Poczuli się pewniej. „Weźmiemy się za „Sok z Buraka”

Jaki: „Rząd PiS wizy [do USA] załatwił” – „Kłamstwo. Takich rzeczy nie załatwia rząd, tylko obywatele, spełniając procedury”

Patryk Jaki zapowiedział w TVP info, co niebawem zrobi prokuratura z internetowymi stronami, na których kwitnie satyra z PiS i jego polityków.

Minister jest przekonany, że przeciwnicy PiS wciąż mają przewagę w mediach i dodał, że są też „nowe przewagi w mediach społecznościowych”. – Instytucjonalne przewagi, nieuczciwe, uważam. To nielegalne finansowanie kampanii wyborczej, prokuratura się za to naprawdę weźmie – zapowiedział w rozmowie z Magdaleną Ogórek, dziwnie „zapominając” o działalności TVP (w tym programu, w którym gościł) i „instytucjonalnej przewagi” rządu, w którym zasiada.

„Ja też już sobie obiecałem, że po kampanii weźmiemy się za takie rzeczy jak „Sok z Buraka”. To się teraz skończy. Ja chwilę odpocznę i się tym naprawdę zajmę” – zapowiedział.

Czyżby zdecydowane zwycięstwo Zjednoczonej Prawicy dawało zdaniem wiceministra sprawiedliwości mandat, by ukrócić „nieprawomyślną działalność”?

mpm
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
23 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek123454321
Maciek123454321
28 maja 2019 09:23

Zastanawia mnie, dlaczego w badaniu exit poll wyszła o wiele mniejsza różnica procentowa niż po ogłoszeniu oficjalnych wyników. Wniosek jest jeden – WSTYDZĄ SIĘ PRZYZNAWAĆ, że głosują na PiS. Myślę, że tym „wstydliwym” opozycja powinna się bardzo bacznie przyjrzeć. Nikt wcześniej tej grupy nie badał. nie wiadomo więc, kim ci ludzie są. Ale to całkiem spora grupa. Szacunkowo może to być nawet 350-400 tysięcy. Ciekawe, czego się ci ludzie wstydzą?….. i dlaczego?

AntyKaczor
AntyKaczor
28 maja 2019 21:51

A może lepiej przełknąć łzy porażki i pomyśleć co zaproponować Polakom jesienią? Bo na razie to KE kręciła się i kręci jak g…w przeręblu. Program? Jaki program? Samo bycie antyPisem to nie program. Chęć wygrania wyborów też nim nie jest. Trzeba pociągnąć za sobą ludzi a przynajmniej ich większość. Trzeba ich przekonać, że oni są ważni i im się będzie służyć. Nie olewać co było praktykowane przez Władzę od zawsze. Po wyborach zapominano o obietnicach. Hasło o wstydzie i chęci ukrycia na kogo się głosowało przypomina mi podział na lepszy i gorszy sort społeczeństwa. Oni się wstydzą wyboru! My głosujemy na słuszną sprawę więc dumnie podnosimy głowę! I co z tego, że ktoś tak głosował? Widocznie bliższe mu są wróble w garści niż gołąbki na dachu, które niejednokrotnie mu obiecywano a jak już przyszło co do czego to zapominano o tym. Nasza „wyższość moralna” jest śmieszna. To raczej jest temat do analizy dla ludzi przygotowujących kampanię wyborczą. Ludzi z chroniczną dziurą w domowym budżecie nie przekona larum o łamaniu Konstytucji, podziału trójwładzy, sojuszu tronu z ołtarzem (a który rząd tego nie robił…nawet przed 89 rokiem żyli sobie zgodnie łapka w łapkę) czy tego, że 500+ obciąży budżet Państwa. Oni tego nie czują. Pełna micha i igrzyska. To klasyka. Oni patrzą na to, że ktoś coś im obiecał i wreszcie dotrzymał słowa. Chyba pierwszy raz tak się stało? I będą patrzeć przez palce na przewały tej Władzy dopóki będą dostawali swoje 500+. Dobry pan, bo co prawda kradnie ale i nam daje. Władza ma środki i instrumenty żeby w ten sposób korumpować ludzi. Wydaje mi się, że Polacy pozbyli się złudzeń, że w wyborach startuje się po to, żeby zmieniać Polskę. Te czasy chyba bezpowrotnie minęły. I dlatego tak wybierano. Patrząc przez pryzmat własnej kieszeni. Taki wybór przekłada się na konkretny zysk dla jednostek. Nieważne, że kiedyś to się skończy. Nasza nieokrzepła demokracja jest krucha. Społeczeństwo w całej swej masie jest niedojrzałe i podatne na różnej maści wpływy. Zresztą to co się dzieje w innych państwach Europy świadczy,o tym, że tam też instynkt samozachowawczy zanika i dochodzą do władzy ekstrema. W końcowym rozrachunku Europejczycy na tym stracą. Wygranymi będą Rosja, USA oraz Chiny. Słaba i podzielona Europa jest im na rękę. Ten proces się trwa już od dawna. Przepraszam za nudziarstwo … ale chyba nie do końca

