Podczas 88. miesięcznicy smoleńskiej nie było zatrzymań, ale… były

Zabawa prawem ma się w dzisiejszej Polsce świetnie.

Wydawało się, że czwartkowa 88. miesięcznica smoleńska zakończy się bez najmniejszego zgrzytu, a jednak… Grubo po zakończeniu uroczystości doszło do zatrzymań, o czym na gorąco informowali Obywatele RP na Twitterze: „Policja właśnie bez żadnego powodu zaatakowała kilka osób siedzących na Pl. Zamkowym”.

Dalej, donoszono o osobach zatrzymanych. Na Facebooku pojawił się filmik, a media informowały, że do przepychanek doszło, gdy policjanci chcieli wylegitymować i sprawdzić plecaki manifestujących.

Reporter Onetu Jonasz Jasnorzewski podał na Twitterze, że funkcjonariusze nie chcieli informować, dokąd zabierają zatrzymanych. Według jego relacji, manifestujący usiłowali zatrzymać radiowóz. Obywatele RP zamieścili na Facebooku relację z komisariatu, na który trafił jeden z przedstawicieli organizacji.

Wówczas Obywatele RP zaapelowali na Twitterzel: „Idziemy teraz pod komendę. Dołącz do nas!”. „Policja robiła wszystko, by eskalować sytuację. Bezpodstawne przeszukania, legitymowanie Obywatelek i Obywateli RP i nie legitymowanie się przez policję. Służby złamały dziś prawo wielokrotnie” – napisano. Bez złośliwości można powiedzieć, że zaangażowanych do zabezpieczenia „imprezy” 2 tysiące policjantów czymś wykazać się musiało. Więc i działo się…

Przed północą Obywatele RP na swojej stronie poinformowali, że zatrzymane osoby zostały wypuszczone. „Co ciekawe, Policja twierdzi, że to nie było zatrzymanie” – napisali.

„My również wspominamy dzisiaj pamięć 96 osób, które zginęły tragicznie. Wspominamy nawet pamięć Lecha Kaczyńskiego, niegdyś prezydenta RP, tragicznego prezydenta” mówił, wcześniej na pl. Zamkowym do zebranych lider „Obywateli RP” Paweł Kasprzak. Dodał, że gdyby Lech Kaczyński żył, nie byłyby możliwe „szaleństwa, które dziś wyprawia jego brat bliźniak”.

Apelował jednocześnie o „unikanie jakichkolwiek form agresji, również słownych”. W efekcie podczas przemarszu osoby stojące pod Kolumną Zygmunta uniosły w górę białe róże, które miały ze sobą. Wśród kontrmanifestujących byli również działacze Komitetu Obrony Demokracji oraz Fundacji Otwarty Dialog.

Nasz przyjaciel Obywatel RP Rafał Suszek trafił za kraty. Oto krótka relacja z komisariatu przy Dzielnej.____________________________Obywatele RP są organizacją non-profit, utrzymujemy się tylko dzięki Waszym darowiznom. Jeżeli popierasz nasze działania i chcesz nas wesprzeć to możesz zrobić to przez poniższej wymienione sposoby.Wpłać darowiznę –> https://zrzutka.pl/obywatelerpWpłać przez PayPal –> https://goo.gl/sdHb0aWpłać przez Dotpay –> https://ssl.dotpay.pl/t2/?id=398990Przelew:nr. rachunku: 08 1140 2004 0000 3302 7688 1043Fundacja Wolni Obywatele RPDembińskiego 4B01-644 WarszawaTytuł wpłaty: darowizna na cele statutowePrzelew zagraniczny:IBAN: PL 08 1140 2004 0000 3302 7688 1043SWIFT / BIC: BREXPLPWMBKmBank SA, 00-950 Warszawa,ul. Senatorska 18

Opublikowany przez Obywatele RP na 10 sierpnia 2017

Rzecznik KSP kom. Sylwester Marczak, pytany czy doszło do zatrzymań, powiedział, „że pełna informacja o środkach zastosowanych wobec osób, co do których policja podejmowała czynności, będzie podana w piątek rano”.
(Źródło: Onet.pl)

/p/

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

2 komentarzy do "Podczas 88. miesięcznicy smoleńskiej nie było zatrzymań, ale… były"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Grześ

Tak się dzieje kiedy sumienie boli

Zwinka

Panowie policjanci, młodzi na ogół ludzie, powinni pamiętać, że „panta rhei, a czas ucieka”, jak żartowaliśmy sobie w czasie studiów. Kiedyś przyjdzie się takich zdjęć wstydzić.