Policja i orkiestra na imprezie ojca Tadeusza Rydzyka. Służbowo…

Policja na imprezie ojca Tadeusza Rydzyka. Służbowo…

Zaangażowanie policji i orkiestry reprezentacyjnej Marynarki Wojennej… w obchody 28. urodzin Radia Maryja w grudniu 2019 roku dla rządzących nie stanowi żadnego problemu. Jak potwierdziło MSWiA i MON, policja pojawiła się tam służbowo, a orkiestra grała m.in. „My, Pierwsza Brygada” i „Gdzie ta keja” – w ramach swoich „statutowych zadań”. To nie wszystko. Na uroczystości w Arenie Toruń pojawili się m.in. premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Jacek Sasin, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

 

Dla wielu obserwatorów było to co najmniej zaskakujące. „Kto podjął decyzję o zaangażowaniu Policji w ochronę prywatnej imprezy masowej z okazji 28. rocznicy powstania Radia Maryja? Jaki był koszt udziału Orkiestry w imprezie i kto go pokrył?” – pytał poseł PO Paweł Olszewski w interpelacji, skierowanej do MSWiA i MON. – „Impreza organizowana była przez podmioty prywatne, jednak w sposób niebywały w jej ochronę zaangażowana została polska Policja, a występ artystyczny zagwarantowała Orkiestra Reprezentacyjna Marynarki Wojennej RP” – argumentował.

W odpowiedzi, jakiej udzielili mu szef MSWiA Mariusz Kamiński, a także wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz stwierdzono: funkcjonariusze policji i członkowie orkiestry wykonywali „po prostu” swoje służbowe zadania.

Jak czytamy w portalu WP.pl, Mariusz Kamiński stwierdził: „Komenda Główna Policji poinformowała, że w związku z zaplanowanymi na dzień 7 grudnia 2019 r. zgromadzeniami publicznymi na terenie miasta Toruń, zbiegającymi się z obchodami XXVIII rocznicy powstania Radia Maryja, po dokonaniu przez służby charakterystyki zagrożeń, w tym oceny sytuacji i prognozy jej rozwoju, zaangażowano w ramach akcji policyjnej odpowiednie siły policyjne. W akcji uczestniczyli zarówno funkcjonariusze prewencji, ruchu drogowego, jak i policjanci służby kryminalnej. Działania funkcjonariuszy poszczególnych pionów były realizowane w ramach zadań służbowych” – napisał.

 

Jeszcze barwniej sprawę uzasadnił wiceszef MON. „Informuję, że udział m.in. w tego rodzaju uroczystościach stanowi statutowe zadanie orkiestry. Na koszty tego udziału składa się wiele elementów, w tym uposażenie muzyków oraz amortyzacja umundurowania i wyposażenia, w związku z czym nie ma możliwości wskazania konkretnej kwoty – napisał Wojciech Skurkiewicz.

Przypomnijmy, że konkretne kwoty spędzają ostatnio sen z oczu ojca Tadeusza Rydzyka; kilka dni temu ów biznesmen i redemptorysta w jednym zaapelował do swoich słuchaczy o … finansowe wsparcie w obliczu walki z koronawirusem. „Pamiętajcie teraz i każdego miesiąca. Bez tej pomocy grozi nam zamknięcie Radia Maryja i Telewizji Trwam. Podobnie bez kupowania, najlepiej zaprenumerowania 'Naszego Dziennika' też grozi jego zamknięcie. Czy możemy na to pozwolić przy morzu mediów liberalno-lewicowych i naszym niewielkim procencie mediów katolickich i polskich?” – alarmował wiernych zarządzanym przez siebie mediom.

mpm

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zwinka
Zwinka
24 marca 2020 09:54

Ależ to groteskowo teraz wygląda…Małpi gaj po prostu.

smętek
smętek
24 marca 2020 12:11

„Wszystkie zwierzęta są sobie równe ale niektóre zwierzęta są równiejsze od innych”, G. Orwell „Folwark zwierzęcy”.