Marek
Marek
29 maja 2019 11:41
Reply to  AntyKaczor

Sam pan odpowiedział sobie na pytanie. Siły demokratyczne nie wygrają bo nie mogą zaproponować tego co PiS, a jak sam pan twierdzi to właśnie dawanie kasy zadecydowało o poparciu. Jaki więc program mogłyby zaproponować odpowiedzialne osoby, które rozumieją, że kolejny kryzys nadejdzie i zamiast rozdawać tę kasę na piwo, trzeba przygotować modernizację inwestycję, zwiększając w ten sposób wydajność. Jaki program mogą zaproponować ludzie rozumiejący jak niezależne instytucje bronią obywatela przed nadużyciami i terrorem władzy? Co mogą zaproponować świadome osoby rozumiejące, że Polska nie jest sama na świecie i jej samo istnienie zależy od relacji z innymi?. Przecież nic z tego nie przekona „polaka” tak jak nie przekonają go urojone hasła o konstytucji, trójpodziale władzy czy demokracji. Dopiero jak odczuje milicyjną pałę na karku, dopiero jak polityk wysiedli go z jego działki czy zgwałci mu córkę a prokuratura i sąd sprawy nawet nie przyjmie i to jego oskarży o kłamstwo a nawet zamknie, dopiero wtedy może dotrze do niego co to praworządność i demokracja.

A z tym spełnianiem przez PiS obietnic to też gruba przesada, przez 4 lata właściwie tylko dali 500+ na dzieci i w ostatnich miesiącach 1100 dla emerytów, resztę tylko obiecali i może spełnią. A co z mieszkaniami+? Nie wyszło. Co z brakiem podwyżek cen energii? Nie wyszło. To tylko te materialne. O niematerialnych obietnicach (jak reforma sądów, szkoły, obronność) wspominać nie będę bo to przecież „polaka” nie przekona bo tego nie widzi i nie rozumie.

Z końcowymi wnioskami zgadzam się w pełni. Poparcie dla tej władzy skończy się gdy ekonomia się rozwali, tylko mam obawy, że wtedy nic nie będzie dało się zrobić. Kontrola społeczeństwa, zamordyzm, propaganda i inwigilacja będzie już tak silna, ze nierealne stanie się obalenie takiej władzy. U rozumniejszych ludzi tli się nadzieja, że przecież tak samo było z PRLem, który upadł. Czy jednak na pewno? Inna epoka, inne możliwości techniczne.

