Podbieranie polityków z innych partii to faktycznie droga do sukcesu?

Polacy wybierali najinteligentniejszych polityków?

Ni pies ni, wydra coś na kształt świdra. Szymon Hołownia wciąż wzbudza wiele kontrowersji. Może dlatego, że wciąż nie do końca wiadomo, kim jest i jakie faktycznie poglądy reprezentuje.

Na razie wiadomo jedno. Podbiera posłów.

Widoczne jest to teraz w Małopolsce, gdzie Polska 2050 sonduje radnych PO w sejmiku w sprawie transferów.

W Krakowie wrze.

Regionalne struktury Platformy Obywatelskiej w Małopolsce mogą zostać rozbite. Emisariusze Szymona Hołowni rozmawiają bowiem z radnymi i już mają pewne sukcesy.

W radzie miasta Krakowa Hołownia pozyskał jeszcze w grudniu 2020 r. lidera klubu Przyjazny Kraków Rafała Komarewicza. To klub prezydenta Jacka Majchrowskiego. A to jeszcze nie koniec.

Wśród radnych PO w radzie miasta to 1-2 osoby mogłyby pójść do Hołowni. W sejmiku 2-3 osoby” – mówi jeden z polityków PO. Radnych gotowych rozważać transfer do Polski 2050 byłoby pewnie więcej, a w sejmiku to byliby niemal wszyscy radni będący dziś w Platformie.

Obecnie Polska 2050 ma w Sejmie koło (trzy „szable”). Koło tworza liberalne, czy wręcz lewicujące posłanki. Decyzji co do transferu samego Rasia z PO do Polski 2050 nie ma, choć – słyszymy – obie strony życzliwie się obserwują.

O ile jednak posłanki Polski 2050 lewicują, to sam Hołownia jest umiarkowanym konserwatystą popierającym „kompromis aborcyjny” z 1993 r., a więc z nim konserwatyści z PO już mogą się identyfikować. Połączenie Polski 2050 z PO byłoby łączeniem wody z ogniem.

Póki co Hołownia osiągnął swój cel, jakim było zawiązanie koła poselskiego. To trzy liberalne posłanki: Hanna Gill-Piątek, Joanna Mucha i Paulina Hennig-Kloska.

Jeżeli chodzi o dalsze transfery to członkowie PO z Grzegorzem Schetyną mówią, że to nie zarząd partii ale Rada Krajowa podejmuje takie decyzje.

Internauci piszą: „To jest piąta kolumna kościoła katolickiego. Fajnoksiądz w marynarce. A ludzie to łykają jak młode pelikany” „Hołownia to jest skrzyżowanie kukiza z gowinem. Niestety polska scena polityczna dzieli się na prawicę, skrajną prawicę i narodowo socjalistyczną prawicę”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

/oe/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
17 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
irena
irena
28 lutego 2021 12:14

Sorry….gil , mucha , kloska (kluska)….mozna miec niestrawnosc ! Od zawsze nie ufam szymkowi-psotnikowi !!!

Lehoo
Lehoo
28 lutego 2021 13:56
Reply to  irena

Z zasady nie ufam zawodowym katolikom

Oj tam, oj tam
Oj tam, oj tam
28 lutego 2021 16:47
Reply to  irena

Pełna zgoda! Nader „śliska” postać z dość nieokreślonym „kręgosłupem.

HerodAntypis
HerodAntypis
28 lutego 2021 12:31

Szymek w kościelnej pelerynce i z pisowskim sztyletem w dłoni utacza krwi opozycji. Myślałem że to kret, a to kameleon; przybiera barwy otoczenia i porywa otumanione ofiary.

Stanisław
Stanisław
28 lutego 2021 15:53
Reply to  HerodAntypis

cyt. „z pisowskim sztyletem w dłoni utacza krwi opozycji”- no, a gdyby podebrał Gowina? To byłoby dobrze? Kali wiecznie żywy. Jak Lenin.

