Pojawiły się razem z popularnymi „maluchami”. 40 letnie czołgi siłą polskiej armii.

Poseł PiS wykorzystał w kampanii wyborczej utwór Big Cyca bez zgody zespołu

Krokiem milowym do odbudowy potencjału polskiej armii” nazwał premier Morawiecki realizację programu naprawy i modernizacji czołgów T-72. Te pojazdy swoje już przeżyły. Ich producentem był ZSRR, a do nas przyjechały w 1978 roku.

Po latach służby trafiły do muzeów i można było je zobaczyć m. in. w Muzeum Uzbrojenia w Poznaniu czy też Muzeum Techniki Wojskowej w Zabrzu. Dzisiaj zostały przywrócone do łask i po remoncie będą dumą Polskiego Wojska.

 

Gość Agnieszki Gozdyry w programie „Polityka na ostro”, gen. Mirosław Różański nie do końca zgadza się, „żeby było to najlepsze rozwiązanie” i przypomina, że ten czołg jest równolatkiem naszego malucha, czyli popularnego lata temu fiata 126p. Pokazał też tablicę, na jakiej pojedzie wyremontowany, pierwszy czołg. T-72. To tablica, którą oznacza się pojazdy zabytkowe, dodatkowo ozdobiona wizerunkiem pojazdu retro.

Generał Różański odszedł z armii, również właśnie dlatego, że deklaracje związane z modernizacją sił zbrojnych padają bardzo często (…) bo nie zgadzałem się z tym co prezentował ówczesny minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, który tak naprawdę wstrzymał modernizację”.

 

Po wspaniałej defiladzie wojsk polskich w Katowicach, premier Morawiecki napisał na Twitterze, że „Wojsko Polskie na naszych oczach zmienia się i staje coraz bardziej nowoczesne. Niezmienne pozostają za to honor i odwaga polskiego żołnierza – słynne od Monte Cassino po Tobruk (…).

Wierzę panu premierowi, więc pozostaję w przekonaniu, że wojsko oparte na antykach, na pewno zasługuje na miano skutecznej i nowoczesnej armii, tak więc możemy spać spokojnie. Jak by co, czołgi T- 72 nas obronią

Tamara Olszewska

Źródło: polsatnews.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
darooChermessmętek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
smętek
smętek

Polska armia dronami będzie się broniła, których PSZ wyprodukuje niepoliczalne ilości.

Chermes
Chermes

Nie zapominaj o łodziach podwodnych (chyba już, w tajemnicy) wodowanych, w wielkich ilościach w stoczni w Radomiu i przez przekop w Mierzei Wiślanej wypływających ba Bałtyk. 🙂

daroo
daroo

A co z podwodnymi lotniskowcami? 🙂