Policja siłą usunęła kontrmanifestację Obywateli RP oraz transparent z napisem KONSTYTUCJA

Policja siłą usunęła kontrmanifestację Obywateli RP oraz transparent z napisem KONSTYTUCJA

Ok 14:30 z Ronda Dmowskiego wyruszył tegoroczny Marsz Niepodległości. Na uczestników marszu czekała kontrmanifestacja zorganizowana przez Obywateli RP.

 

Protestujący działacze zainstalowali przy rondzie de Gaulle’a wielki transparent z napisem Konstytucaja. Wkrótce potem zostali otoczeni przez kordon Policjantów.

Ok 15:30 Policja zdecydowała o rozwiązaniu zgromadzenia ze względu na „poważne zagrożenie bezpieczeństwa”. „Mówimy m. in. o zagrożeniu życia i zdrowia wielu osób. Wielokrotnie policjanci zwracali się do organizatora zgromadzenia spontanicznego o opuszczenie ronda. Na miejscu działał zespół antykonfliktowy” – poinformowała komenda. Wcześniej Policjanci wielokrotnie zwracali się do organizatora zgromadzenia spontanicznego o opuszczenie ronda.

 

Policja siłą usunęła protestujących pod Palmą manifestantów. Usunięty został również ogromny transparent z napisem KONSTYTUCJA. W grupie, która została usunięta ze skrzyżowania Alei Jerozolimskich i Nowego Światu znajdowała się także posłanka Lewicy – Joanna Scheuring-Wielgus. Ze względów bezpieczeństwa do protestujących Obywateli RP nie przepuszczono bezpartyjnej posłanki  – Agnieszki Dziemianowicz-Bąk.

Oprócz kontrowersji związanych z kontrmanifestacjami oraz udziałem różnych skrajnych ugrupowań, wiele emocji jak zawsze budzi liczba uczestników marszu. W tym roku organizatorzy demonstracji oszacowali, że na trasie stawiło się 150 tysięcy demonstrantów zaś przedstawiciel Ratusza – Kamil Dąbrowa poinformował, że w marszu uczestniczy 47 tysięcy manifestantów.

 /as/
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
JerzyALEKSANDRAKrystynavintMarek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek
Marek

Jeśli dobrze odczytuję to policja przyznaje, że „narodowcy” stwarzają zagrożenie, ale zamiast usunąć zagrożenie usuwa się potencjalną ofiarę. Państwo pis czyli czysty faszyzm. Zaraz milicja będzie usuwać obcokrajowców bo jest zagrożenie dla ich bezpieczeństwa. Wyznawców innych religii bo jak wyżej, a nawet własnych inteligentnych obywateli bo katopisowski motłoch może stwarzać dla nich zagrożenie.
Oto polska właśnie, pięknie to widać w dniu najważniejszego święta państwowego.

PS: No chyba, że tych kilkudziesięciu kontrmanifestantów to prawdziwi fizyczni tytani i ich siła/moc/potęga zagraża kilkudziesięciu tysiącom „patriotów”.

Jerzy
Jerzy

Gdyby nie policja, to tych zasranych nielegalnych kontrmanifestantów znoszono by z ronda na noszach. Policja ich ochroniła przed porządnymi bęckami.

vint
vint

Uff, co my byśmy zrobili bez naszej dzielnej władzy??? Toż takim transparentem można komuś sielski obraz „Krainy szczęśliwości i pięcset plus” przesłonić!!! I co wtedy? Jeszcze by obywatel myśleć zaczął? Albo, o zgrozo, rzeczywistość zobaczył! Jak to dobrze, że władza tak dzielnie dba o bezpieczeństwo mieszkańców Wolski! Nie to co pokojowo i z różańcem protestujący testosteronowi chłopcy. Łagodni jak niemowlęta, rozmodleni, kipiący miłością bliżniego. Maczety? A to dlatego, że Warszawa taka zielona, eko i zarośnięta i przedzierać się trzeba! Bejzbole? To zbiórka dla naszych bezwizowych przyjaciół! Kastety? To tylko biżuteria niezłomnych, z kolan powstałych! Nie to co te, tfu, groźne… Czytaj więcej »

Krystyna
Krystyna

Dziemianowicz-Bak nie należy do Razem, z tego co wiem jest bezpartyjna

ALEKSANDRA
ALEKSANDRA

Ano i dokładnie tak napisano powyżej….;)