Podział Mazowsza? PiS marzy o województwie radomskim, ale samorządowcy są na nie

Koronawirus nas wykańcza, ale dla PiS ważniejszy jest podział Mazowsza

PiS uparcie wraca do podziału Mazowsza, przekonując, że to najlepszy sposób, by pozyskać nowe dotacje z UE i roztaczając przed nowopowstałym województwem radomskim świetlaną przyszłość.

 

Okazuje się jednak, że samorządowcy  są przeciwni temu pomysłowi. Już 6 powiatów oraz 24 rady gmin zdecydowanie są na nie, podobnie jak i Sejmik Mazowiecki. Samorządowcy mają nadzieję, że „pod wpływem kolejnych protestów i apeli samorządowców z całego Mazowsza rządzący zrezygnują. Efektem takiego podziału byłoby to, że Mazowsze bez Warszawy stałoby się biedne”.

Z kolei politycy PiS, działający w samorządach, dziwią się, że ich koledzy podejmują już uchwały w tej sprawie, w sytuacji, gdy  jeszcze tak naprawdę „nie ma takiego projektu”, a Sergiusz Muszyński, radny PiS powiatu piaseczyńskiego przekonuje, że „Ta sesja jest przedwczesna, a przyjmowanie takiego stanowiska ośmiesza samorząd powiatu piaseczyńskiego i przynosi nam wstyd”.

 

Jak wyjaśnia marszałek Mazowsza, Adam Struzik z PSL, samorządowcy wolą już przedstawić swoje zdanie w tej sprawie, bo sytuacja jest jaka jest i „nie prosilibyśmy państwa o podejmowanie stanowiska, gdybyśmy żyli w normalnej rzeczywistości, w której proces ustawodawczy jest przeprowadzany zgodnie ze standardami. Natomiast żyjemy w kraju, w którym w ciągu jednej doby można zmienić wszystko”.

Przeciwko podziałowi Mazowsza są nie tylko te samorządy, w których większość stanowią politycy PO lub PSL. Również tam, gdzie decydujący głos należy do lokalnych samorządowców, widać wyraźny sprzeciw wobec tego pomysłu PiS.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Internauci mają swoje zdanie w tej sprawie i nie ukrywają, że „*** to taka partia, która wszystko mówi, robi i rozumie odwrotnie niż cały cywilizowany świat. Ale w kilku rzeczach są mistrzami: w kłamstwie, złodziejstwie, chamstwie, hipokryzji, bezczelności, bucie i głupocie. P.S. *** dla swoich doraźnych korzyści przeniósłby stolicę Wolski nawet do Pcimia, jakby w sondażach wychodziło że da im to więcej mandatów w Sejmie. P.S. 2. Pomysł tak idiotyczny jak byłoby np. wykrojenie Trójmiasta z woj. Pomorskiego”.

Tamara Olszewska

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Jantar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jantar
Jantar

Teraz podział województwa mazowieckiego, a za chwilę innych województw. A w ogóle to już czytałam plotki, że Kaczyński rozważa powrót do 49 województw. Cóż, swoich trzeba gdzieś przecież poupychać to raz. Dwa, oznaczałoby to w całości nowe wybory samorządowe, w których PiS miałby szansę wyeliminować PSL. I w tym momencie mamy punkt trzeci: nowe wybory do Sejmu i senatu, w których PiS ze 100% głosów ze wsi i małych miasteczek zyskałby pewnie z 70-80%, czyli miałby większość konstytucyjną, którą zagwarantowałby sobie rządzenie na dekady. Bo celem tych podziałów województw jest przede wszystkim zlikwidowanie PSL z „rynku” partii i całkowite przejęcie… Czytaj więcej »