Policjant oskarżany o udział w rozbiciu protestu. „BOJĘ się o bliskich!”

Komuś się marzy wykorzystanie LRAD do tłumienia protestów

W czwartek Barbara Nowacka (KO) upubliczniła w internecie zdjęcie przedstawiające policjanta i zawodnika MMA – Piotra Hallmanna, który, jej zdaniem, miał być obecny w trakcie rozbicia przez policję środowego protestu w Warszawie.

Piotr Hallmann, zawodnik MMA, podkomisarz Polska Policja. To Pan w tej białej masce? Bo na miejscu to wiemy że Pan był…” – napisała Nowacka na Twitterze.

Wskazany przez Nowacką fighter i policjant zareagował już na zarzuty Nowackiej w rozmowie z dziennikarzami WP Sportowe Fakty. Rozmówca portalu zapewnił, że bezpośrednio nie uczestniczył w siłowej pacyfikacji demonstracji.

Mogę zapewnić, że w miejscu, w którym to zdjęcie zostało zrobione, nie wykonywałem żadnych czynności. Nie mogę powiedzieć, co dokładnie robiłem. Najgorsze jest to, że jako funkcjonariusz mam ograniczone możliwości do obrony i wypowiadania się. Nie używałem środków przymusu bezpośredniego wobec nikogo. Nic takiego nie miało miejsca. Proszę przeanalizować nagrania. Nie ma żadnego nagrania, które mogłoby być dowodem na zarzucane mi czyny. Na nagraniach nie ma też nikogo, kto jest mojej postury, kto jest tak samo ubrany” – wyjaśnił.

Hallmann, w dalszej części rozmowy, przyznał, że boi się o swoich bliskich. Spowodowane jest to serią agresywnych komentarzy publikowanych przez użytkowników sieci na jego kanałach w mediach społecznościowych.

Zostałem pomówiony i skrzywdzony. Patrzę na moje profile w mediach społecznościowych i jestem przerażony. To przykre, że polityk, który uważa się za poważnego, wykorzystuje moje dane do zwykłej nagonki, nie myśląc o tym, że zagraża mojej rodzinie. O siebie się nie martwię, ale boję się o bliskich. Ludzie udostępnili mój numer telefonu, pytają o adres mój i moich bliskich. Czasami niewiele potrzeba, żeby sprowadzić na kogoś niebezpieczeństwo. Szkoda, że ktoś dla własnych celów wykorzystuje mnie i moją rodzinę. Ludziom niewiele potrzeba, żeby wydać wyrok” – dodał, zapewniając, że skierował pozwy ws. części gróźb.

Wierzycie w zapewnienia Piotra Hallmanna o jego niewinności?

Zostań patronem KODUJ24.PL

nt

Źródło: sport.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
23 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ewa
ewa
22 listopada 2020 10:06

Tępaku czujesz sie skrzywdzony i boisz sie o swoją rodzine a nie pomyslałes o tych, których tłukłeś na oslep pałką i ich rodzinach?

mas60
mas60
22 listopada 2020 10:30

Czyli: w tym miejscu (w tym momencie), w którym ktoś mu zrobił fotkę, Hallmann nie wykonywał żadnych czynności. A chwilę wcześniej lub później? A w innym miejscu? Np 10 m obok? Boi się o swoją rodzinę… Ale kobiety i ich rodziny walczące o swoje prawa, o prawa obywatelskie, może krzywdzić?!

marek
marek
22 listopada 2020 11:02

trzeba było palancie myśleć o tym wcześniej!!!!!!!

Marek
Marek
22 listopada 2020 11:42

Trzeba było zachowywać się godnie i właściwie jak na policjanta przystało to nie byłoby powodów do obaw. No ale zabrakło odwagi najwidoczniej. łatwiej byłoby być jak ten pierwszy na zdjęciu, który odwraca się i bezmyślnie, bez patrzenia kogo, bez wiedzy za ca po prostu napierdala pałą.
Teraz może płakać, że on nic nie zrobił, że on tam tylko stał, może faktycznie tak było, ale jakie to ma znaczenie. Milicjanci się nie zastanawiają, nie patrzą, pałują i polewają gazem losowe osoby, czemu protestujący mieliby być lepsi? Chcieliście być blisko z Białorusią to jesteście.

Lehoo
Lehoo
22 listopada 2020 11:48

Warto być przyzwoitym, panie Piotrusiu

Jac stary
Jac stary
22 listopada 2020 13:14

Po prostu, tylko tam przechodził. Policja – boicie się o bliskich – bądźcie przyzwoici, po prostu.

Agnieszka
Agnieszka
22 listopada 2020 13:49

I dobrze, ze sie boi. Lac innych na polecenia bandutow z rzadu to potrafil, teraz niech ponosi tego konsejwencje.

Grzegorz
Grzegorz
22 listopada 2020 14:12

Trzeba było nie pacyfikować demonstracji i zachować się jak trzeba a nie bezmyślnie wykonywać polecenia bandytów na stołkach.

