Policja umorzyła śledztwo ws. oblania w Kielcach wolontariuszy Róży Thun fekaliami

Policja umorzyła śledztwo ws. oblania w Kielcach wolontariuszy Róży Thun fekaliami

– „Skandal! Po katowickiej prokuraturze w sprawie szubienic kolejna instytucja bezczynna i bezradna wobec aktów agresji. Kielecka policja nie potrafiła określić, kto wylał na moich wolontariuszy śmierdzącą substancję, ale nawet nie zleciła analizy cieczy. Państwo PiS w praktyce” – napisała na Twitterze Róża Thun. Europosłanka PO dołączyła „zawiadomienie pokrzywdzonego o niewniesieniu wniosku o ukaranie do sądu”.

 

Funkcjonariusze poinformowali w rzeczonym zawiadomieniu, że umorzyli śledztwo z powodu „niewykrycia sprawcy wykroczenia”. Do zdarzenia doszło w maju tego roku, o czym pisaliśmy w artykule „Młodzi wolontariusze roznoszący ulotki kandydatki do PE zostali oblani fekaliami”.

Rzecznik prasowy świętokrzyskiej policji Kamil Tokarski tłumaczył w rozmowie z „GW”, że taka decyzja została podjęta po przeanalizowaniu przez funkcjonariuszy zebranych materiałów. – „Gdy policjanci przyjechali na miejsce zdarzenia, na chodniku nie było już śladów, bo zdarzenie zostało zgłoszenie z opóźnieniem, więc nie było co zbierać. Sami poszkodowani powiedzieli nam, że poszli do domu, umyli się, wyczyścili i przyszli zgłosić. Więc o tym, co na nich spadło, wiemy z relacji” – stwierdził Tokarski.

 

Inaczej opisuje sytuację Michał Braun, koordynator biura regionalnego europosłanki PO. – „Z przekazanych przez wolontariuszy informacji, a nie mam powodów, żeby im nie wierzyć, wynika, że od razu po zajściu zgłosili się na komisariat. Oczekując na przesłuchanie, umyli ręce i twarz, ale pozostały ślady na ubraniach i zniszczone materiały, z których można było pobrać próbki. Pani poseł Róża Thun złoży do sądu zażalenie na decyzję policji” – zapowiedział Braun.

bt

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Rafał PJabisZoomedMarek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek
Marek

Zawsze gdy słyszę „umorzenie z powodu niewykrycia sprawcy” to odczytuję to jako „jesteśmy nieudolni/nie interesuje nas to/mamy sprawę w d… więc olewamy/odpuszczamy” jak służba porządkowa tak się zachowująca może liczyć na poważne traktowanie? Co do meritum to zdziwienia nie ma. Wolontariusze i/lub Pani Thun powinni sami zlecić i opłacić prywatnej firnie zebranie próbek i przeprowadzenie dochodzenia, tylko oczywiście kto o tym myśli w trakcie i kogo na to stać? Taki to kraj pis chce stworzyć, ze sprawiedliwością, której doczekasz tylko gdy sam się o nią postarasz czy wręcz sam ja wymierzysz. Perspektywa ta wzbudza we mnie grozę, gdy o tym… Czytaj więcej »

Zoomed
Zoomed

Pisowców należy traktować fe- kaliami 3 razy dziennie.

Jabis
Jabis

Eeee … przecież to od dawna już nie policja – tylko PISmilicja. Neandertalczyk Maj (ten z GŁUPSZYM o Bizancjum) zaczął i tak to leci. Kto to teraz jest min. MSWiA?

Rafał P
Rafał P

Co w tym dziwnego? PiS to jest coś. Oni się goownami nie będą zajmować.