Policjant z nacjonalistycznym znaczkiem na kamizelce „ukarany”… rozmową ostrzegawczą

Policjant z nacjonalistycznym znaczkiem na kamizelce „ukarany”… rozmową ostrzegawczą

Funkcjonariusz stołecznej policji podczas marszu narodowców w Warszawie 15 sierpnia legitymował protestujących antyfaszystów, mając wpięty w kamizelkę nacjonalistyczny emblemat – mieczyk Chrobrego. Nosili go przed II wojną światową działacze faszyzującego Obozu Wielkiej Polski.

 

Przełożeni policjanta „ukarali” go… rozmową ostrzegawczą. – „Stwierdzono w tym przypadku naruszenie regulaminu musztry w policji” – powiedział „Gazecie Wyborczej” rzecznik Komendanta Stołecznego Policji nadkomisarz Sylwester Marczak.

Dodał, że nie sięgnięto po bardziej restrykcyjne formy dyscyplinowania, bo funkcjonariusz służy w policji dopiero od roku i jest niedoświadczony. A stołeczni policjanci przejdą specjalne szkolenie, dotyczące tego, co wolno, a czego nie wolno nosić na mundurze.

 

„No… zamiecione pod dywan!”; – „No tak. Powiedzieli panu policjantowi, żeby na przyszłość uważał, bo „lewactwo” może się przyczepić i się przełożony zmęczy tłumacząc z takiej głupoty”; – „Mnie mniej interesuje, co sobie przypiął do munduru, ważniejsze jest, dlaczego do policji rekrutuje się ludzi o skrajnych, zdecydowanych poglądach?” – komentowali internauci.

bt

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Maciek123454321HistorykMarekObserwator Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Obserwator
Obserwator

„…dlaczego do policji rekrutuje się ludzi o skrajnych, zdecydowanych poglądach?” -odpowiedź jest prosta- w razie porażki pis w wyborach będzie kim rozpędzać demonstracje, przecież powiedzieli że nie oddadzą władzy przez co najmniej 8 lat!

Maciek123454321
Maciek123454321

Jacy skromni. Hitler chciał rządzić 1000 lat, a oni „tylko” osiem???

Marek
Marek

Stołeczni policjanci to powinni przejść specjalne szkolenie na temat praw człowieka i obywatela, godności ludzkiej, o tym jak zatrzymywać i legitymować we właściwy sposób. Do tego obowiązkowa lekcja poruszająca temat komu ma policja służyć (i nie, nie jest to ani obecna ani żadna inna władza czy partia) i, że wykonywanie nielegalne rozkazu lub rozkazu łamiącego prawo nie uchroni policjanta od odpowiedzialności osobistej. Słowem, że „ja tylko wykonywałem” rozkazy nie jest wyjaśnieniem, ani wytłumaczeniem.

Historyk
Historyk

Widzę, że obrażenia lewicowych uczuć religijnych są głębokie XD

Maciek123454321
Maciek123454321

E zaś tam. Powinni dać mu nagrodę. Przecież mógł sobie wpiąć znaczek NSDAP – ten za swastyką.