Politycy nie zapomnieli o pieniążkach dla siebie

Prokuratura chce uchylenia immunitetu marszałkowi Senatu Tomaszowi Grodzkiemu

Temat pieniędzy dla polityków i pracowników budżetówki powraca na łamy z dużą konsekwencją. Dzieje się tak dlatego, że politycy tylko na potrzebę chwili rozstali się z pomysłem zwiększenia swoich poborów. Najpierw musimy wyjść z ofertą dla ludzi, potem dla władzy – tłumaczy marszałek Tomasz Grodzki – donosi wp.pl.

 

Po słynnej aferze kiedy Senat sprzeciwił się podwyżce dla polityków, marszałek Grodzki zapowiedział powstanie zespołu parlamentarnego, który ma wypracować mechanizm regulujący płace w budżetówce. Dziennik Gazeta Prawna informuje, że prace wspomnianego zespołu ruszyły.

Zdaniem marszałka system wynagrodzeń pracowników budżetówki musi zostać zmieniony bo ten, który funkcjonuje jest bardzo zagmatwany. „Celem finalnym jest zmiana Polski z kraju niskich płac w kraj przyzwoitych, godnych płac. Inaczej nigdy nie powstrzymamy emigracji, zwłaszcza młodych ludzi” – twierdzi Grodzki.

„Pensje w sferze budżetowej miałyby odnosić się do średniej krajowej i miałyby mieć odpowiedni mnożnik. Te same zasady miałyby również dotyczyć parlamentarzystów, wiceministrów oraz osób pełniących najważniejsze funkcje w państwie” – czytamy na wp.pl. Nie jest jasne czy poziom podwyżek dla polityków miałby być taki jak zapisano w odrzuconej ustawie.

 

Działania Senatu i PO w powyższej kwestii mają postawić PiS „pod ścianą”. Partia Kaczyńskiego obiecała  Polakom podniesienie płac. Niestety kłopoty związane z koronawirusem dotknęły również gospodarkę. Wypracowany projekt ma wywrzeć presję na  Prawie i Sprawiedliwości i w efekcie może „stanowić kłopot w przeprowadzaniu oszczędnościowych ruchów”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

A jeszcze kilka tygodni temu, po medialnej burzy, mogło nam się wydawać, że w tej kadencji parlamentu, nikt nie pomyśli już o podjęciu prac zmierzających do wzrostu wynagrodzeń dla polityków…

/as/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
15 września 2020 06:33

Gnoje. Zawsze myślą najpierw o sobie.