Policja siłą usunęła protestujących przeciw marszowi narodowców

Policja siła usunęła protestujących przeciw marszowi narodowców

Tak jak zapowiadali, działaczki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet oraz Obywatele RP zablokowali marsz Młodzieży Wszechpolskiej w Warszawie. Narodowcy z okazji rocznicy Cudu nad Wisłą zorganizowali III Marsz Zwycięstwa Rzeczpospolitej.

Protestujący przeciw narodowcom przynieśli transparenty „Faszyści – precz z naszych ulic” i skandowali „Rozum zamiast tępej siły”, „Warszawa wolna od faszyzmu”, „Silna Polska różnorodna”.

Policjanci siłą usunęli blokujących marsz, którzy krzyczeli „Kogo bronisz, polska policjo?”, „Mamy prawo protestować”, „Jak wam nie wstyd – chronicie faszystów”. Policja wielokrotnie interweniowała, wynosząc ludzi i spychając ich z trasy przemarszu Młodzieży Wszechpolskiej.

bt

Obywatele RP blokują marsz Młodzieży Wszechpolskiej

Opublikowany przez Gazeta Wyborcza na 15 sierpnia 2017

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

26
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
18 Thread replies
4 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
14 Comment authors
GekonZgredzinkamagdalenashaqMariola Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Heil Jaroslav!!!!

Sobiepan
Sobiepan

. . . i GRANATOWA policja. Za czasów duchowego protoplasty kurdupla- BYŁA taka.

shaq
shaq

Uważam, że na następne demonstracje onr czy innego pis należy po prostu przygootować odpowiednio śmierdzące jajka. Rozbić im na pustych głowach i iść do domu.

Gekon
Gekon

Wypisz, wymaluj, jak pochod bojowek w III Rzeszy.

Zenek
Zenek

I tym właśnie zachowaniem protestujący przeciwko marszu. Młodzierzy Wszechpolskiej pokazują że są większymi faszystami jak wyzywana przez nich mlodzierz. Nierozumiem tego sami ludzie protestujecie przeciwko wszystkiemu aby tylko zabłysnąć to jest chore rządacie wolności a sami jej niedajecie innym ugrupowaniom. Mi tak naprawde wisi kto rządzi Polską i kto co robi ale patrząc jackimi ludźmi stali się polacy to mi wstyt za to że przynalerze do tego społeczeństwa. Nie szanujecie samych siebie a wytykacie innym że niechcą przyjmować uchodźców.

xxy
xxy

Warszawa w czasie II wojny światowej oraz powstania warszawskiego w 1944 r. strasznie ucierpiała z powodu ideologii faszystowskiej – zginęła masa ludzi, miasto zostało prawie zrównane z ziemią. MW i ONR są ich spadkobiercami. Wielu powstańców, dzisiaj starych i schorowanych ludzi przeciera oczy ze zdumienia, że ludzie, którzy wyciągają rękę w geście hitlerowskiego pozdrowienia depczą legalnie warszawską ziemię! To jest największe nieporozumienie wolnej Polski.
Szkoda, że wisi ci kto jest aktualnie u władzy. Może niedługo przestaniesz się interesować wyborami, bo nawet nie będziesz musiał iść do urny wyborczej i tak wygra PIS na 110%, nie przemęczaj się.

Zgredzinka
Zgredzinka

Będzie jak na Węgrzech, Rosji, Białorusi, Turcji, a potem Syrii i Korei Pòłnocnej.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Człowieku, pomyśl, zanim coś wystukasz, a gdy już piszesz, to po polsku. „Polacy” pisze się wielką literą, „nie rozumiem” – rozłącznie, żądać przez „ż”, „przeciwko marszowi” – nie „marszu”, „młodzież” przez „ż”, „mnie” wisi, nie „mi”, „przynależę” przez „ż”, „nie chcą” – rozłącznie… Tyle wyłapałam, o interpunkcji nie wspomnę. Czy Ty w ogóle jesteś Polakiem, Zenku?

Ted
Ted

Jest wszechpolakiem

Zgredzinka
Zgredzinka

Toby nieco wyjaśniało poziom tego wpisu.

Sobiepan
Sobiepan

Zenek, weź się za łopatę do odśnieżania. A zanim zaczniesz odśnieżać- poucz się ździebełko pisowni Ojczystej, bo jesteś tępy jak morda traktora- abstrachuję od twoich mętnych poglądów.

Zgredzinka
Zgredzinka

Abstrahuję Sobiepanku, abstrahuję … oraz … pisowni w mowie ojczystej.
Poza tym, po raz pierwszy spotykam się z określeniem „morda traktora” i to jeszcze tępa.
Przyganiał kocioł garnkowi?

