Policja chce ukarania 31 osób po nocnym proteście przed Sejmem

Degradacja dla prokurator badającej sprawę przekroczenia uprawnień przez interweniujących policjantów.

W nocy Obywatele RP protestowali przed Sejmem przeciw wprowadzanym przez PiS zmianom w sądownictwie. Budynek został otoczony barierami i kordonem policji.

„Barierki tylko w waszych głowach” – skandowali, protestując Obywatele RP. Wtórowała im reszta zebranych. Niektórzy z nich trzymali transparenty „Łapy precz od sądów” czy „PiS pod sąd”. Obywatele RP przywieźli ze sobą również taczki, na których widniały podobizny polityków PiS.

Część protestujących sforsowała barierki i dostała się na teren Sejmu. Zostali siłą wyniesieni przez policję, a potem wylegitymowani. Wobec 29 z policja skierowała wnioski do sądu o ukaranie za blokowanie drogi. Natomiast wobec dwóch osób wnioski o ukaranie za tzw. naruszenie miru za wejście na teren Sejmu.

Rzecznik KSP Mariusz Mrozek poinformował, że żadna z osób nie została zatrzymana, a po wykonaniu przez policjantów czynności na miejscu, wszyscy mogli wrócić do domów.
(Źródło: wp.pl)

bt
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
3 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
matyldaTedNikaBrombaMarek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Córka poległego Powstańca
Córka poległego Powstańca

A kiedy stan wojenny?

Ted
Ted

Raczej Bereza Kartuska. Zamknie 20, 30 osób i dię uspokoi. Nie ma kto ruszyć społeczeństwa. Zresztą co ich jakis sąd interesuje, towar w sklepach jest, 500+ jest czyli dobrze jest.

Tomasz
Tomasz

Mam nadzieję, że osoby, które zostały spisane, zapamiętały nazwiska policjantów, którzy ich spisywali, prokuratorów, którzy ich oskarżą i sędziów, którzy ich skażą. Demokratyczne państwo prawne nie może stosować odpowiedzialności zbiorowej, ale też nigdy więcej nie może pozwolić sobie na pobłażliwość. Przyjdzie czas dePiSizacji i wówczas trzeba będzie wiedzieć, kto w aparacie przymusu był gorliwym sługą zaprzańców. A panom policjantom przypomnę, że argument: „wykonywałem rozkazy” nie jest wystarczający do uniknięcia odpowiedzialności za współudział w przestępstwie łamania konstytucyjnych zasad demokratycznego państwa prawnego.

Marek
Marek

Coś mi się zdaje że w obecnej sytuacji w Kaczystanie nie ma Policji tylko Milicja. Chciałbym przypomnieć panom milicjantom że nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu, a kaczyński i pis wiecznie żył nie będzie i w tedy zobaczymy jak ci nadgorliwcy będą śpiewać

Nika
Nika

Ja tego nie rozumiem, przecież policja ma obowiązek przestrzegania prawa. Jeżeli PIS łamie ustawę zasadniczą to policja powinna bronić sędziów i obywateli, nie rząd. Rozumiem, że boją się zwolnień, że mają przełożonych, ale wszyscy? Co do jednego? A gdzie Związki Zawodowe, oni tylko ustosunkowali się do planów Błaszczaka tworzenia superkontroli na policją, a w przypadku wykorzystywania policji do nękania obywateli? Dlaczego nic nie mówią? Dlaczego nie ma protestów policji, leśników, wojskowych, nauczycieli, tych którym odebrano emerytury bezprawnie, sędziów i prokuratorów. Dlaczego Związki zawodowe tych wszystkich grup nie protestują razem przed sejmem.

Nika
Nika

A Pan uważa, że reforma sądów nie łamie zasady trójpodziału władzy? I reformy sądów przyspieszą orzekanie? Jeszcze nigdy nikt z miernej zmiany mi nie odpowiedział, znaczy, że wszystko trolle?

Bromba
Bromba

Nie forsowaliśmy żadnych barierek!!! Przeszliśmy na drugą stronę ulicy i zatrzymaliśmy się grzecznie przed szlabanem. Policja ustaliła barierki za naszymi plecami.

matylda
matylda

Może KOD powinien uruchomić jakieś konto, na które można wpłacać, by pomóc ludziom odważnym?