Policja prosi, Brudziński grozi, a społeczeństwo coraz mocniej podzielone

Joachim Brudziński nie będzie „za jedno euro gonić sukę do Brukseli"

Poseł PO, Michał Szczerba zamieścił na Twitterze dwa zdjęcia, pokazujące brutalność policji wobec uczestników protestu w sprawie prac nad znowelizowaną ustawą o SN. Pod jednym z nich poseł napisał – „Starszy aspirant Robert Sawera i obywatel Bartosz Adamczyk. Jeden z oddaniem służy władzy, drugi broni”.

Na odzew nie trzeba było długo czekać. Najpierw policja zwróciła się na Twitterze do posła Szczerby z apelem „o rozsądek i opamiętanie się. Naraża Pan życie policjanta i Jego rodziny. Takie wpisy mogą doprowadzić do tragedii. Za Pana wpisem pojawiły się osoby nawołujące do przemocy wobec rodziny i najbliższych policjantów”.

Poseł Szczerba szybko odpowiedział na te słowa, pisząc „Masz cały czas szansę się wykazać Policjo kochana. Groźby wobec funkcjonariuszy publicznych sprawujących mandat posłów. Zgłaszam oficjalnie groźby karalne wobec mnie i Joanny Scheuring-Wielgus”. Jako dowód przedstawił wpis jednego z internautów, nawołującego do „przypadkowego zestrzelenia” kilku osób z KOD-u oraz bardzo wulgarnie odnoszącego się do niego i posłanki Scheuring-Wielgus. Policja obiecała zadbać „o bezpieczeństwo naszych policjantów i ich rodzin, a także ustalimy autorów wpisów nawołujących do łamania prawa. Ich autorzy muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami”.  

Posłowi postanowił nie odpuścić Joachim Brudziński, który zlecił w błyskawicznym trybie „Departamentowi Prawnemu MSWiA ocenę prawną zachowań oraz możliwych do przewidzenia sankcji w związku z bulwersującym i skrajnie nieodpowiedzialnym wpisem Posła na Sejm RP”. Dzisiaj szef MSWiA dorzucił na Twitterze, że „Jest dla mnie oczywistym, że na każdy atak na policję w związku z wykonywaniem obowiązków i czynności służbowych, bez względu czy przeprowadzony przez groźnego przestępcę, chuligana czy przez nieodpowiedzialnego posła na Sejm RP to państwo polskie ma obowiązek reagować”.

Jestem przekonana, że zgodnie z zasadą „wskażcie mi człowieka, a paragraf sam się znajdzie”, pan Brudziński stanie na uszach, by kara dla posła Szczerby i posłanki Scheuring – Wielgus była dotkliwa.

Internauci komentują to krótko. „No cóż każda akcja rodzi reakcje, a tutaj ewidentnie widać ze policja podpuszczana i rozgrzeszana przez pisowców zaczyna sobie poczynać coraz śmielej i bezwzględniej. Tak jak kiedyś milicjanci musieli się liczyć z nienawiścią tych których pałowali i nie tylko , tak obecni policjanci tez muszą liczyć się z odbiciem piłeczki od tych których pałują i nie tylko . A Jojo niech nie będzie taki gieroj bo i na niego może przyjść kolej , jak to zresztą na koleji bywa a w tym to on już ma doświadczenie i co najważniejsze przeszłość”, „już wkrótce my uczciwi Polacy , a jest nas 85% odeślemy totalnie patologiczną opozycję na śmietnik i zamknie mordy jej zdegenerowany elektorat”.

Partia rządząca zapewne zrobi wszystko, by pokazać posłom opozycji, gdzie ich miejsce i jest w stanie przeprowadzić pokazowy proces posła Szczerby i posłanki Scheuring-Wielgus, byle tylko zaspokoić swoją żądzę władzy i swój elektorat, który z lubością wręcz „wytłukłby” każdego, w kim widzi wroga tej pięknej, pisowskiej, dzisiejszej Polski.

Tak jak jestem przekonana, że policja nie zrobi nic, by odnaleźć autorów gróźb, bo to nie leży w interesie rządzącej partii.

Tamara Olszewska
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
QbaAgnieszka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Agnieszka
Agnieszka

Zapraszam na światełko pod SN o godzinie 21.00 Pomóż zachować trójpodział władzy! To ważne dla wszystkich!

Agnieszka
Agnieszka

Zapraszam na światełko pod SN o godzinie 21.00 Pomóż zachować trójpodział władzy! To ważne dla każdego!

Qba
Qba

do ku**y nędzy. pan brudziński i pis nie jest państwem polskim. to tylko zgraja trzymająca władzę. mam nadzieję że tymczasowo