Policjant brutalnie przewrócił mężczyznę na beton! „PiSORMO”

Policjant oskarżany o udział w rozbiciu protestu. „BOJĘ się o bliskich!”

Na Twitterze pojawiło się nagranie z dzisiejszej relacji stacji telewizyjnej TVN 24. Dziennikarze zarejestrowali interwencję policji podczas dzisiejszego protestu pod Sądem Okręgowym w Warszawie – na wideo widać moment, w którym policjant brutalnie rzuca na ziemię mężczyznę biorącego udział w manifestacji.

Człowiek ten, po przewróceniu przez policjanta, upadł na beton i trzymał się za głowę. Interwencję w sprawie podjął już senator Krzysztof Brejza z KO.

Zrobili z Policji PiSORMO. Skandaliczne przewrócenie na beton jednej z osób przez ‚policjanta’. Występuję z interwencją do KGP o: 1) ujawnienie danych ‚funkcjonariusza’, 2) wszczęcie postępowania służbowego. Składam też zawiadomienie do Prokuratury-231 Kk” – napisał na Twitterze.

Co, więcej również posłanki opozycji twierdzą, że podczas protestu zostały brutalnie potraktowane. „Ponownie zostałam poszarpana przez policję pod sądem na solidarnościówce, kiedy chciałam dokonać interwencji poselskiej w sprawie bezpodstawnych działań funkcjonariuszy z użyciem siły wobec protestujących. Poszarpano także Klaudię Jachirę” – poinformowała Monika Falej z Lewicy.

https://twitter.com/FalejMonika/status/1329423736089489410

Komunikat w sprawie ukazał się już na Twitterze stołecznej policji:

Na wysokości Sądu Okręgowego w Al. Solidarności doszło do zablokowania ruchu w kierunku Pragi. Interweniowali policjanci. Zatrzymano osoby najbardziej agresywne. Trwają czynności prowadzone w kierunku naruszenia nietykalności funkcjonariusza”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Dzisiejszy protest był pokazem solidarności z aktywistką zatrzymaną i oskarżoną o napaść na funkcjonariusza w trakcie jednej z demonstracji Strajku Kobiet.

nt

Źródło: metrowarszawa.gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kazimierz
Kazimierz
19 listopada 2020 21:18

Nie policjant ,tylko dwóch . Widać że jeden ciągnie do tyłu , drugi( cywil ) podstawia nogę. To już jest bandyterka nie policja.

Joanna
Joanna
19 listopada 2020 22:39

Policyjny bandyta atakuje spokojnie idacego czlowieka a potem oskarża go o naruszenie nietykalnosci cielesnej.

Shaq
Shaq
20 listopada 2020 08:00

Rzecznik milicji od zawsze w takich sytuacjach posługuje się tym samym kłamstwem – mówi, że to milicjant został zaatakowany.
Biedni, biedni milicjanci. Staruszki, dzieci, kobiety – wszyscy ich biją. Oni tylko się bronią.
Tyle żartów. Mówiąc poważnie – siłowe wsparcie milicji dla pisowskiej dyktatury jest skandalem, No ale skoro mimo wielu prób nie udało się osądzić zomowców strzelających w stanie wojennym, to pachoły pis też pewnie pozostaną bezkarne.

daroo
daroo
20 listopada 2020 09:16

Widać że pan milicjant niedowartościowany, ot taki w ” w domu gałganek ,w pracy tyranek” mam nadzieje ze to się nie skończy krwawą rozróbą bo cierpliwość ludzka ma swoje granice

Predator
Predator
20 listopada 2020 15:14

Bandyci w mundurach, milicja ormo i zomo w jednym. Czekam kiedy tłum rozszarpie któregoś skurwysyna to może się opamiętają i sami wywloką tego żałosnego gównojada z Żoliborza.