Policja chce ukarać posłankę za jej udział w proteście przeciw pedofilii w Kościele

Policja chce ukarać posłankę za jej udział w proteście przeciw pedofilii w Kościele

– „Komendant Główny Policji zawnioskował do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego o odebranie mi immunitetu poselskiego w związku z akcją, która miała miejsce w sierpniu 2018 roku „Baby Shoes Remember”. Była to akcja w obronie ofiar pedofilii wśród księży” – poinformowała Joanna Scheuring-Wielgus z Teraz!.

Jarosław Szymczyk chce tym samym od Kuchcińskiego wyrażenia zgody na pociągnięcie posłanki do odpowiedzialności „za wykroczenie”.

We wniosku Komendant Główny Policji napisał, że posłance zarzuca się, „że 26 sierpnia 2018 roku w Toruniu na ulicy Żeglarskiej umieściła w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym tj. na bramie wejściowej do Bazyliki Katedralnej św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty plakat z napisem „Baby Shoes Remember Stop Pedofilii”. Zdaniem Szymczyka, Scheuring-Wielgus zrobiła to bez wiedzy zarządzającego obiektem, czyli proboszcza bazyliki.

– „Jeśli mam być karana za to, że stoję po stronie ofiar, a nie sprawców i ujawniam przypadki księży pedofilów to jestem z tego dumna. Z immunitetem czy bez NIE ODPUSZCZĘ!” – napisała Scheuring-Wielgus na Twitterze. Akcja „Baby Shoes Remember” w sierpniu 2018 roku odbyła się w całej Polsce. Przed kościołami zawisły dziecięce buciki upamiętniające ofiary księży pedofilów.

bt

Źródło: interia.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
ZbyszekNihil Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Nihil
Nihil

Ta sektą jak i ten nie-rząd wiedzą że upadek jest bliski. Oby

Zbyszek
Zbyszek

Podpowiadam linię obrony. Bazyliką zarządza Bóg i wie o wszystkim. Bez jego wiedzy niczego nie można na bazylice zawiesić.

Zbyszek
Zbyszek

Nie znam się na tej kościelnej nomenklaturze, więc z góry przepraszam jeśli komuś moje pytanie wyda się naiwne. Czy w bazylice mieszka bazyliszek?