Policja szuka osoby, która… powiesiła prześcieradło do wyświetlenia filmu braci Sekielskich!

Policja szuka osoby, która… powiesiła prześcieradło do wyświetlenia filmu braci Sekielskich!

Gdańska policja prowadzi „czynności w kierunku wykroczenia” (tak to określiła jej rzeczniczka Karina Kamińska) w sprawie projekcji dokumentu braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu” na płocie rezydencji abpa Leszka Sławoja Głódzia. Film, w którym przedstawiono przypadki molestowania dzieci przez księży, wyświetlono tam w połowie maja.

Policja przesłuchuje osoby uczestniczące w projekcji, a wśród nich Beatę Maciejewską, która startowała z list Wiosny do Europarlamentu. Funkcjonariusze chcieli się dowiedzieć, kto wywiesił białe prześcieradło, na którym wyświetlono film „Tylko nie mów nikomu”. – „Odniosłam wrażenie, że policja ma już wytypowanego sprawcę. Ja nie pamiętałam, kto wywiesił to prześcieradło, nie mogłam więc pomóc policji” – stwierdziła w rozmowie z onet.pl Maciejewska.

Wesprzyj KODUJ24.PL

Dodała, że sprawa prowadzona jest z artykułu 63a, paragraf pierwszy Kodeksu Wykroczeń: „Kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny (…)„. – „Ten artykuł nie obejmuje powieszenia prześcieradła ani projekcji filmu. To mi trochę przypomina klimat filmów Barei. Cieszę się, że policja działa tak skutecznie i ściga przestępców. Czuję się bezpiecznie” – ironizuje Maciejewska.

Policja odniosła się do sprawy w komunikacie, z którego niewiele wynika. – „Policjanci każdorazowo w tego typu sprawach prowadzą czynności wyjaśniające. Przesłuchani zostali świadkowie. Policjanci sprawdzają, czy doszło do naruszenia przepisów prawa. Nikt w tej sprawie nie usłyszał zarzutów. Czynności prowadzone są w kierunku wykroczenia” – napisała rzeczniczka gdańskiej policji Karina Kamińska w komunikacie przesłanym onet.pl.

bt

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

12
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
Jarosław K.m9p59miroAdamJabis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Miron
Miron

Ja wieszałem prześcieradła na płocie…..

Jarosław K.
Jarosław K.

ya tesh

Rafał P
Rafał P

Brawo! Nasza dzielna policjo.

Zenek
Zenek

Łatwiej było przemalować ten płot na biało i zawsze można tam wyświetlać

Miranda
Miranda

z notatki policjanta / autentyczne/ :”niewiele myśląc przyjechała policja”

zibi
zibi

pewno znowu spektalularne zatrzymanie w świetle kamer przez antyterrorystów 0 6 rano

Marek
Marek

Szkoda, że tak sumiennie i z takim poświeceniem nie szukają narodowców regularnie łamiących prawo na swoich spędach. No ale wiadomo priorytet. Każda sprawa niewygodna dla władzy czy połączonego z nim kościoła awansuje do rangi zdrady stanu i trzeba takiego sprawcę znaleźć i wlepić mu dożywocie, a narodowcy na razie władzy pomagają zastraszając resztę, więc są pod ochroną.
Brawo milicjanci, wy sami jak i wasi przełożeni upodobniacie się do większości polaków, których horyzont myślowy sięga następnego posiłku, nie pamiętacie już ile lat trwała odbudowa jako takiego prestiżu po czasach PRLu. Cały ten wysiłek zniszczyliście w kilka lat rządów pisu. Gratuluję.

Jantar
Jantar

Jak to Zbawca Narodu mówi o PiS i opozycji? Aha, to idzie tak: „My jesteśmy tam, gdzie wtedy. Opozycja stoi tam, gdzie stało ZOMO!”. No i właśnie widać, kto gdzie stoi.

Jabis
Jabis

Prześcieradło a’la afisz!? Pisane sympatycznym atramentem? 😀
Spisywać, rejestrować takie kulsoństwo … dla późniejszego rozliczenia!

Adam
Adam

Kpina zreszta policja mnie juz nie zdziwi jak zatrudniaja kogo leci osoby bez wyzszego wyksztalcenia niejednokrotnie sa to tempoglowe osilki

miro
miro

Kiedy wreszcie Opozycja zajmie sie Głódziem .Przypomnijmy:Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź przez lata był zarejestrowany pod pseudonimem Guastar i przekazywał wywiadowi cywilnemu i wojskowemu PRL informacje na temat Jana Pawła II i jego polityki wobec kościołów wschodnich – wynika z dokumentów IPN. Sensacyjne zapiski, które znalazły się w dokumentach przytacza Wirtualna Polska.

m9p59
m9p59

To prania tez kościół zabrania ? aa ma swoje owieczki jakie korwa wykroczeni ?na plocie wieszam projektor włączam bo muj plot mój projektor i oglądam