Policjanci rozpoczęli protest – pouczenia zamiast mandatów

PO domaga się wyjaśnień w sprawie skandalicznego zachowania kierowcy Kaczyńskiego

Tak jak zapowiadali pod koniec czerwca, od dziś funkcjonariusze nie będą wypisywać mandatów w sytuacjach, gdy można stosować pouczenia. – „Protest policjantów, który dzisiaj się rozpoczął, potrwa do odwołania. Nie sądziłem, że ja, jako szef związku, który wprowadza akcję protestacyjną, będę musiał studzić głowy moich kolegów. Wzburzenie w środowisku jest przepotężne i ta czara goryczy już się przelała” – powiedział w rozmowie z gazeta.pl Rafał Jankowski, przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów. Opisywaliśmy sprawę w artykule „Policjanci mają dość – rozpoczęli ogólnopolską akcję protestacyjną”.

Do protestu odniósł się minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński. – „Drzwi mojego gabinetu są zawsze szeroko otwarte dla strony społecznej. Rozmawiamy szczerze i na argumenty, wiele z tych argumentów przedstawianych przez przedstawicieli związków zawodowych uważam za zasadne. Liczę, że znajdziemy drogę do racjonalnego porozumienia” – napisał na Twitterze.

Internauci komentowali wpis Brudzińskiego. – „I proszę je otwarte trzymać. Będzie mniej bolało, gdy z hukiem pan przez nie wyleci”; – „Zamiast dawać 70 mln Rydzykowi, lepiej dać na Policję, nowe radiowozy, sprzęt i wyposażenie!!!”; – „Likwidacja statystyki, zwiększenie ochrony prawnej, oddanie społeczeństwu władzy nad policją, tzn. komendanci wybierani w wyborach. Wtedy wszystko będzie dobrze :)”.

Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów natomiast tak odniósł się do słów Brudzińskiego: – „Problem w tym, że MSWiA przytacza liczbę rozmów, a ja bym chciał, żebyśmy się nie licytowali liczbą rozmów, a tym, co został zrobione”.

bt

Źródło: gazeta.pl, Twitter

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
MarekAlkaMaciek123454321Polka gorszego sortualfons Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
alfons
alfons

Policja jest rozmontowywana, doświadczeni funkcjonariusze odchodzą na emerytury, nie ma chętnych do pracy, mianuje się więcej oficerów niż szeregowych. Niedługo oficerowie będą licznie szlifować krawężniki. Policja zamieni się w prywatną armię rządu.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Po to „szkolą” WOT. Aż strach się bać.

Maciek123454321
Maciek123454321

To już PiS na policjantów też nie może liczyć?????? Przecież moherowe babcie nie rozgonią demonstrantów.

Alka
Alka

Moze,moze liczyc.Im teraz tylko chodzi o kase.Dostana jakis ochlap,albo obietnice i wroca sluzyc pisowi jak wierne pieski.

Marek
Marek

Dla mnie temat nie jest błahy, ale w obecnej Polsce pod rządami znanej partii tak będzie potraktowany. W demokratycznym kraju policja powinna być dobrze opłacaną, dobrze zorganizowaną i rzetelną formacją. W Polsce jednak tej obecnej nie jest i nigdy nie będzie. Wyższe zarobki zgoda, należą się policjantom, ale co ze standardami pracy? Co z szacunkiem policjanta do obywatela? Nad tym trzeba pracować bo z tym obecnie jest tragicznie. PiS jednak tego nie zmieni, już przedmówcy powiedzieli, to jest tylko „skok na kasę”, kupienie posłuszeństwa i głosów. Żadnego rozwiązania poważnego problemu nie będzie, jak i innych problemów społeczno-państwowych dotykających Polskę. Da… Czytaj więcej »