Polacy wybierali najinteligentniejszych polityków?

Polacy wybierali najinteligentniejszych polityków?

Kantar Publik poddał ocenie Polaków inteligencję polityków. Pod tym kątem oceniono Roberta Biedronia, Krzysztofa Bosaka, Borysa Budkę, Włodzimierza Czarzastego, Szymona Hołownię, Jarosława Kaczyńskiego, Władysława Kosiniaka-Kamysza, Rafała Trzaskowskiego oraz Donalda Tuska.

 

Jak wyglądało badanie? Podawano liczy od 1 do 7, przy czym 1 oznaczało, że oceniający uważają polityka za inteligentnego a 7 za nieinteligentnego. Po zsumowaniu wyliczono średnią dla każdej ocenionej osoby. Za pozytywny uznano wynik od 1 do 3 a za negatywny od 5 do 7.

W ostatecznym rozrachunku stwierdzono, że najinteligentniejszym politykiem jest Szymon Hołownia. „57 proc. badanych stwierdziło, że jest on inteligentny, a 14 proc. że nie. Średnia ocen wyniosła 2,9. Na kolejnym miejscu uplasował się Rafał Trzaskowski ze średnią 3,0. Zdobył o 2 punkty procentowe więcej pozytywnych opinii niż Hołownia, ale też 17 proc. opinii negatywnych” – czytamy na o2.pl.

 

Donald Tusk ze średnią 3,1 znalazł się na trzecim miejscu rankingu. Za inteligentnego uznało go 58 proc badanych a przeciwnego zdania było 20 proc. Na kolejnych miejscach uplasowali się: Biedroń, Kosiniak-Kamysz, Budka, Bosak. Za nimi ze średnią 3,8 proc wylądował Włodzimierz Czarzasty.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

Z grupy poddanej ocenie najmniej inteligentnym Polacy uznali Jarosława Kaczyńskiego. Jego średnia to 4,0. „37 proc. badanych przyznało mu negatywne oceny, a 44 proc. pozytywne”.

Co sądzicie o takim rankingu?

/as/

Źródło: o2.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
HerodAntypis
HerodAntypis
27 lipca 2021 10:28

Wszystko mierzy się w skali rosnącej, np stopnie w szkole od jeden do sześć, im wyższa cyfra, tym lepsza ocena. Tutaj zastosowano skalę malejącą, czyli jedynka jest najbardziej pożądana – mniej inteligentni mogli się w tym nie połapać, dlatego te badanie nie jest wiarygodne.

Janina
Janina
27 lipca 2021 11:33

Te, kto wymyślił ten ranking, to chyba sam jest inteligentny inaczej. Może o tym świadczyć dziwny sposób oceny, że im więcej punktów zdobył delikwent, tym okazał się głupszy, a ten z jedynką to najinteligentniejszy. To wbrew logice. Mogli jeszcze wprowadzić zero, to niekwestionowanym zwyciężcą okazałby się Ziobro.

irena
irena
27 lipca 2021 17:39
Reply to  Janina

Musieli psotnikowi poslodzic !!!

Basia
Basia
27 lipca 2021 11:52

Raczej ranking popularności. Chyba nikt nie przypuszczał, że zwolennicy JK wysoko ocenią inteligencję RT a swojego wybrańca uznają za nieinteligentnego…

Marek
Marek
27 lipca 2021 13:38

Najinteligentniejszy nie znaczy inteligentny. Prosta kwestia, umykająca wielu zwących się inteligentnymi.
W reszcie zgadzam się panią Basia (z komentarza) jakie kwalifikacje oceny inteligencji ma pisowski wyznawca? Żadną.
Warto by porównać ten ranking z poparciem dla danego polityka. Coś czuję, że wyniki będą niemal identyczne.

irena
irena
27 lipca 2021 17:42
Reply to  Marek

Ktoz jeszcze ufa PAP !?