Podwójne standardy Patryka Jakiego

Patryk Jaki wygooglował do swojego spotu Pragę....czeską 

– „Patryk Jaki dużo mówi o standardach, o tym że kierując komisją weryfikacyjną do spraw reprywatyzacji działa na rzecz zwykłych ludzi. Tymczasem na lokalnym podwórku nie waha się przed deptaniem tych, którzy sprzeciwiając się planowi powiększenia Opola walczyli o dobro mieszkańców, o przedstawicieli lokalnych społeczności. To przykład podwójnych standardów” – tak postawę wiceministra sprawiedliwości w rządzie PiS ocenia Rafał Kampa prezes Stowarzyszenia Obrony Samorządności w Opolu.

Co więcej, Patryk Jaki i jego ekipa, nie bacząc na sprzeciwy mieszkańców, przeforsowali plan zmiany granic miasta. – „Mimo to on nadal chce z pozycji siły kopać tych, co śmieli mieć inne zdanie. Jednocześnie Patryk Jaki chowa się za immunitetem w sprawie, którą wytoczyła mu Krystyna Pietrek, była sołtys Czarnowąsów. Zadziwiające jest, że miota gromy pod adresem osób wzywanych przed oblicze komisji weryfikacyjnej, a sam unika konfrontacji z osobą, której dobra naruszył” – argumentuje Kampa.

Głośna co najmniej od roku sprawa powiększenia granic miasta Opola ciągle nie może doczekać się swojego epilogu. Pisaliśmy o tym, że Jaki zarzucił naruszenie miru domowego osobom, które pod koniec listopada 2016 roku pojawiły się przed jego biurem poselskim w Opolu. Śledczy w czerwcu umorzyli postępowanie, nie dopatrując się znamion przestępstwa.

Okazuje się jednak, że to nie koniec sprawy. Uczestnicy protestu znów otrzymują wezwania na policję. Są podejrzani o naruszenie artykułu 51 kodeksu wykroczeń: – „Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny”. To oznacza, że prokuratura zmieniła kwalifikację czynu i nękanie uczestników protestu mogło rozpocząć się od nowa.

Co ciekawe, zainteresowani dowiadują się, że po przesłuchaniu wszystkich wezwanych osób cały zgromadzony materiał będzie przekazany do sądu. – „To do sądu będzie należała decyzja o ukaraniu bądź nieukaraniu uczestników wydarzeń w biurze poselskim przy ul. Oleskiej z końca listopada ubiegłego roku” – stwierdza policja. Żadna z osób przesłuchanych w tej sprawie w ostatnich dniach nie przyznała się do stawianych zarzutów.
(Źródło: Gazeta Wyborcza)

/jp/

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
LokiantyuzurpatorZwinkaNihilsmętek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
shaq
shaq

Przepraszam, że się dopytam: podwójne standardy jakiego patryka?

Zbyszek
Zbyszek

Jak taki Jaki może być jakiś, skoro jest taki nijaki?

Mordazdradziecka
Mordazdradziecka

Hatakumba bylejaki w akcji. Gowniarz, cham i skonczony tluk.

smętek
smętek

Takie mamy czasy, że zarozumiały palant, łachudra, Edek ze sztuki Mrożka, nazywa się wiceministrem i ma siłę sprawczą żeby nami pomiatać i lekceważyć nas. Można powiedzieć „Sam tego chciałeś Grzegorzu Dyndało”.

Nihil
Nihil

Irytuje mnie to całe piswskie bandyctwo.Jaki to przykład na to że w partii Prawo i Sprawiedliwość nawet dresiarz i kibol może być wice.Czy oni mają jakąś granicę moralności?Czy oni rano patrzą na swoje twarze w lustrach?

Zwinka
Zwinka

Patrzą. I są zachwyceni gębami, które widzą.

antyuzurpator
antyuzurpator

hatakumba wzoruje się na swoim pryncypale zerze.

Loki
Loki

Rządy motłochu, czyli ochlokracja w pełnej krasie.