„Polak ma obowiązek strzec wiary katolickiej”. Sławomir Świerzyński zachęca do udziału w mszach świętych

W jednym z liceów będzie klasa o profilu… disco polo? Szef MEN: „Chyba nie ma w tym nic złego”

Kościół katolicki wprowadził pewne ograniczenia związane z odprawianiem mszy świętych. Kapłani zostali zobligowani m.in. do rezygnacji z używania wody święconej. Także rząd poszedł za ciosem i zmniejszył dozwoloną liczbę uczestników nabożeństw do 5 wiernych (nie licząc obecnych w świątyni duchownych).

 

Kościelno-rządowe obostrzenia zupełnie zignorował śpiewak disco-polo Świerzyński. „Mężczyźni, ojcowie i dziadkowie idźmy do kościoła wbrew zakazom, mamy wiarę i odwagę by wielbić Jezusa i błagać Go o Pokój i zdrowie dla naszych rodzin i bliskich. Polak ma obowiązek strzec wiary katolickiej. Tylko pod Krzyżem tylko pod tym znakiem Polska jest Polską… – napisał na Twitterze były gwiazdor.

Internetowy popis wokalisty został skrytykowany przez użytkowników mediów społecznościowych. Świerzyński usunął wpis i… przeprosił za jego treść.

 

Każdy ma rozum i zrobi wedle niego, dziękuję za zrozumienie i przepraszam tych co myślą inaczej. Zgoda buduje a niezgoda rujnuje, tego nam wszystkim życzę” – napisał w kolejnym poście popularny w latach 90. disco-polowiec.

W naszym kraju mamy już 1244 przypadków zakażenia koronawirusem.

Od początku epidemii zmarło 16 Polaków.

/nt/

Źródła: se.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

18
Dodaj komentarz

avatar
13 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
17 Comment authors
MajaJerryKrzysztofDanyChermes Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jantar
Jantar

„Polak ma obowiązek strzec wiary katolickiej”. A to przepraszam w Konstytucji jest zapisane? Nic mi o tym nie wiadomo. Polak, panie Świerzyński, ma obowiązek przestrzegać Konstytucji i prawa. Wiara natomiast jest prywatną sprawą każdego Polaka i obowiązek jej przestrzegania jest tylko dla członków KK, a nie jest to „każdy Polak”. Poza tym nie masz pan żadnego prawa narzucać tego innym Polakom. Każdy zrobi tak, jak będzie uważał za stosowne do okoliczności. A co do „wyjścia z zapomnienia” to szanowny produkuje się w 2-ch programach nagranych dla Pulsu. Stacja wałkuje je nocami jako zapychacze wypełniające warunki polskiej koncesji (33% produkcji polskich),… Czytaj więcej »

batonzbakaliami
batonzbakaliami

ale on i tak nie przeczyta tego, co napisałeś, a nawet jeśli, to nie ogarnie tego przekazu. Deficyt intelektualny u niego jest. On umie tylko spijać miód z ust du..y i coś robić z pyłkiem, ale nie pamiętam co.

Maja
Maja

To naprawdę znakomity pomysł, aby ultrakotolicka sekta samowyeliminowała się poprzez wsobne zainfekowanie się, Jestem za, niech chodzą do kościołów, niech się zarażają. Tylko pozostali – bardzo proszę – uważajcie. Może chodzący teraz do kościoła powinni być jakoś znakowani, żeby utrudnić rozsiewanie wirusa wśród tych, którzy sobie tego nie życzą?

Ryszard
Ryszard

No a jak nie przystąpi do tego strzeżenia to co? Na banicję czy do pierdla? A może tylko opaska DRUGI SORT na ramieniu?

