„Pokazał Pan swoje prawdziwe oblicze – pycha i pogarda dla ludzi” (film)

"Pokazał Pan swoje prawdziwe oblicze - pycha i pogarda dla ludzi" (film)

Andrzej Duda, w ramach kampanii wyborczej PiS, spotkał się z mieszkańcami Zgorzelca. Wśród biorących udział w spotkaniu, znalazł się mieszkaniec Pieńska, niewielkiego miasteczka, gdzie w najbliższym czasie ma być tam zamknięta fabryka form szklarskich „UniMould”. Pracę straci 230 osób.

Przez kilkanaście sekund próbował on bezskutecznie zainteresować prezydenta tym problemem. Krzyczał, starając się zwrócić uwagę Dudy, że „w Pieńsku 230 osób straci pracę. Był tam pan 10 lat temu. Panie prezydencie, 230 osób pracę straci… Zamykają największy zakład pracy w Pieńsku”.

Trochę czasu zajęło prezydentowi, by odpowiedzieć i padły słowa – „Proszę się nie martwić, otworzą następny”.  Duda zapewne nie spodziewał się, jaka będzie reakcja ludzi na taką odpowiedź. W internecie się zagotowało i natychmiast porównano Dudę z byłym prezydentem Komorowskim, który na pytanie, jak przeżyć za 2 tys. zł, odpowiedział równie beztrosko jak jego następca, żeby zmienić pracę i wziąć kredyt.

Reakcja mediów i portali społecznościowych zmusiła prezydenta, by wykazał nieco więcej zainteresowania. Jak poinformowała jego Kancelaria „Prezydent interweniuje ws. likwidacji zakładu UniMould w Pieńsku – rozmawiał o tym problemie z burmistrzem Pieńska oraz wojewodą dolnośląskim; temat ten poruszy także z podczas spotkania z przedstawicielami rządu” i cytuje fragment rozmowy Dudy z władzami Pieńska – „Pytałem o sytuację, pytałem czy jest możliwość, czy będzie łatwo znaleźć tym ludziom miejsca pracy. Odpowiedział, że nie będzie to takie proste, choć wielkiego bezrobocia na tym terenie nie ma, ale to jest 250 osób”.

Jednak mieszkańcy Pieńska chyba już nie bardzo mu wierzą, więc odpuścić nie zamierzają.  Napisali petycję do Morawieckiego i teraz zbierają pod nią podpisy. Jak napisał Janusz Pabul na Facebooku „Być może pan premier okaże dla naszej sprawy więcej zrozumienia, niż pan prezydent’.

I co można powiedzieć na taką postawę „prezydenta wszystkich Polaków”? Tylko jedno – Wstyd! Mam nadzieję, że reakcja Dudy na słowa zrozpaczonego mieszkańca Pieńska nie zostanie zapomniana i w odpowiednim momencie pan prezydent zapłaci za butę i arogancję.

Tamara Olszewska

Źródło: dziennik.pl/radiozet.pl/natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
MarekAndrzej Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Andrzej
Andrzej

Pan Prezydent na luziku – sam się wyżywi- chapnie następną dojną posadę.

Marek
Marek

Nic nowego szczerze. Oczywiście warto powtarzać, wytykać i podkreślać takie zachowania jak tutaj i wcześniej w krakowskim punkcie gastronomicznym, ale czy cokolwiek z tego przekona pisowskich wyznawców (celowo nie piszę wyborców, gdyż jeśli tacy istnieją to z nimi można dyskutować, ale ich nie widać) ?