Połączył ich wspólny interes. Firma radnego PO wykonawcą spotu wyborczego posła PiS

„Mamy nowy trójpodział władzy Kaczyński - Jędraszewski – Banaś. Tylko tacy liderzy skutecznie wyprowadzą nas z UE”

Kazimierz Smoliński, poseł PiS z Tczewa i były wiceminister infrastruktury oraz budownictwa bardzo aktywnie prowadzi swoją kampanię wyborczą, licząc, że znowu zasiądzie w ławie poselskiej. Ostatnio zabłysnął spotem, w którym przypomina swoje dokonania, m. in. udział w pracach komisji ds. wyłudzeń VAT.

 

W samym filmiku nie ma nic dziwnego, jednak warto zwrócić uwagę, kto jest jego wykonawcą. To firma „Video Studio Berbeć” Ryszarda Brzyckiego, który jest radnym PO w Starogardzie Gdańskim, szefem tutejszych struktur Platformy i bliskim współpracownikiem Sławomira Neumanna.

Smoliński twierdzi, że to jego sztab wybrał ofertę, i „dopiero później się dowiedziałem, że jest to firma radnego Platformy. Nie wiedziałem, że jest to bliski współpracownik Sławomira Neumanna (…) To czysty przypadek”. Jednocześnie podkreślił, że to było tylko „zlecenie. Dla nas wszyscy są równi. Nie odbieramy nikomu możliwości prowadzenia działalności gospodarczej ze względu na jakieś zabarwienia polityczne”.

 

Również Ryszard Brzycki nie widzi w tej sprawie nic dziwnego. Jak mówi „nakręciłem spot w ramach działalności gospodarczej, którą prowadzę od 30 lat. Traktuję to w kategoriach wykonania zlecenia. Skupiłem się na produkcji spotu i myślę, że film to odzwierciedla. Czy się znamy? Na Kociewiu wiele osób się zna, mieliśmy szansę widzieć się wcześniej. Prywatnie nie utrzymujemy znajomości”.

Brzyckiemu nie przeszkadza, że w filmiku znalazły się informacje o działaniach komisji ds. wyłudzeń VAT, zmierzających do postawienia przed sądem Donalda Tuska i Ewy Kopacz.  W końcu polityka polityką, a interes interesem…

Tamara Olszewska

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
IrenaTomekObserwatorerwinekZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Po wygranych przez PiS wyborach ( tfu, tfu, na psa urok) zapewne Ryszard Brzycki zmieni się w kałużę … Na takich właśnie bezjajecznych kałużników liczy Emerytowany Zbawca Narodu ( EZN)..

erwinek
erwinek

To się wyjaśniło skąd TVPis ma taśmy Neumana.

Obserwator
Obserwator

I co tu się dziwić, że Neumanowi puściły nerwy jak ma takich radnych w Tczewie.

Tomek
Tomek

Między innymi, dlatego nie zagłosuję, ani na jednych ani na drugich. Są siebie warci PoPisowcy !!!

Irena
Irena

NEVER !!!