Policjanci ze Śląska wolą L4 niż ochranianie miesięcznicy smoleńskiej.

Policjanci ze Śląska wolą L4 niż ochranianie miesięcznicy smoleńskiej.

Dzisiaj przed nami obchody kolejnej miesięcznicy smoleńskiej. Tym razem zabraknie na niej policjantów ze Śląska. Uważani są oni za najbardziej doświadczonych w ochranianiu imprez publicznych, tłumieniu demonstracji i walki z tłumem. Ochraniali m.in. papieskie pielgrzymki, warszawski szczyt NATO czy wizytę Donalda Trumpa. Od czerwca 2017 roku, poza lipcem, zabezpieczali też każdą miesięcznicę w Warszawie.

Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, tym razem policjanci mają już dosyć. Mundurowi zbuntowali się, uważając, że dezorganizuje to całkowicie ich pracę.  Każdy taki wyjazd to co najmniej trzy dni poza miejscem, gdzie powinni pełnić swoje obowiązki. To również ich niechęć do wykorzystania ich przeciwko kontrmanifestantom. Do dzisiaj bardzo źle się czują na wspomnienie zatrzymania m.in. Władysława Frasyniuka. „Czuliśmy się jak zomowcy w czasie stanu wojennego, ludzie spoglądali na nas ze współczuciem lub nienawiścią”. Policjanci zagrozili swoim przełożonym masowym pójściem na L-4 i udało się. Tym razem nie pojadą do Warszawy.

Inaczej sprawę przedstawia Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach. „Zapotrzebowanie na siły konieczne do zabezpieczenia składa komenda stołeczna, a sztab Komendy Głównej Policji wskazuje jednostki, które wysyłają do Warszawy policjantów. Tym razem nie dostaliśmy polecenia, aby skierować tam naszych funkcjonariuszy” twierdzi rzeczniczka prasowa KWP, Aleksandra Nowara.

Jeden z internautów tak skomentował postawę policji śląskiej – To chyba już wszyscy Policjanci Oddziałów Prewencji w kraju powinni wiedzieć jak zadbać o poszanowanie munduru. Brawo Śląska Policja. Te drogi krzyżowe, konfetti, policyjne anioły i inne PiSowskie cyrki nie powinny mieć miejsca. To hańba dla Policji, Wojska i innych formacji mundurowych” i trudno się z nim nie zgodzić.

Tamara Olszewska

(Źródło: fakt.pl)

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Zgredzinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zgredzinka
Zgredzinka

No, może w końcu nie pozwolą sobą dłużej pomiatać.