Jar
Jar

Jak mozna byc takim skonczonym idiota? W normalnych warunkach Selekcja Naturalna zajmuje sie slabszymi osobnikami, no poza takim geniuszem….. wariat to malo…

Zwinka
Zwinka

No to niech były gwiazdor Sławomir skrzyknie obecnego gwiazdora Zenka Martyniuka , wierchuszkę PiS i cały zespół Qrwizji i prują do kościoła, strzec wiary katolickiej. Aaa, i jeszcze niech kurator Nowak wezmą ze sobą, bo bez niej i jej różańca to ani rusz…

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

A mszę powinien koncelebrować cały „epidiaskop”.
Tak na marginesie: jest już 1481 potwierdzonych przypadków i 17 zmarłych. Dane oficjalne z 14:45, 28 marca. To tylko to, o czym wiadomo. Mam niejakie podejrzenia, że to nie wszystko.

Zbyszek
Zbyszek

A kto ma Polaka ten obowiązek nałożył i skąd to wiadomo?

bolek
bolek

Ale cymbał

Beti
Beti

Bardzo mądrze pan pisze jestem za!!!!!!!!!!!!!!!
Konstytucja i ani nic innego nie jest ważne od Boga.

Bożena
Bożena

Brawo, chociaż jeden ma odwagę , bronić wiarę ,to skandal ,w kościele 5osob ,a w marketach tłumy i tam się nie boją chodzić ? Ci wszyscy krytykujący ,w autobusach,aptekach, sklepach macie odwagę tylko Bóg i kościół wam przeszkadza

Jantar
Jantar

Do pracy na piechotę przez pół miasta będziesz chodzić? Nie sądzę. Leków rozumiem żadnych nie bierzesz – Jezus się nie leczył, w myśl tego co kler mówi to Bóg zsyła choroby i tylko Bóg może z nich uzdrowić. I rozumiem, że także Bóg zsyła ci jedzenie i picie, żebyś mogła nakarmić rodzinę. Otóż wbij sobie do głowy, że to są sprawy codzienne, konieczne do przeżycia. Wykorzystaj też siedzenie w domu i skoro jesteś taka wierząca i tak bardzo popierasz kościół to poczytaj o jego historii, o działaniach papieży chociażby. I radzę ci, żebyś wszystko dobrze przemyślała i wyciągnęła wnioski. Bo… Czytaj więcej »

Kos
Kos

Bog I wiara nam nie przeszkadza, natomiast zdemoralizowany kosciol I dewoci, tak. Przeszkadzaja nam wszystkim.

Mata
Mata

Wstyd mi za Polaków. Tyle mówią o mocy swojej wiary, a bardziej się boją wirusa niż Boga. Biskupi się pozabyjali w swoich wieczernikach, bo bardziej się boją o utratę życia doczesnego niż nieba. Mają gdzieś swoją przysięgę. Widocznie składali śluby tylko na dobre czasy, a nie na czasy próby. Gdzie są ci nadzwyczajni szafarze, którzy brylowali podczas Mszy zastępując kapłanów przy udzielaniu Komuni? Wstyd… We Włoszech wirus najbardziej atakuję w rejonach, gdzie katolików już prawie całkowicie nie ma, a we Mszach uczestniczyło w niedzielę po kilka osób… Pokuta i wiara…

Chermes
Chermes

Lepiej jakąś piosenkę by na temat wirusa stworzył. Jakieś „Maseczki w kropeczki”, albo co…

Dany
Dany

A jak nie jestem katolikiem to moge byc polakiem?

Krzysztof
Krzysztof

„Polak ma obowiązek strzec wiary katolickiej”
Pięknie brzmi ale faktyczny sens tej wypowiedzi jest taki: Polak musi utrzymywać dość sporą i wpływową grupę szamanów. A szaman jak to szaman – od wszystkiego ma działkę, a żyje ze wzbudzania u innych strachu przed tym, na czym tylko on (szaman) się zna. Rzecz jasna, za „pośrednictwo” w kontaktach z tzw. absolutem (nie mylić pewną marką alkoholu) taki szaman bierze grubo „co łaska”.

Jerry
Jerry

Kiedyś ubóstwiałem Bayer Full. Dzisiaj rzygam Świerzyńskim .