Politycy nie radzą sobie z naziolami

Politycy nie radzą sobie z naziolami

Nacjonaliści rozpełzli się po kraju, wcale nie będzie tak łatwo ich zmarginalizować, powstrzymać ten społeczny nowotwór, który osiągnął stan chorobowych przerzutów. Na pewno nie poradzi sobie PiS, który po cichu wspiera nacjonalistów, narodowców, czy też quasi-faszystów.

Jak to się stało, że Obóz Narodowo-Radykalny urządza zjazd w kolebce wolności, w sali BHP Stoczni Gdańskiej? Zaś ulicami Gdańska triumfalnie maszeruje ze swoimi flagami i to pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców? W międzywojennej Polsce sanacyjnej ONR po założeniu w 1934 roku został niemal natychmiast zdelegalizowany.

Naziole w Stoczni Gdańskiej to uderzenie w twarz tym wszystkim strajkującym, którzy wywalczyli wolność. Jak musi czuć się Lech Wałęsa, który domaga się zdelegalizowania ONR? W innym symbolicznym miejscu na Jasnej Górze zorganizowano święto nacjonalizmu w ramach Pielgrzymki Środowisk Narodowych.

Jasnogórski klasztor został spowity dymem z pochodni, a ksiądz Roman Kneblewski z Bydgoszczy w kazaniu deklaruje wbrew Ewangelii: „Kocham szczególnie mój naród, więc jestem polskim nacjonalistą”. Jasna Góra stała się duchową stolicą kiboli i brunatnych. Tuż przed pielgrzymką inni nacjonaliści z Młodzieży Wszechpolskiej mieli zjazd w podczęstochowskim Kłobucku.

PiS toleruje nacjonalizm, zaś Kościół katolicki przytula ich w ramach miłosierdzia, że „Kościół jest dla wszystkich”. Polska brunatnieje, faszyzm podnosi łeb. Upadają symbole, jak sala BHP – od „Solidarności” do ONR. Tak nam pokracznieje Polska w czasie podłej „dobrej zmiany”. Na polityków nie można liczyć, aby rozprawili się z problemem nazistowskim, ten obowiązek spada na społeczeństwo obywatelskie.

Waldemar Mystkowski
grafika: Mariusz Waras

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

22
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
15 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
lucky wackerKoLiberWaldemarsmętekAnon Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

A to politycy w ogóle próbują sobie z naziolami poradzić? Bo nie zauważyłam.

ONR
ONR

Lewaków sny o demokracji. „Demokracja jest wtedy kiedy my rządzimy”

Andrzej
Andrzej

Jesteś świrem

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Ogarnij się, człowieku.

smętek
smętek

Troll?

Maciek123454321
Maciek123454321

Optymistycznie zakładam, że w 2019 roku ONR zostanie zdelegalizowany. Wszczęte zostanie postępowanie wyjaśniające, czy PiS nie dążył do zmiany przemocą ustroju Rzeczypospolitej Polskiej.

Marcin
Marcin

Próbę puczu mieliśmy w 2016 roku w grudniu. Innych sobie nie przypominam. ONR ma długoletnią tradycję i nie grozi mu delegalizacja. Statut jasno określa charakter organizacji. Wasze urojenia to dla sądu tylko… urojenia.

Waldemar
Waldemar

Nie wiedziałem, ze na stare lata zostałem puczystą! Bardzo proszę, nie powtarzać tych bzdur za TVP Info i Kaczyńskim, bo to już niestety tylko świadczy o inteligencji powtarzającego. Stałem tam jako puczysta pod Sejmem i oglądałem cały ten pucz. Mnie już nawet nie śmieszy to bajdurzenie. To jedno. Co do ONR to, jak pan zauważył, jako sympatyk lub członek, rozkwitł dopiero za dyktatury PiS. Po prostu wcześniej nie miał tego parasola ochronnego. Mam nadzieję, ze prędzej czy później zostanie zwinięty.

lucky wacker
lucky wacker

On to pisze celowo, aby prowokować. Przecież wiadomo, iż to jest płatny ruski troll 🙂

lucky wacker
lucky wacker

ONR nigdy nie uznawał II Rzeczpospolitej jako legalnego państwa, za co między innymi został zdelegalizowany. ONR nie może legalnie istnieć w państwie demokratycznym, gdyż nie uznaje zasad demokratycznych, więc delegalizacja byłaby jak najbardziej uzasadniona. O ile jeszcze parę lat wcześniej nie mówiono o delegalizacji ONR o tyle dzisiaj stało się to hasłem głoszonym przez polityków. Rośnie społeczne poparcie dla delegalizacji, zwłaszcza gdy pokazano ich neonazistowską mordę. Pamiętajmy, iż ONR nigdy nie był organizacją pro-polską. Jest to organizacja która na drodze przemocy starała się o stworzenie dyktatury kościoła katolickiego w Polsce, choćby takiej jaka powstała w Chorwacji, z ich obozami koncentracyjnymi,… Czytaj więcej »

Jan
Jan

Błagam zdecydujcie się, albo naziści albo faszyści, bo nazwa ma znaczenie

Anon
Anon

Ale to by musieli myślenie włączyć XD

Zwinka
Zwinka

A Tobie nie wszystko jedno ?

Zwinka
Zwinka

Czy możemy prosić administratora o zamykanie drzwi przed nosem naziolskich werbowników ?

ONR
ONR

Ciebie w szafie zamknięto czy jak? To jest demokracja według takich jak ty?

Zwinka
Zwinka

Tak, właśnie tak. Demokracja nie oznacza, że można robić wszystko, co się komu we łbie zajarzy, Organizacje faszystowskie są zakazane, nie tylko w Polsce, tyle że w Polsce głaszcze się karków po łysych główkach. Wiadomo, dlaczego. Skoro władza ich „nie widzi”, to sami Obywatele muszą głośno krzyczeć NIE !

Anon
Anon

Komunistyczne też są zakazane a jakoś lewica ma się dobrze

lucky wacker
lucky wacker

Okay, czyli prawica to naziści. Fajnie się podsumowałeś. A ktoś ostatnio tak strasznie się tutaj buntował przeciwko nazywanie NSDAP prawicą. Wy to się lubicie samozaorać 🙂

Jan
Jan

Lewicowość komunizmu nie wyklucza lewicowości nazizmu, ale to by trzeba trochę doczytać historię kariery politycznej Adiego a nie ograniczać się do wikipedii

Anon
Anon

Otóż to, niestety niektórzy mają trudności z prawidłową komunikacją i słyszą tylko to co chcą usłyszeć

smętek
smętek

Był czas zalecanek pisowców do nazistów w powijakach. Dzisiaj naziole to już potężna siła i władza czuje przed nimi strach. W Niemczech roku 1933 odbywały się podobne „parady” .

KoLiber
KoLiber

Delegalizacja ONR to czysta demagogia ludzi kierujacych sie emocjami zamiast rozumem. Logiczne ze po zdelegalizowaniu organizacja przejdzie do podziemia, pozostajac tam poza wszelka kontrola panstwa. Ktos powie no dobrze ale przynajmniej zablokujemy im konta i wszelkie transakcje przelewow. Bzdura, tego tupu organizacje kieruja sie czysta kalkulacja i dobrze wiedza ze jedyna forma transakcji opiera sie na kopercie w lape, a konto tylko dla picu by nie snuc podejrzen. Na tej samej zasadzie funkcjonuje KOD i Obywatele RP, ktore rowniez ktos moze uznac za organizacje radykalne inaczej.