Policjanci będą musieli chodzić na „nowenny niepodległościowe”?

Policjanci będą musieli chodzić na „nowenny niepodległościowe”?

Wiceminister spraw wewnętrznych Jarosław Zieliński „słynie” z niekonwencjonalnych zachowań i pomysłów. Wychodzi na to, że nie wystarczają mu miesięcznice smoleńskie. Z inicjatywy Zielińskiego w każdy jedenasty dzień miesiąca w Łapach na Podlasiu będą się odbywać patriotyczne „nowenny niepodległościowe”.

„Wiceminister zawsze dostrzegał potrzebę spotykania się na wspólnej modlitwie w intencji ojczyzny” – powiedział „GW” proboszcz kościoła w Łapach. Potrzebę taką będą też musieli mieć podlascy policjanci. – „W związku z obchodami 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości, w każdy 11 dzień miesiąca, odbywać się będzie Nowenna Niepodległości. Potrwa ona do 11 listopada. Pierwsza z nich odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 11 lutego 2018 roku o godzinie 11.30 w kościele pw. Św. Krzyża w Łapach. Podczas I Nowenny Niepodległości wystąpi Zespół Wokalno-Instrumentalny Komendy Miejskiej Policji w Łomży, który wykona pieśni patriotyczne” – głosi komunikat na stronie Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

Obecność na „nowennie niepodległościowej” nie jest podobno obowiązkowa. – „Każdy z naszych funkcjonariuszy, jeżeli czuje taką potrzebę, może wziąć udział w tych uroczystościach. (…) Oczywiście nie w umundurowaniu służbowym, ale wyjściowym – galowym” – powiedział „GW” rzecznik białostockiej komendy nadkomisarz Tomasz Krupa.

Wiceministrowi Zielińskiemu chyba jednak trudno będzie odmówić, zwłaszcza że obowiązkowo stawić się będą musieli lokalni szefowie policji, Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Służby Więziennej itp.

bt

Źródło: fakt.pl, wyborcza.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

6 komentarzy do "Policjanci będą musieli chodzić na „nowenny niepodległościowe”?"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
smętek

Ratunku! Gdzie my żyjemy? Jedziemy prosto w szambo, z którego nie da się łatwo wygrzebać.

Zbyszek

Trzeba też dla zlodzieji takie coś zorganizować o tej samej porze. Inaczej różnie może być.

Nihil

Zieliński zamienia miesięcznice w policznice?
Co te głąby jeszcze wymyślą?
Kim my jesteśmy dla świata?
Zabraknie nam wstydu za te wszystkie pierdoły piśdzielców

Maciek123454321

A pupcię tłuściocha też trzeba obowiązkowo pocałować?

urszula

Konfetti i co jeszcze ?Malo upodlil policjantow ?Mam 70 lat pochodze z rodziny mundurowych /zielony,niebieki/nikt tak nie zgnoil munduru jak plaszczaki.A gdzie HONOR ? to co jest dzis to honorek na kaczych lapkach.Kurza piechota.Zal patrzec na to wszystko.

Maria

widać policjanci (albo ich zwierzchnicy) za bardzo grzeszą, dlatego muszą odpokutować )-: