Policjanci musieli użyć gazu, żeby obezwładnić pijanego radnego PiS, który jeździł samochodem po Lubinie

Babcia Kasia brała udział w proteście „pamięci ofiar Kościoła”. Postawiono jej zarzuty

Radny PiS z Lubin Adam Konefał nie dość, że jeździł pijany po mieście, to po zatrzymaniu go przez policję był agresywny i atakował funkcjonariuszy. Policjanci musieli użyć gazu, aby go obezwładnić.

 

„Został przewieziony do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badania na zawartość alkoholu” – poinformowała Sylwia Serafin z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie. Dodała, że kierowca na razie nie usłyszał zarzutów. – „Jest podejrzewany o jazdę pod wpływem alkoholu. Wyniki badania krwi powinny być znane w ciągu miesiąca” – dodała Serafin.

Przewodnicząca klubu radnych PiS w Lubinie Patrycja Rozmus potwierdziła, że chodzi o radnego Konefała. – Kategorycznie potępiamy takie zachowania” – stwierdziła w rozmowie z „GW”. Poinformowała, że radny złożył we wtorek rezygnację z członkostwa w klubie PiS.

 

Oburzenia „wyczynami” Konefała nie kryje przewodnicząca Rady Miasta Lubina Bogusława Potocka. – „Jestem zbulwersowana zachowaniem radnego, przewodniczącą rady miasta jestem od wielu lat i nie pamiętam, żeby doszło wcześniej do podobnej sytuacji” – powiedziała Potocka.

Adamowi Konefałowi za jazdę pod wpływem alkoholu grozi do dwóch lat więzienia i utrata mandatu.

bt

Źródło: wyborcza.pl, radiozet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zwinka
Zwinka
13 listopada 2019 21:20

Nie no chłop jest w porządku. Przecież koszulkę z Pismem Świętym nosi.

Agnieszka
Agnieszka
13 listopada 2019 21:51

to norma , wszyscy pisowcy czuja sie sie ponad prawem . kiedy dojdzie do podobnej sytuacji jedyne co potrafia to wyprzec sie zakaly ktora pozwala sobie za duzo , lol sloma jak zwykle wychodzi z buciorow I buta nie pokorna , zygac mi sie che na takich patafonow

Rafał P
Rafał P
13 listopada 2019 23:49

Co to znaczy:”Wyniki badania krwi powinny być znane w ciągu miesiąca”? Jeszcze się okaże, że próbka zniknęła, albo ktoś ją podmienił na świńską krew. W piusuarowym wymiarze (nie)sprawiedliwości wszystko jest możliwe.

ech
ech
14 listopada 2019 11:22
Reply to  Rafał P

Tak to prawda, 1 miesiąc to wystarczająco długi czas do zatarcia śladów, wymiany/podmiany próbki lub zniszczenia dowodów i po sprawie!!!

Krzysztof
Krzysztof
15 listopada 2019 17:28

Duda go wyratuje. Takie typy są pod ochroną w kaczystanie !