Pod parasolem Radia Maryja rośnie nowa partia – Europa Christi

Pod parasolem Radia Maryja rośnie nowa partia - Europa Christi

Nad  głową Jarosława Kaczyńskiego i całego środowiska  z każdym dniem gęstnieją czarne chmury. Pozornie tylko wyciszono aferę KNF, pospiesznie pozbyto się niewygodnego prezesa NFOŚiGW Kazimierza Kujdy, ciągle gorąco wokół wynagrodzeń w NBP i dzień po dniu Gazeta Wyborcza publikuje nowe odsłony afery Srebrna, a tu masz … po prawej stronie sceny politycznej rośnie nowa siła.

Co prawda z wielkim trudem, bo dopiero za trzecim podejściem ale warszawski sąd zarejestrował w końcu nową partię Ruch Prawdziwa Europa – Europa Christi.

Stojący na jej czele europoseł PiS prof. Mirosław Piotrowski mówi o planach startu w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Deklaruje przy tym, że  niebawem zapadną decyzje o kandydatach tej partii do majowych wyborów.

„Trwają już od pewnego czasu rozmowy z osobami, środowiskami, w tym z politykami i te rozmowy się konkretyzują, a informacja o rejestracji partii sprawi, że – mam nadzieję – bardzo szybko zostaną podjęte decyzje” – zapowiada w rozmowie z PAP i nic nie wskazuje, by inicjatywa ta miała być skazana na niepowodzenie.

Tym bardziej jest realna, że środowiska konserwatywne związane z Radiem Maryja coraz częściej i coraz bardziej otwarcie mówią, że Prawo i Sprawiedliwość nie spełniła ich oczekiwań.

Partia Piotrowskiego wprost nazywana jest w mediach partią Tadeusza Rydzyka. Europoseł stwierdza jednak, że traktuje to jako żart, podkreślając, że przecież „osoby duchowne w Polsce, a także w Unii Europejskiej, nie mieszają się do polityki”.

/p/

Źródło: naTemat

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
Rafał P.Maciek123454321antyuzurpatorZbyszekMarek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Ale się toruński tucznik nadął. Europa Christi … no ja cię nie mogę ( za Jarosławem K.)

Jantar
Jantar

Osoby duchowne w Unii do polityki się nie mieszają, ale o. Rydzyk i nasi kościelni hierarchowie mieszają się od lat. I dalej będą się mieszać, bo ich celem jest państwo wyznaniowe, ze średniowiecznym podejściem do ludności. Hierarchowie kościelni już nie mogą się doczekać, kiedy społeczeństwo polskie znów stanie się analfabetami i niewolnikami u pana plebana, którego to lud będzie całować po rękach i przed nim klęczeć. A rządząca kasta potomków dawnej arystokracji będzie robić to, co kościelni każą.

Marek
Marek

Żartem a wręcz kpiną to jest stwierdzenie „osoby duchowne w Polsce, a także w Unii Europejskiej, nie mieszają się do polityki”, a nie pytanie dziennikarza. Może jeszcze cześć odnosząca się do UE jest w miarę prawdziwa, ale ta dotycząca polski to jest właśnie kpina i obrażanie inteligencji polaków i za to bardziej należy się pozew niż za skrót myślowy o „partii rydzyka”.

Zbyszek
Zbyszek

Partia Boga?

antyuzurpator
antyuzurpator

Ten d’Hondt to dziwne zwierzę. W końcu znalazłem opis tego systemu i zrobiłem sobie arkusz w Excelu „rozdzielający” mandaty. Wziąłem sondaże z 16 stycznia i ostatni (ok. 3 lutego). Założyłem, że prawacy (P) to PiS+Kukiz, a opozycja (O) to PO+N+PSL+SLD+Wiosna. W styczniu nieznacznie wygrywała opozycja: P:O=219:221 mandatów. W lutym się poprawiło: P:O=211:231. Pobawiłem się procentami i wyszło, że opozycja poszła w górę nie dlatego, że Wiośnie przybyło z 8% do 14% (wtedy byłoby 220:221), tylko z powodu przekroczenia progu przez SLD (6%). Sprawa jest prosta: pojawienie się w grze nowej partii (przekroczenie progu) daje jej od razu kilkanaście mandatów i… Czytaj więcej »

Maciek123454321
Maciek123454321

Panie Piotrowski, guzdrał się pan 2 miesiące z tą rejestracją, a tu Biedroń pana wyprzedził. I już ma 15% poparcia. Do roboty, bo do jesieni nie uciułasz pan nawet 5%, żeby wejść do sejmu. Chyba, że chodzi o pobieranie kolejnej kasy dla Ojczulka Tłuściocha, aaaa, to insza inszość. Do uzyskania subwencji potrzeba tylko 3 i pół procenta, o ile dobrze pamiętam. W takiej sytuacji oczywiście zwracam honor.

Jantar
Jantar

Ależ on nic nie musi robić! Klechy z ambony nakażą głosować pod groźbą nie dawania rozgrzeszenia i lud zagłosuje.

Rafał P.
Rafał P.

Europa Christi? A ja myślałem, że będzie się nazywać Chrześcijańska Unia Jedności.