Marek
Marek
28 lutego 2021 17:36
Reply to  Stanisław

Uprzejmie zwracam uwagę, że Narodowa Rada Języka Polskiego uchwaliła ostatnio, że nie nie używa się już w Narodowym Języku Polskim sformułowania mentalność kalego i zwrotów pokrewnych. Od dnia uchwały jest to mentalności pisu i pokrewne. Proszę zaktualizować swój język jak na prawdziwego Narodowo Polskiego Patriotę przystało.

A na poważnie, typowy argument pisuaru „a u was biją murzynów” więc wyp…. .

Stanisław
Stanisław
28 lutego 2021 18:11
Reply to  Marek

cyt.”nie nie używa się już w Narodowym Języku Polskim”- co to jest „Narodowy Język Polski”? Garść szczegółów proszę. A cóż to za twór „Narodowa Rada Języka Polskiego”? Musi to być mocne ciało, skoro zdołało „wygumkować” biednego Kalego. Czym im ten sympatyczny murzyn podpadł?

Marek
Marek
28 lutego 2021 19:26
Reply to  Stanisław

Całość była kpiną z pisu To w pisie wszystko musi być narodowe. Robią narodowe szpitale, programy, kwarantanny, media, sądy, a naprawdę robią narodowe gówno i burdel z narodu.
Była to też kpina z hipokryzji pisuaru przodującej w mentalności Kalego. Jak oni kradną wtedy wszystko jest super. Jak ich machloje nagrano na taśmy to jest to „odgrzewany kotlet” itd. itp. .

Jak widać nie zrozumiałeś.

HerodAntypis
HerodAntypis
28 lutego 2021 18:05
Reply to  Stanisław

Szy Ha jest za cienki na gowina. Ten typ tak się miota, że nawet sam miszcz rodeo nie potrafi go ujeździć.

Stanisław
Stanisław
28 lutego 2021 19:13
Reply to  HerodAntypis

Czasami grube ryby łapie się na byle przynętę. A jakby mu dużo obiecać? Np. kandydowanie w 2025 roku? Oczywiście, gdy nadejdzie ta data, można by go wysłać na bambus, ale co by sobie chłopina pomarzył, to jego.

antyuzurpator
antyuzurpator
2 marca 2021 11:29
Reply to  Stanisław

Nie, nie byłoby dobrze.
Dotychczasowe przystawki za bardzo się rozzuchwaliły i jeżeli nie położą uszu po sobie i nie złożą wiernopoddańczego hołdu zbawcy narodu, to będą musiały pójść w odstawkę. Dlatego ten wymyślił wystawić niedoszłego katabasa z zadaniem utworzenia nowego krypto-prawackiego koalicjanta, poprzez podbieranie posłów z innych ugrupowań, ale bez ruszania jedynie słusznej partii. W zamian kaznodzieja w garniturku ma zagwarantowane ciche poparcie i całkowity brak krytyki i zwalczania go ze strony pisiatych i czarnej mafii.
Podebranie gowina byłoby przeciągnięciem go z prawicy do prawicy – jedyny skutek to zwiększenie kontroli nad gowinem i tym, jak głosuje.

tfu
tfu
28 lutego 2021 16:48
Reply to  HerodAntypis

To taki lis w kurniku….

Zwinka
Zwinka
1 marca 2021 03:11
Reply to  tfu

Jaki tam lis. Sęp.

Goool
Goool
28 lutego 2021 14:13

Tak się wchodzi do parlamentu! Wybory? A po co?

Stanisław
Stanisław
28 lutego 2021 15:50
Reply to  Goool

Aby to ładnie wyglądało, a prosty lud myślał, że to wszystko naprawdę.

obserwator
obserwator
28 lutego 2021 16:45

Hołownia to zwykły sabotażysta i klerykalny „farbowany lis”!

ewa
ewa
28 lutego 2021 19:55

nigdy nie lubiłam Hołowni , zawsze działał na szkode innych, pamietam jak kopał dołki pod Trzaskowskim, któremu do pięt nie dorasta pod każdym względem. Skończy jak Kukiz. Kandydował na urząd prezydenta, a ma tylko wykształcenie średnie i zero języków. Zapoznaj sie Hołownia z życiorysem Trzaskowskiego a jesteście w tym samym wieku a wyądzra sie jakby pozjadał wszystkie rozumy