Policja na szczycie… pomnika

Policja na szczycie… pomnika

Aż trzech policjantów ruszyło na szczyt pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej, by zdjąć z niego mężczyznę, który błyskawicznie porwał i próbował uchronić przed rekwizycją wieniec, jaki  – jak co miesiąc – składa Zbigniew Komosa. Wieniec zawsze opatrzony jest napisem: ”Pamięci 95 ofiar Lecha Kaczyńskiego, który ignorując wszelkie procedury, nakazał pilotom lądować w Smoleńsku w skrajnie trudnych warunkach. Naród polski. Spoczywajcie w pokoju” oraz dopiskiem: „Stop kreowaniu fałszywych bohaterów!”.

 

W chwilę po oficjalnych uroczystościach upamiętniających katastrofę samolotu w Smoleńsku, kiedy to oficjalne wieńce składali Jarosław Kaczyński, premier Morawiecki, marszałek sejmu Elżbieta Witek oraz ministrowie Mariusz Błaszczak i Jacek Sasin, pod pomnikiem pojawiła się Lotna Brygada Opozycji z napisami na kartkach: „Był zamach?”, „Gryzie cię sumienie?” czy „Kazałeś lądować bratu?”

Co miesiąc, po krótkiej szarpaninie wieniec Komosy rekwirują żołnierze z Żandarmerii Wojskowej. I tym razem byli już gotowi wkroczyć do akcji, gdy nieznany mężczyzna stojący w pobliżu porwał wieniec i wybiegł z nim na szczyt schodów.

 

Szybka akcja zdezorientowała żołnierzy, ale zareagował jeden z policjantów. Pobiegł za nim i zaczął szarpać mężczyznę, usiłując sprowadzić go na dół. Udało się to dopiero, gdy na górę weszło następnych dwóch policjantów.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

Sprowadzonego na plac mężczyznę prowadzono do radiowozu, ale zdołał się wyrwać i zaczął uciekać, Został ponownie schwytany, powalony na ziemię i odwieziony na komendę przy ul. Wilczej.

Piotr Łopaciuk z Lotnej Brygady Opozycji stwierdził, że mężczyzna nie należy do ich grupy.

/ep/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
*****. ***
*****. ***
10 czerwca 2021 17:31

To już faszyzm zaczyna dominowac w pisuarskiej zbieraninie pod widzą TW „Balbiny”.

Marek
Marek
10 czerwca 2021 19:52

Kolejne bezmyślne działanie k. milicji. Powinni odpowiadać za narażenie życia.

Goool
Goool
10 czerwca 2021 21:15

Było szczyt olejem posmarować wczoraj.

Stanisław
Stanisław
11 czerwca 2021 08:47
Reply to  Goool

Lepiej tłuczonego szkła nawsadzać.

Krzysiek
Krzysiek
10 czerwca 2021 21:50

A czy premier, wicepremier i ministrowie wzięli dzisiaj urlop, że uczestniczyli w prywatnej imprezie?
To ja też mogę się urwać z pracy z okazji 10-tego każdego miesiąca?

Predator
Predator
11 czerwca 2021 07:18

Więcej takich akcji, uświadomić ciemnemu ludowi do czego doprowadziły rządy dwóch zaplutych karłów reakcji, i kogo można nazwać bohaterem. Czas wyprowadzić z Wawelu pseudo bohatera.

Marek
Marek
12 czerwca 2021 13:27
Reply to  Predator

Komu i jak uświadomić? Ciemny lud o tej akcji się nie dowie. Dowie się natomiast o tym jak to z podburzenia totalnej opozycji za srebrniki żyda-Sorosa ten niepolak zbezcześcił pomnik pamięci zmarłego w zamachu świętego Lecha prezydenta tysiąclecia.
Masz powyżej komentarze dwóch takim ciemnych, wytłumacz im.
Powodzenia.