Sobiepan
Sobiepan

WIEM Zgredzinko !!! Ale w ferworze „wyrwalo” mi sie „C”. Oj-czysta jest adekwatna do poziomu Zenka. „Tepa morda traktora” to „pegieerowskie” okreslenie lotnosci umyslu malujace sie na obliczu „technicznej jednostki” do odsniezania. Howgh !

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Piękne!

Maciek123454321
Maciek123454321

Zenuś, wiesz, że to był twój ostatni komentarz tutaj? Nie znosimy trolli, a osoby nie umiejące poprawnie pisać po polsku tępimy jak wszy. Znajomość ortografii polskiej -ZERO!!! Nie masz prawa nazywać się Polakiem.

Zgredzinka
Zgredzinka

Zenusiu, a gdzie ty chodziłeś do szkòłki, że tak słabo opanowałeś pisownię w mowie … jak twierdzisz … ojczystej ?

HANNA
HANNA

DLA CZEGO W TO MIESZA SIĘ POLICJA ? SKORO POKOJOWO MANIFESTUJĄ MAJĄ DO TEGO PRAWO W DEMOKRATYCZNYM PAŃSTWIE. NO CHYBA , ŻE NIE MA U NAS JUŻ DEMOKRACJI TO BY WSZYSTKO WYJAŚNIAŁO…..

Zgredzinka
Zgredzinka

Bingo !!!
Są za to równi i równiejsi, jak to w życiu bywa.

Andrzej
Andrzej

ZENEK, no właśnie, tobie to wszystko wisi. Nie może być miejsca na faszyzm w mieście i na ziemi tak przez ten faszyzm upodlonym. Chwała, że są ludzie , którzy to czują i chcą protestować przeciwko dranstwu i głupocie

Piotr
Piotr

W 19 minucie nagrania policjant stwierdza, że jest umundurowany i nie ma obwiazku się legitymowac przed rozpoczęciem czynności legitymowania. Co tu komentowac , niedouczony Kretyn. Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z 26 lipca 2005 roku w sprawie sposobu postępowania przy wykonywaniu niektórych uprawnień policjantów, przystępując do legitymowania każdy policjant jest obowiązany podać swój stopień, imię i nazwisko w sposób umożliwiający odnotowanie tych danych, a także podstawę prawną i przyczynę podjęcia czynności służbowej. Ponadto policjant nieumundurowany ma obowiązek okazać legitymację służbową, a na żądanie osoby, wobec której podjęto czynność legitymowania, musi umożliwić spisanie zawartych w niej danych. Po zakończeniu czynności służbowych,… Czytaj więcej »

Andrzej
Andrzej

Hej .Ty Polak 19. Myślałem o blyskotliwym komentarzu ale wobec takiej postawy ręce i cycki po prostu opadają. Jest mi wstyd i chce mi się wyc. Obcy o nas,polakach mówili, że jesteśmy narodem, który wspaniałe bije się o wolność. I gdy ja krwawo wywalczył, robi wszystko, by ją stracic ( W. Churchill). To się właśnie dokonuje. Zgoda na nacjonalizm, na faszyzm, tolerowanie tej zgubnej głupoty, to jest podkopywanie naszego wspólnego bezpieczeństwa . Widzisz Polak19 ja mam trochę lat. Szkoła, mój ojciec, Wańkowicz, Chlebowski , Majewski, Kapuściński i wielu, wielu innychnauczyło mnie takiego patriotyzmu, w którym tolerancja i zgoda to dobra… Czytaj więcej »

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Wszelkie przejawy skrajnego nacjonalizmu i nazizmu powinny być ścigane przez prawo, a nie osłaniane przez policję, która ma obowiązek strzec WSZYSTKICH obywateli. Marsze ONR jawnie kłócą się z ustawą o zakazie propagowania faszyzmu. Nie pojmuję, jak można zarzucać komuś, że nie jest Polakiem, gdy sprzeciwia się nazistowskim marszom, HAŃBIĄCYM, a nie upamiętniającym ważne polskie rocznice.

Mariola
Mariola

Przecież paralizarorów, „milicja” nie użyła. A mogła! Oddziały „błaszczaków” chronią kandydatów ich do służby.

magdalena
magdalena

Jak posłanka PIS z rodziną blokowała marsze opozycji, policja nie reagowała, bronić swoich, bić opozycję, oto wytyczne władzy, wstyd mi, że policja stała się podnóżkiem PISu i krzywdzi Polaków, mówią że wykonują rozkazy, trzeba być człowiekiem a nie kanalią. Gardzę taką pisowską policją, a właściwie milicją.

Zgredzinka
Zgredzinka

O, to to … milicja.
A formowane oddziały wojsk obrony terytorialnej to przyszłe ZOMO !!!

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Niestety, też mi się to nieodparcie nasuwa.