Zgredzinka
Zgredzinka
22 listopada 2020 14:23

To ciekawe, że nie można oficjalnie publikować danych funkcjonariuszy policji, którzy naruszają prawo, a dane legalnie protestujących (Sejm 2016) to już można zamieszczać na oficjalnej stronie policji, niczym listy gończe.
Im to nie groziła wizja linczu, a przynajmiej ostarcyzmu społecznego, z utratą pracy włącznie

Marek
Marek
23 listopada 2020 19:43
Reply to  Zgredzinka

E tam. Wolno też publikować prywatne dane protestujących, podawać gdzie pracują, jak tvp, a nawet wolno kłamać, że byli na proteście choć ich tam fizycznie nie było (2 przypadki w tvp). Za to kary nie ma, jebana krrit się o to nie czepia, a sędzia który wyda właściwy wyrok w sprawie z oskarżenia prywatnego dostanie dyscyplinarkę od zera.

Paweł
Paweł
22 listopada 2020 14:33

pewnie szedł po bułki dla rodziny i przez przypadek naszedł na te protesty biedaczek

Chermes
Chermes
23 listopada 2020 17:24
Reply to  Paweł

Do kościoła podążał, pomodlić się o zdrowie dla rodziny…

ANA
ANA
22 listopada 2020 14:54

Panie Hellmann, wcześniej pan twierdził, że nie brał. pan udziału z policjantami w dręczeniu protestujących. Teraz po rozpoznaniu, mowi pan ze był i nikogo nie skrzywdził? To co robił pan z kolegami po cywilnemu i z pałkami w ręce? A gdyby tak pańscy koledzy zachowywali się, wobec pańskiej rodziny, żony, dzieci? Jeśli brak panu honoru, to trzeba mieć odrobinę przyzwoitości.

Chermes
Chermes
22 listopada 2020 17:37

Oj tam, boi się o bliskich. Wielkie mi mecyje. Najwyżej mu dzieciaka albo żonę ktoś spałuje do nieprzytomności… Nic się nie stanie. Wyzdrowieją.
Przecież dla niego to 'chleb powszedni”.

Jacek Doliński
Jacek Doliński
22 listopada 2020 17:58

Biedactwo! Może na drugi raz pomyśli, zanim popełni czyn karalny.
A z MMA powinni go wyrzucić.

Konrad
Konrad
22 listopada 2020 20:13

Oczywiście, że wszyscy, ci pałkarze są „niewinni”. Oni wykonywali swoją pracę, najlepiej jak potrafią. A, że trafili akurat na kobiety, to już inna para kaloszy.

smętek
smętek
22 listopada 2020 20:37

Uczestnicy protestów też mają bliskich ale MO ma w umysłach wyłącznie „zniszczyć to zbiegowisko”, bo taki był prikaz. Wyrazy szacunku dla protestujących a pogarda dla milicjantów.

zzz
zzz
22 listopada 2020 21:10

Szkoda, że jakoś nie byliście oburzeni, kiedy trolle z pewnego ważnego urzędu publikowali adresy sędziów, a naziole – adresy tzw. „lewaków”. Wtedy popieraliście, prawda? Kazano nam, gorszemu sortowi, brać przykład z „pięknej młodzieży” uczestniczącej w Marszach Niepodległości oraz „biało-czerwonej drużyny”. No to bierzemy. Ale żeby było jasne: nie popieram żadnego udostępniania niczyich adresów. Po obu stronach takie działanie jest złe.

Małgorzata
Małgorzata
23 listopada 2020 06:19

Ja też boję się o bliskich, którzy wychodzą na pokojowy protest w goglach i zabierają coraz więcej tego co może się przydać w razie spałowania. Jeśli podejmuje Pan tajne misje na pokojowych protestach – to znaczy, że liczy się Pan z konsekwencjami – dla siebie i dla rodziny. Transparentność działań policji i służb służy dobrze polskiej demokracji – tajność i zamordyzm służy dobrze autorytarnym rządom PIS. Czas się zdecydować jakie wartości się chroni i jak to robić – z Pana potencjałem – obroniłby Pan 5 rodzin i wiele kobiet – no więc ?

Bandyci z pałami
Bandyci z pałami
23 listopada 2020 06:51

Ten typ chwalił się że szkolił swoich kolegów. Jeżeli jak twierdzi nie używał pały teleskopowej to używali ludzie których wyszkolił. Jak by go tam nie było to by nie nie miał się czego obawiać. Zhanbili dobre imię BOA. Teraz są kojarzeni raczej z boa dusicielami.. wstyd i hańba. Rozwiązanie jest proste za tą akcję odebrać im prawa do emerytury.. wszystkim.

Tomek
Tomek
23 listopada 2020 12:01

Bezpośrednio nie uczestniczył w siłowej pacyfikacji demonstracji, ale 1500 zł za nią chyba dostał bo tyle podobno dostają. Pytanie czy się należą czy nie ?

Antykaczor
Antykaczor
23 listopada 2020 20:07

Ja tylko chciałem potrenować sobie. Tak na serio bez ściemy.

ACAB
ACAB
24 listopada 2020 09:42

Psiaku skundlony, byś miał chociażby jaja i przestał skamlać ze się boisz o rodzinę.