„Próbuje się już w przedszkolach narzucić inicjację seksualną”. Dudkiewicz w Radzie Programowej TVP

Pod pozorem prowadzenia zajęć o tolerancji i przeciwdziałania dyskryminacji próbuje się już w przedszkolach narzucić inicjację seksualną

W TVP pracuje już naprawdę pokaźne grono osób o skrajnie prawicowych poglądach. Dołączy do nich p. Lidia Dudkiewicz, publicystka proPiS-owskich „Sieci” i była redaktor naczelna katolickiego tygodnika „Niedziela”. Kobieta zasiądzie w Radzie Programowej TVP.

 

Decyzję o dokooptowaniu Dudkiewicz do Rady Programowej TVP, podjęła Rada Mediów Narodowych. Dudkiewicz studiowała m.in. dziennikarstwo i… teologię, następnie związana była przez kilkadziesiąt lat z prawicowo-katolicką „Niedzielą”, w której przedstawiane są poglądy skrajne i ultrakonserwatywne; w latach 2014-2019 Dudkiewicz przewodziła nawet tygodnikowi jako redaktor naczelna.

Dudkiewicz „dorabia” sobie również jako publicystyka „Sieci” Jacka Karnowskiego. Pismo to znane jest z bezkrytycznej miłości do „dobrej zmiany” i propagowania wielu kontrowersyjnych i radykalnie prawicowych poglądów. Dziennikarka zasiada również w Radzie do spraw Środków Społecznego Przekazu Konferencji Episkopatu Polski i pracuje jako radca Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie. Za swoją działalność w sferze religii została ona nagrodzona watykańskim odznaczeniem Pro Ecclesia et Pontifice. (pol. Dla Kościoła i Papieża).

 

Dudkiewicz znana jest m.in. ze swojej wrogości do mniejszości. „Uwaga rodzice! Aktywiści homoseksualni wchodzą albo próbują wejść do polskich szkół. Na 26 października br. w ponad 200 placówkach zaplanowali deprawacyjną akcję pod nazwą Tęczowy piątek” – pisała w ubiegłym roku, ostrzegając w ten sposób przed akcją, mającą promować tolerancję i równość.

W jeszcze innych tekstach określiła homoseksualizm mianem czegoś, „co jest zdecydowanie złe, grzeszne i niezgodne z naturą”. W oczach wielu osób takie słowa mogą uchodzić za homofobiczne. Kobieta twierdzi również, że „religijność to nasz kod genetyczny, to nasze polskie, a także europejskie DNA”; czy tylko my mamy wrażenie, że katolicka redaktor wyklucza w ten sposób ateistów i agnostyków?

Dudkiewicz jest również sojuszniczką imperium medialnego o. Tadeusza Rydzyka. Dwa lata temu uczestniczyła w sympozjum zorganizowanym przez Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, której założycielem jest kontrowersyjny redemptorysta. W trakcie swojego przemówienia Dudkiewicz określiła część polskich mediów mianem „polskojęzycznych” i zasugerowała repolonizację periodyków, które wydawane są przez zagranicznych wydawców.

Dudkiewicz nie będzie jedyną prawicowo-konserwatywną personą obecną w Radzie Programowej Telewizji Polskiej. Jej nowymi kolegami z pracy będą m.in. Anna Sobecka, Wojciech Skurkiewicz i Krzysztof Mróz.

Internauci wyjątkowo ostro skrytykowali obecność Dudkiewicz w Radzie Programowej TVP. Większość komentarzy jest tak ostra, że nie nadają się one do opublikowania na łamach portalu.

/nt/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
HerodAntypisRafał PLehooZwinkaJantar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jantar
Jantar

Dudkiewicz i Sobecka? Po krytyce TVP przez Rydzyka, że „TVP emituje stanowczo za mało treści religijnych, a za dużo jest lewackich tematów” persony typu Dudkiewicz i Sobeckiej zrobią z TVP drugą TV Trwam. Żegnajcie ciekawe filmy i seriale, dla których jeszcze dało się oglądać czasami TVP.

Jantar
Jantar

To kolejny krok we wprowadzaniu państwa wyznaniowego i to jeszcze przed wyborami! Coraz bardziej widać, że Kaczyński ma absolutną pewność, że będzie dalej rządzić niezależnie od wyników wyborów.

Zwinka
Zwinka

A ja, głupia, podśmiewałam się z mojej Mamy, która ongiś przestrzegała: „zobaczysz, kościół będzie wszystkim rządził, jak przed wojną…” bo wydawało mi się to niemożliwe w cywilizowanym ( sorry, tak o nas, Polakach, kiedyś myślałam ) społeczeństwie.
Mamo, przepraszam …gdziekolwiek teraz jesteś …Miałaś rację. Jesteśmy tumanami.

Lehoo
Lehoo

Dudkiewiczowa kojarzy mi się, nie wiedzieć czemu z niejaką Melanią Kierczyńską ;-o

HerodAntypis
HerodAntypis

A mi żywcem przypomina
Apolonię Gwóźdź.

Rafał P
Rafał P

Patrzę na ten obrazek do artykułu i się zastanawiam, czy to będzie o czarownicach. I okazuje się, że prawie tak.