AntyKaczor
AntyKaczor
29 maja 2019 18:07
Reply to  Marek

Przeciętnego Polaka mało wzrusza laurka europejskiego prymusa jaką do tej pory mieliśmy. Spełnianie zaleceń UE jest dobrze odnotowywane przez unijnych polityków ale dla kogoś na granicy ubóstwa to nie ma najmniejszego znaczenia. Liczy się tu i teraz. I to nie dotyczy tylko Polski. Ktoś kto tego nie zrozumie ma małe szanse przebić się z przekazem o demokratycznych wartościach. Finalnie przegra kolejne wybory. Rozwarstwienie społeczeństw jest potężne i to wykorzystują różnej maści populiści, neofaszyści i itp. O wyborców trzeba dbać, utrzymywać z nimi kontakt. Monitorować nastroje. Tego zabrakło poprzedniej władzy i wywodzącej się z niej opozycji. I nie chodzi tu o rozdawnictwo kasy. Od ilu lat mamy problem ze służbą zdrowia? Dalej można wymienić system emerytalny, pakiet socjalny dla najuboższych rodzin, ochronę środowiska, większe otwarcie na alternatywne źródła energii. To są lata zaniedbań. Jedynie rząd Buzka próbował wprowadzać głębokie reformy z różnym skutkiem. Reszta naszych rządzących raczej pełniła funkcję zarządzających. A to nie jest to samo co rządzenie. Teraz jest w Polsce czas ,szkodników, którzy jak widać świetnie sobie radzą z odczytywaniem nastrojów społecznych i z powodzeniem to wykorzystują. Krytyka wyborców propisowskich przypomina mi pewną wypowiedź prof. Geremka po przegranych wyborach. Też wypowiadał się krytycznie o społeczeństwie. A ono takie jest i trzeba to uszanować. Chcesz wygrać wybory? Miej wizję dla całego Narodu a nie tylko dla zadowolonych z siebie elit…cokolwiek to oznacza.

Marek
Marek
29 maja 2019 20:32
Reply to  AntyKaczor

I dlatego jak pisałem gdzie indziej Polacy nie dorośli do demokracji, takie po prostu jest nasze społeczeństwo i chyba w tym się zgadzamy. Nie mam nic przeciwko polepszaniu bytu najbiedniejszych jeśli jest to zrobione z sensem, ale przede wszystkim nie kosztem podstawowej godności wolnego człowieka, skoro naród polski tego nie rozumie to zasługuje na PiS i na rozwalenie kraju, który PiS mu zafunduje.
Jest jeszcze ostatnia iskierka nadziei, że siły demokratyczne zrozumieją to o czym pan pisze i znajdą jakiś pomysł by pogodzić kwestie bytowe z demokratycznymi i przekonają do tego choć taką grupkę by pis nie miał samodzielnej większości, ale to naprawdę mała iskierka.
Kto rozumny i może powinien rozważać emigrację, bo lada dzień granice mogą być zamknięte.

Tomek
Tomek
28 maja 2019 10:08

Oj uważaj abyśmy się Tobą nie zajęli.

Waldemar
Waldemar
28 maja 2019 10:13

Ciekawe, co wymyśli Jaki, jak chwilę odpocznie. Jak wszem wiadomo, trzy lata wytężonej pracy nad ustawą medialną nie przyniosły spodziewanego efektu i nie udało się do tej pory „zdekoncentrować media”. Projekt ustawy niby jest, ale PiS obawiało się kolejnej awantury, gdy otwierały się coraz to nowe fronty. Niewykluczone jednak, że czeka do jesiennych wyborów, by ostatecznie zrobić w Warszawie Budapeszt, gdzie opozycja przeniosła się już tylko do internetu. Taka w końcu jest logika każdej władzy, której nie po drodze z regułami demokratycznymi. I niestety, wolnośc słowa to nie jest coś bliskiego szerokim masom, taj jak w PRL. Gdyby nie dysydenci, nigdy by się ta sprawa nie pojawiła w Porozumieniach Gdańskich.

Jantar
Jantar
28 maja 2019 12:34
Reply to  Waldemar

Ustawa o dekoncentracji mediów czeka na wygraną PiS w wyborach jesiennych. I będzie to jedna z pierwszych ustaw, jakie przegłosują. Jeśli uzyskają większość konstytucyjną to zaczną od zmiany Konstytucji i do niej dopasują wszystkie ustawy. A jak już ustawę o dekoncentracji mediów uchwalą to zniszczą TVN i Polsat – to głównie w tych nadawców uderzy ustawa, bo mają zarówno Biuro Reklamy (po ok. 100 kanałów u każdego z nich, podczas gdy Biuro Reklamy TVP sprzedaje czas antenowy wyłącznie na swoich kanałach + lokalny TV Silesia), portale internetowe i serwisy VOD (TVN ma player, Polsat – Iplę), nadają po kilkanaście kanałów ogólnych i tematycznych, platformy cyfrowe SAT (N-ka od TVN-u, Polsat Cyfrowy), Polsat ma także telefonię komórkową. To wszystko to są wg nich anty pisowskie media, które trzeba zniszczyć lub przejąć.

