Policja spacyfikowała protest przedsiębiorców

Gdzie ta policja na miarę czasów, ach, gdzie…

23 maja odbyła się kolejna manifestacja przedsiębiorców w Warszawie, która po raz kolejny została spacyfikowana przez funkcjonariuszy Policji – wśród zatrzymanych osób znalazł się kandydat w wyborach prezydenckich Paweł Tanajno.

 

Przedsiębiorcy zebrali się na placu Defilad i ułożyli tam krzyż z kwiatów i zniczy. Miał on symbolizować tragiczne położenie polskich pracodawców oraz ich pracowników, którzy, według protestujących, nie mogą liczyć na pomoc ze strony obecnego rządu.

Policja wezwała zgromadzonych do rozejścia się, gdy to nie poskutkowało, policjanci zablokowali im drogę i usiłowali nie dopuścić ich do przemieszczenia się w okolice Pałacu Prezydenckiego. Część uczestników demonstracji została zatrzymana.

 

Wśród nich znalazł się m.in. polityk Paweł Tanajno, kandydat w tegorocznych wyborach prezydenckich i działacz na rzecz praw przedsiębiorców.

Policja poinformowała, że środki przymusu bezpośredniego zostały użyte wobec kandydata ze względu na jego agresywne zachowanie względem funkcjonariuszy: „Nie będzie przyzwolenia na atakowanie policjantów. Jeżeli ktoś wyciąga rękę na funkcjonariusza, zmusza nas do zdecydowanej reakcji. Potwierdzamy, że w związku z naruszeniem nietykalności cielesnej policjanta zatrzymany został Paweł Tanajno” – poinformowała na Twitterze Policja.

W podobny sposób mundurowi uzasadnili rozbicie demonstracji: „Informujemy, że żadne zgromadzenie nie zostało zarejestrowane. Wszystkie zgromadzenia będą nielegalne. Obecny przekaz wskazuje, że główny cel protestujących to walka z Policją. Pomysłodawcy, mówiąc o proteście, używają określeń ‘hybrydowy’ i ‘manewry’. Czuć charakter ‘pokojowy’” – dopisano.

W social mediach pojawiły się już liczne materiały z wczorajszych zajść – widać na nich brak profesjonalizmu policjantów oraz ich kontrowersyjne metody, które przez cześć internautów porównane zostały do tych stosowanych przez ZOMO i ORMO.

Jaka milicja? Jakie ZOMO? Policja wreszcie jest postępowa i nowoczesna i zaczyna brać przykład z Francji. Więc mordka w kubeł i korzystajcie z europejskości pełną gębą” – napisał na Twitterze jeden z komentatorów.

/nt/

Źródła: natemat.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jantar
Jantar
24 maja 2020 14:38

„Bunt policjantów prewencji. Masowo wzięli L4, żeby ich nie wysłano na protest przedsiębiorców”. Jednak znaleźli się tacy, którzy się nie zawahali nawet sekundy. W tym po to właśnie utworzona przez Macierewicza i rekrutująca się z prawicy i z kiboli Obrona Terytorialna. W tym miejscu przypominam Statut formacji, w którym jako główny cel zapisano „obronę demokratycznie wybranych władz RP przed demonstrantami”. Zapomnieli tylko dodać „władz PiS”. I przypominam, że nie na pogaduszki i herbatkę Macierewicz z Szydło spotykali się z kibolstwem, a po to, żeby ci bronili pisowskiego rządu przed słusznym gniewem społeczeństwa.

Zbyszek
Zbyszek
24 maja 2020 19:12
Reply to  Jantar

Nastepne pokolenie milicjantów, którzy będą płakali jak im będą zabierali emerytury za wierną służbę PARTII. Nic się gamonie nie uczą.

smętek
smętek
25 maja 2020 10:21

Przestańcie państwo pisać „policja”. To jest MO i ZOMO w najgorszym okresie. Jako 10. letni szkrab byłem z Rodzicami na Pl. Zamkowym w rocznicę Konstytucji 3 Maja w roku 1983. Pamiętam mundurowych używających wobec zebranych gazu i pałek. Historia lubi się powtarzać.