrów to „gwiazdy intelektu”. Chyba wstyd się przyznawać, że wybrano buraki.

Marek
Marek

Jak to ilu? Mamy dokładne dane z właśnie zakończonych wyborów 6,2mln ludzi, którzy uwierzyli w brednie, banialuki, kłamstwa, dali się kupić albo lubią faszystowski but i nadstawianie różnych części ciała (bynajmniej nie drugiego policzka) księżom.

Zwinka
Zwinka

Dyktatura ciemniaków wersja 2.0 ( w porywach do 4.0)

Marek
Marek

Wow. Hipokryzja poziom mistrzowski. Na bazie artykułów Oko.press można dojść do wniosku, że w pierwszej kolejności prokuratura to powinna zająć się pisowską kandydatką i samym jakim za nielegalne finansowanie kampanii w internecie, no ale przecież nie po to szef partii Jakiego upolitycznił prokuraturę by Jaki musiał się obawiać. Niech robi, poza szykanami, zastraszeniem i torturami psychicznymi nic nie zdziała bo sąd oddali te oskarżenia, a jak zmienią sądy na swoje to jaki już będzie grzał d.. w Brukseli, żałosny dress.

Jantar
Jantar

Jak mówiłam, że PiS-owi jest bardzo na rękę restrykcyjna ustawa PE zwana potocznie ACTA2 to znajomi mi nie wierzyli. Uwierzyli zapewnieniom Kaczyńskiego, że PiS ustawy nie poprze. A tu proszę, ustawy wprawdzie nie poparli, ale będą cenzurować internet przy pomocy prokuratury. Każdy, kto napisze komentarz anty pisowski będzie mieć sprawę sądową zakończoną wyrokiem skazującym. Czyli „popierajcie nas i nie przeszkadzajcie”, albo inaczej i dosadniej: MORDA W KUBEŁ – TERAZ MY RZĄDZIMY I ZROBIMY CO CHCEMY. Oto partia demokratyczna, szanująca wolność słowa i prawa obywatelskie w pełnej krasie – już bez żadnych zahamowań. A jeszcze większości konstytucyjnej nie mają i przed… Czytaj więcej »

Zwinka
Zwinka

Przed wyborami sypną kolejną (naszą) kasą, np. dla wrednych nauczycieli, żeby zamknęli gęby i… hulaj dusza, piekła nie ma. Lekcje w „Zielonej Owieczce” nie poszły w las … Czarna dupa ( za Stefanem Kisielewskim ) stoi dla nas otworem.

jerzy
jerzy

Jak patrzę na tego buraka to mam wrażenie że moment i sok puści.

daroo
daroo

On już dawno popuścił i to chyba nie sokiem 🙂

daroo
daroo

Ty się lepiej Patrysiu weź za pranie swoich brudnych dresów , bo coś mi mówi że już niedługo ci się przydadzą

Aleksander
Aleksander

Nie strasz,nie strasz……….