Pojedynek Boniek – Czarnecki. Do przerwy 27:1

Ryszard Czarnecki bezskutecznie chciał ogłosić zwycięstwo PiS w wyborach

Smutne miny prezenterów i gości powyborczego studia TVP niezbyt pasowały do tezy, że wybory samorządowe wygrało PiS. Znalazł się jednak dyżurny optymista partyjny – Ryszard Czarnecki, który podjął trud przywrócenia uśmiechu partyjnym koleżankom i kolegom.

Eurodeputowany PiS obwieścił więc na Twitterze, że (zacytujmy) „gwoli ścisłości” kandydaci PO w Gdańsku, Szczecinie i Kielcach nie przeszli do II tur wyborów prezydenckich w tych miastach – wszędzie tam kandydaci PiS głosami mieszkańców stanęli do decydującej rozgrywki z kandydatami własnych komitetów. Co więcej, Czarnecki pogratulował w tym samym portalu prezydentowi -elektowi Kalisza, Krystianowi Kinastowskiemu pokonania rywala z PO.

Z ripostą odezwał się, co ciekawe, sam … Zbigniew Boniek. Prezes PZPN przypomniał koledze po fachu, wiceprezesowi PZPS przykry wynik głosowania o II kadencję szefa Rady Europejskiej – pamiętne 27:1 – blamaż, który zarówno Czarnecki, jak i PiS próbowali przekuć w zwycięstwo, choćby „moralne” – jak przypomina publicysta portalu Crowdmedia, Marcel Dudzic.

I chociaż mierny wynik wyborów samorządowych potwierdził nawet wicepremier Jarosław Gowin, mówiąc: „Duże i średnie miasta bezsprzecznie przegraliśmy. Trudno uznać to za sukces […] Być może jesteśmy w stanie uzyskać samodzielną większość w 2019 roku, ale bez dużych i średnich miast bardzo trudno jest rządzić” – Czarnecki brnął dalej. Postanowił uciszyć Bońka chwytając się … ostatnich wyników polskich reprezentantów w piłce nożnej. Cóż, tonący brzydko się chwyta.

Czegokolwiek nie wymyśli Czarnecki, fakty pozostają faktami. PiS zrozumiało, że w średnich i dużych miastach napotkało na ścianę. Czy partia Jarosława Kaczyńskiego porzuci walkę o miejski elektorat, skupiając się na wysiłkach związanych z eliminacją PSL na prowincji, czas pokaże. W każdym razie triumfalny marsz PiS jakby zwolnił i chyba kończy się jego monopol na oficjalną narrację – przekonuje cytowany portal.

mpm

źródło: crowdmedia.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
ZbyszekPolka gorszego sortu Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Niech on sobie lepiej siatkarzami gęby nie wyciera. Boże, kto go tym wiceprezesem mianował… Swoją drogą taki z niego wiceprezes PZPS jak z Szydło wicepremier do spraw społecznych. Ale może to i lepiej, bo gdyby coś zaczął robić, to pewnie by się wszystko całkiem posypało.

Zbyszek
Zbyszek

Ów Czarnecki plecie takie bzdury bo nie jest zwykłym obywatelem Polski. To obatel Polski+.