Podwójne standardy prezydenta (film)

To już nie jest śmieszne, to jest żałosne. Duda znowu "daje plamę" na twitterze.

W środę 15 listopada, Parlament Europejski przegłosował rezolucję, rozpoczynającą uruchomienie wobec Polski art. 7 traktatu Unii Europejskiej. Dokument mówi, że sytuacja w Polsce, szczególnie w kwestii sądownictwa, stwarza ryzyko naruszenia unijnych zasad. Za przyjęciem rezolucji głosowało 438 parlamentarzystów, 152 było przeciw, a 71 wstrzymało się od głosu.

Wśród popierających rezolucję, znalazło się kilkoro eurodeputowanych z PO. Fakt ten spotkał się z dezaprobatą głowy państwa, która wyraźnie opowiedziała się po stronie Prawa i Sprawiedliwości.

W stronę opozycji padły ostre słowa ze strony prezydenta RP. Duda skrytykował eurodeputowanych za ich postawę zajmowaną podczas debaty i prezentowane stanowiska. Dziś, jak widać wyparł z pamięci własną postawę sprzed trzech lat…

Nie trzeba było długo czekać, by wytknięto prezydentowi i jego partii, stosowanie podwójnych standardów. Okazuje się, że Andrzej Duda, gdy był europosłem PiS, nie widział niczego niewłaściwego w organizowaniu debat, na temat sytuacji w Polsce w Parlamencie Europejskim.

Dziennikarz „Gazety Wyborczej” Bartosz Wieliński, na Twitterze przypomniał nagrania z roku 2014 i 2015, na których sam Andrzej Duda uzasadnia konieczność przeniesienia spraw krajowych na forum międzynarodowe. To całkiem niedawno, więc pan prezydent powinien to pamiętać. Jeśli ogarnęła go jednak chwilowa amnezja, radzimy kontakt z obecna posłanką PiS Joanną Lichocką. Może przypomni głowie państwa jak sama pochwalała dyskusję w PE, na temat wyborów samorządowych. Swój wpis wprawdzie pospiesznie skasowała, ale Internet jest pamiętliwy jak nikt.
(Źródło: naTemat)

/j/
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
KimiPolka gorszego sortuMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

„Jak Kali ukraść komuś krowa to być dobrze, a jeśli Kalemu ktoś ukraść krowa to być źle.” Faszerowany Pomidorze, ogarnij się.

Maciek123454321
Maciek123454321

A swoją drogą, czy temu panu ktoś nie może powiedzieć, że robi kretyńskie miny i żeby się od tego powstrzymał? A śmieje się, jak – przepraszam – debil. No kurza twarz!!! Naprawdę mi wstyd.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Czyżby epidemia pomroczności jasnej sięgnęła już szczytów władzy?

Kimi
Kimi

Hasła PISu są dla ciemnego ludu, nie dla nas, gorszego sortu.