Policja we Wrocławiu złamała zasady reżimu sanitarnego

Policja we Wrocławiu złamała zasady reżimu sanitarnego

1.kwietnia rząd wprowadził kolejne restrykcje, które mają pomóc w zatrzymaniu koronawirusa, a tymczasem, nie bacząc na nowe zasady, w KWP we Wrocławiu odbyła się uroczystość policyjna, na której stawiło się ok. 100 osób.

 

Na tym spotkaniu, pełniący obowiązki komendanta policji we Wrocławiu insp. Dariusz Wesołowski wręczył mł. insp. Krzysztofowi Noculakowi nominację na stanowisko pierwszego zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, mł. insp. Mariuszowi Bużdyganowi na stanowisko zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, nadzorującego pion służby kryminalnej, pożegnał policjantów odchodzących na emeryturę oraz przeprowadził różnego typu roszady związane z mianowaniem, powołaniem i powierzeniem nowych funkcji wybranym policjantom.

Policjantom przygrywała orkiestra, a oni sami na czas uroczystości, odpuścili sobie maseczki ochronne, rękawiczki i zasadę zakazującą gromadzenia się.

 

Dziennikarze usiłowali skontaktować się z Komendą Wojewódzką Policji we Wrocławiu  i jej rzecznikiem, ale bezskutecznie. Również Komenda Główna w Warszawie nabrała wody w usta. Jedynym efektem zainteresowania mediów tą sprawą było usunięcie z informacji prasowej listy uczestników uroczystości. Na szczęście udało się wcześniej wykonać skan, tak więc jest czarno na białym dowód, że policja złamała wprowadzone przez rząd zasady reżimu sanitarnego.

O karach wymierzanych przez policjantów oraz warunkach pracy funkcjonariuszy pisaliśmy w artykule „Ja tam j***ę ludzi po 500 zeta i niech siedzą w domu” – do sieci wyciekł zapis rozmów policjantów prewencji o obecnych warunkach służby

Rzecznik prasowy policji Mariusz Ciarka obiecuje, że przyjrzy się sprawie, a ja jestem ciekawa, czy posypią się kary pieniężne. W końcu policjant to taki sam obywatel jak każdy inny i musi ponieść konsekwencje swego nieodpowiedzialnego zachowania. Tak więc płać panie władzo, płać…

Tamara Olszewska

Źródło: money.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
barbaraWOJTEKRafał PbiałyKos Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Krzysztof
Krzysztof

Przede wszystkim zapłacić powinien komendant, na którego rozkaz to się odbyło. I to nie tylko kasą, ale i stanowiskiem.

Kos
Kos

Podobno wroclawska policja jest policja tej spasionej Kempy (sama tak kiedys powiedziala). Nic im nikt nie zrobi. W razie czego zwroca sie do Kempy I sprawa zalatwiona

Marek
Marek

Też coś. Przecież wiadomo czym jest policja. Jest to po prostu partyjna bojówka, żołnierze rządu w niebieskich mundurach. Już od dawna powinno używać się nazwy milicja. I wcale się z tym nie kryją. Jak inaczej wytłumacz, że komendant główny policji na konferencji prasowej w towarzystwie nadzorującego go ministra wprost mówi, że policjanci będę stosowali wobec obywateli REPRESJE.
A łamiących nowe przepisy będzie więcej. jak na przykład ochroniarze mieliby chronić kaczyńskiego na odległość 2m?

Ryszard
Ryszard

„Kary pieniężne”?! Natychmiastowa, bezwzględna dymisja. Policja publicznie łamie przepisy, za których nieprzestrzeganie ściga i surowo karze obywateli.

biały
biały

Żenada.

Rafał P
Rafał P

Dajcie spokój, przecież psy nie roznoszą koronawirusa. >;-)

WOJTEK
WOJTEK

WĘDKARZ DOSTAŁ MANDAT ŻE ŁOWIŁ RYBY SAM A TUTAJ LEPSZY SORT GDZIE SPRAWIEDLIWOŚĆ

barbara
barbara

P.O. komendanta powinien ponieść konsekwencje takiego zachowania, do odwołania włącznie