Pod zarzutem wprowadzenia policji w błąd. Szef ochrony z 27. finału WOŚP zatrzymany

Pod zarzutem wprowadzenia policji w błąd. Szef ochrony z 27. finału WOŚP zatrzymany

Zatrzymano szefa ochrony imprezy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy,  z 13 stycznia w Gdańsku – poinformowała Prokuratora Krajowa.

Zdaniem śledczych, wprowadził on policję w błąd, twierdząc że Stefan W. posługiwał się plakietką „media”.

W chwili ataku na Pawła Adamowicza prawdopodobnie nie miał jej na szyi.

Wcześniej wyborcza.pl podała, że identyfikator znaleziony przy zabójcy różnił się od innych plakietek. Był zalaminowany: na białym tle znajdował się niebieski napis „media”. Poniżej były znaki organizatorów i sponsorów wydarzenia.

Teraz gazeta informuje, że organizator  koncertu zamówił 50 plakietek z napisem „Media”. 19 zostało wydanych dziennikarzom. Policja zabezpieczyła listę przedstawicieli mediów, którzy odebrali identyfikatory. Były wydawane w dniu 27. finału WOŚP w sztabie w Wielkiej Zbrojowni.

Nazwiska Stefana W. nie ma na liście. Pozostałych 31 niewykorzystanych identyfikatorów również zostało zabezpieczonych przez policję.

Pod sceną nie było wyznaczonej strefy dla mediów – przypomina wyborcza.pl

/p/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
antyuzurpatormas60 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
mas60
mas60

Ma rację Pan Kuczyński. Prokuratura kłamie i kręci. Ziobro podaje jakieś niestworzone rzeczy jako „ważne dowody”. Zaprzeczają sobie sami co do faktów. To jakiś obłęd! I oni chcą, żebyśmy wierzyli, że „prowadzą rzetelne i drobiazgowe śledztwo”?!

antyuzurpator
antyuzurpator

Już się zaczyna polowanie na kozły ofiarne.
Możemy się spodziewać za rok wygórowanych wymagań wobec WOŚP, co do zabezpieczenia finału Orkiestry, rzekomo jako „imprezy wysokiego ryzyka”, analogicznie jak w przypadku Woodstok. Cel ten sam – utrudniać, blokować, najlepiej całkiem zakazać. Chyba, że jesienne wybory „zmienią oblicze tej ziemi”.