Media społecznościowe (Facebook, Twitter, Instagram) należą do Amerykanów i są globalne, ale odpowiednią cenzurę też można wprowadzić, czego przykładem są kraje arabskie. Żadne treści poza dozwolonymi przez władzę się nie przedostaną do obywateli.

Waldemar
Waldemar
28 maja 2019 15:09
Reply to  Jantar

Trochę to orwellowski scenariusz i możliwy do przeprowadzenia pod warunkiem, że dla zniszczenia TVN (bo na co im spsiały Polsat?) byliby gotowi na niewątpliwe tsunami z Waszyngtonu (pierwszy pokaz przy nakłądaniu kar na stację). No i przy założeniu, że albo UE się rozpirzy i to w krótkich abzugach, jak mawiał Wiech, albo kompletnie przestanie zwracać uwagę na wolność mediów (co już się dzieje wobec kraju Orbana).

Jantar
Jantar
28 maja 2019 20:46
Reply to  Waldemar

Nie wiem, czy wiesz, że Kaczyński próbował kupić od poprzednich właścicieli TVN-u WYŁĄCZNIE TVN24. Reszta stacji z pakietu go nie interesuje. Prezes Scripps Networks odmówił i Kaczyński musiał obejść się smakiem. Potem przyszły kary za relacje i różne programy – nie tylko polityczne, czy informacyjne. A ostatnie ciąganie redaktorów TVN z Czarno na białym za reportaż o faszystach i kara dla stacji za jego emisje? W necie chodzi też petycja do KRRiT o odebranie Grupie TVN koncesji na nadawanie wszystkich kanałów założona przez posłów PiS-u z Pawłowicz na czele. Tsunami z Waszyngtonu oczywiście by było, ale nie sądzę, że bardzo by się tym przejęli. Nie mogą z ustawy dekoncentracyjnej wyjąć TVN-u i poszatkować reszty nadawców. A ustawie podlegaliby też mniejsi nadawcy, jak WP (portal internetowy). Miała też podlegać Agora (prasa), ale sprzedali swoje udziały w Stopklatce TV. Cała ustawa ma załatwić dekoncentrację co do ilości kanałów z tematycznymi włącznie, a także ma rozwalić bloki posiadanych mediów: biuro reklamy, prasa, platformy satelitarne, platformy VOD, portale internetowe. Pamiętaj też, że część stacji, głównie filmowych i serialowych, nadaje na koncesjach czeskich, brytyjskich i włoskich. Tyczy się to paczek kanałów CBS z AMC, Universal, AXN, Fox, HBO z Cinemax, Viacom. Wystarczy, że uchwalą odpowiednie ustawy, że każdy kanał w Polsce ma obowiązek posiadania koncesji polskiej i już mamy załatwioną połowę kanałów, bo pisowska KRRiT na żądanie kościoła nie da koncesji tym nadawcom (Rydzyk wciąż apeluje o ich wyłączenie, bo wg niego stacje promują homoseksualizm, gender i w ogóle są amoralne, a polscy widzowie mają oglądać tylko msze). Unia nie zwraca uwagi na media na Węgrzech, bo właściwie wszystkie są w rękach biznesmenów powiązanych z Orbanem, a są prywatne. Co do ewentualnej interwencji USA w przypadku próby zniszczenia TVN-ów – nie liczę na to zbytnio. USA już parę razy interweniowało przy różnych okazjach – były połajanki dla rządu i na tym się skończyło. Owszem, w pewnym momencie z kary KRRiT się wycofała, ale dostali inne. A jak dyktator przejmie się opinią USA, czy nawet świata, niech ci posłuży przykład wenezuelskiej stacji RCTV. Słyszałeś o tym?

MIranda
MIranda
28 maja 2019 10:23

Jaki z pewnością wyznaje zasadę , że nie wystarczy wziąć wroga na cel – trzeba jeszcze trafić .. . A ja jeszcze dodam słuszną sentencje autora Dobrego wojaka Szwejka, że dla tego, kto ma broń w ręku , a żądzę niszczenia w sercu, nie będzie granic. Być może już wkrótce przekonają się o tym także zwolennicy PISU . I tylko Polski żal.

