Pod dywanami w pałacu arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia już ciasno

Pod dywanami w pałacu arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia już ciasno

Jak dowiadujemy się za pośrednictwem Rmf24pl. „Prokuratura Okręgowa w Gdańsku odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie byłego metropolity gdańskiego, arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia”.

Chodzi o trzy zawiadomienia, które w marcu do prokuratury skierowała Państwowa Komisja do spraw pedofilii wobec małoletniego poniżej 15 lat. Materiały dotyczyły trzech różnych duchownych i zostały przekazane komisji przez posłankę Lewicy Joannę Scheuring-Wielgus.
Jak się dowiadujemy, jeden z duchownych był przenoszony z parafii do parafii i nie został ukarany przez kościół nawet po prawomocnym skazaniu za przestępstwo pedofilskie. Kolejny ksiądz, także skazany prawomocnie, również nie został ukarany przez kościelnego hierarchę. Trzecie zawiadomienie związane było ze sprawą nieżyjącego już księdza Andrzeja Dymera.

Jak powiedziała rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku; „podstawą decyzji o odmowie wszczęcia postępowania w sprawie zaniechania niezwłocznego zawiadomienia organów ścigania o podejrzeniu popełniania przestępstwa o charakterze seksualnym było stwierdzenie, że zachowania będące przedmiotem zawiadomień nie były karane w czasie zaistnienia zdarzenia”.

Materiały przekazane prokuraturze dotyczyły zachowań z 2005, 2009 oraz 2012 roku i były przedmiotem postępowań karnych, które zostały prawomocnie zakończone przed 13 lipca 2017 r.
Watykan nałożył na metropolitę karę za zaniedbania w sprawach nadużyć seksualnych popełnionych przez duchownych wobec dzieci.Pod koniec marca 2021 otrzymał on nakaz zamieszkania poza granicami Archidiecezji Gdańskiej, którą administrował do 2020 roku, oraz zakaz uczestniczenia w publicznych, w tym religijnych wydarzeniach na terenie archidiecezji oraz karę pieniężną w postaci wpłaty „odpowiedniej sumy” na rzecz Fundacji św. Józefa, która zajmuje się pomocą ofiarom przestępstw pedofilskich popełnionych przez duchownych.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

Co warte są nałożone kary które nigdy nie są egzekwowane?
Wszyscy wiedzą, że „dowódca” prokuratury, Zbigniew Ziobro przyjaźni się z Kościołem . Pod dywanami kościelnymi coraz ciaśniej tyle spraw dotyczących pedofilii w Kościele pod nimi upchnięto. Czy będzie zażalenie na odmowę wszczęcia postepowania przez prokuraturę?

/OE/
Żródło: Rmf24.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
HerodAntypis
HerodAntypis
15 maja 2021 08:37

Umarzanie śledztw dotyczących kościelnych pedofilów to jakby legalizacja tego zboczenia dla tej grupy. Podejrzana jest jawna sympatia prokuratury do kościelnych zboków. To zakrawa na spółkę w tym procederze