Ryszard
Ryszard
28 maja 2019 10:28

No! Europejczyk pełną gębą! Cenzura, panie, śledztwo, Soros i konsekwencje!

kuba50
kuba50
28 maja 2019 10:53

Pan Jaki byle jaki weźmie się za „Sok z Buraka” buchaaaaaaaaaaaaaaaaaa, ale pomarzyć każdy może.

smętek
smętek
28 maja 2019 11:35

W państwie autokratycznym jakim staje się Polska zamordyzm to normalna rzecz. Mnie zastanawia, ilu jest pustogłowych wyborców jeśli niejaki Jaki dostał mandat do PE. Zresztą większość jego konfratrów to „gwiazdy intelektu”. Chyba wstyd się przyznawać, że wybrano buraki.

Marek
Marek
28 maja 2019 12:24
Reply to  smętek

Jak to ilu? Mamy dokładne dane z właśnie zakończonych wyborów 6,2mln ludzi, którzy uwierzyli w brednie, banialuki, kłamstwa, dali się kupić albo lubią faszystowski but i nadstawianie różnych części ciała (bynajmniej nie drugiego policzka) księżom.

Zwinka
Zwinka
28 maja 2019 11:57

Dyktatura ciemniaków wersja 2.0 ( w porywach do 4.0)

Marek
Marek
28 maja 2019 12:21

Wow. Hipokryzja poziom mistrzowski. Na bazie artykułów Oko.press można dojść do wniosku, że w pierwszej kolejności prokuratura to powinna zająć się pisowską kandydatką i samym jakim za nielegalne finansowanie kampanii w internecie, no ale przecież nie po to szef partii Jakiego upolitycznił prokuraturę by Jaki musiał się obawiać. Niech robi, poza szykanami, zastraszeniem i torturami psychicznymi nic nie zdziała bo sąd oddali te oskarżenia, a jak zmienią sądy na swoje to jaki już będzie grzał d.. w Brukseli, żałosny dress.

Jantar
Jantar
28 maja 2019 12:40

Jak mówiłam, że PiS-owi jest bardzo na rękę restrykcyjna ustawa PE zwana potocznie ACTA2 to znajomi mi nie wierzyli. Uwierzyli zapewnieniom Kaczyńskiego, że PiS ustawy nie poprze. A tu proszę, ustawy wprawdzie nie poparli, ale będą cenzurować internet przy pomocy prokuratury. Każdy, kto napisze komentarz anty pisowski będzie mieć sprawę sądową zakończoną wyrokiem skazującym. Czyli „popierajcie nas i nie przeszkadzajcie”, albo inaczej i dosadniej: MORDA W KUBEŁ – TERAZ MY RZĄDZIMY I ZROBIMY CO CHCEMY. Oto partia demokratyczna, szanująca wolność słowa i prawa obywatelskie w pełnej krasie – już bez żadnych zahamowań. A jeszcze większości konstytucyjnej nie mają i przed nami wybory parlamentarne i prezydenckie.

Zwinka
Zwinka
28 maja 2019 13:07
Reply to  Jantar

Przed wyborami sypną kolejną (naszą) kasą, np. dla wrednych nauczycieli, żeby zamknęli gęby i… hulaj dusza, piekła nie ma. Lekcje w „Zielonej Owieczce” nie poszły w las … Czarna dupa ( za Stefanem Kisielewskim ) stoi dla nas otworem.

jerzy
jerzy
28 maja 2019 13:32
Reply to  Jantar

Jak patrzę na tego buraka to mam wrażenie że moment i sok puści.

daroo
daroo
29 maja 2019 09:01
Reply to  jerzy

On już dawno popuścił i to chyba nie sokiem 🙂

daroo
daroo
28 maja 2019 13:01

Ty się lepiej Patrysiu weź za pranie swoich brudnych dresów , bo coś mi mówi że już niedługo ci się przydadzą

Aleksander
Aleksander
28 maja 2019 14:21

Nie strasz,nie strasz……….