Polityczka PiS nazwała Mazowieckiego „stalinowcem” i „agentem NKWD”. Zapłaci za to

Polityczka PiS nazwała Mazowieckiego „stalinowcem” i „agentem NKWD”. Zapłaci za to

Była radna PiS z Lublina, Anna Jaśkowska, w 2018 r. wzięła udział w dyskusji o pomyśle nadania jednej z ulic Lublina imienia Tadeusza Mazowieckiego. Przedstawicielka PiS bardzo przeciwko temu protestowała, cytując słowa internauty, który nazwał byłego premiera mianem „stalinowca, komunisty i agenta NKWD”.

 

Za te słowa synowie Mazowieckiego pozwali polityczkę do sądu.

Ten rozpatrzył już sprawę, zmuszając polityczkę do przeprosin, oraz uiszczenia 10 tys. zł na rzecz Towarzystwa „Więź” związanego z czasopismem o tej nazwie. Tadeusz Mazowiecki był redaktorem naczelnym tego pisma w latach 1958-81.

Oprócz tego, Jaśkowska ma zamieścić przeprosiny w mediach, takich jak m.in.: „Dziennik Wschodni”, „Do Rzeczy”, „Polityka” i w liberalnej rozgłośni TOK FM.

Wyrok jest prawomocny. Gazeta.pl podaje: „Wcześniej radna odwoływała się od wyroku, ale ostatecznie sąd nie przychylił się do jej wniosku i zaostrzył karę”.

 

Tadeusz Mazowiecki jest najbardziej znany jako pierwszy premier III Rzeczpospolitej. Nieżyjący polityk związany był z obozem chrześcijańsko-demokratycznym – działał m.in. w szeregach PAX, KIK, Znaku, Unii Demokratycznej oraz w Unii Wolności.

Zostań patronem KODUJ24.PL

/nt/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Wujo Wkurw
Wujo Wkurw
27 stycznia 2021 21:41

Póki są jeszcze odważni sędziowie opluwanie wszystkiego co nie-pisie może czasem sporo kosztować. Wszystko zależy od tego, czy komornik będzie równie sprawny jak przy egzekwowaniu mandatów za spontaniczne spacery.

Goool
Goool
27 stycznia 2021 21:55

Liberalne radio TOK FM.

Ireneusz
Ireneusz
28 stycznia 2021 08:42

ja się ma pusto we łbie to i pusty portfel nie straszny

daroo
daroo
28 stycznia 2021 08:49

Można mieć zastrzeżenia do p. Mazowieckiego chociażby z powodu jego słynnej „czerwonej kreski” bo „dzięki” niej mamy to co mamy. A można było jednym pociągnięciem pozbyć się pewnych układów ale z tym NKWD to rzeczywiście przesada

antyuzurpator
antyuzurpator
28 stycznia 2021 09:57
Reply to  daroo

Grubą kreskę ogłosił, bo wierzył naiwnie w uczciwość „wolnego społeczeństwa”, że będzie moralnie nieskazitelnie czyste jak alba proboszcza. Sądził po sobie, a to tak nie działa.

Zwinka
Zwinka
28 stycznia 2021 11:55
Reply to  daroo

Nie wiesz, o czym piszesz. Gruba linia ( nie żadna czerwona kreska) Mazowieckiego została przez bandę Kaczyńskiego wykorzystana do szkalowania go. Podobnie stało się ze słynnym cytatem „polskość to nienormalność”, którym przez lata okładano Tuska. Jedno i drugie bez sensu, ale podziałało, bo który z pisowskich głąbów miałby ochotę zagłębiać się w prawdziwy sens tych słów. … Może chociaż ty spróbuj. Można bez trudu znaleźć w sieci, przeczytać i pomyśleć. .

daroo
daroo
29 stycznia 2021 07:53
Reply to  Zwinka

Może i nie wiem ale widzę tu pewien ciąg przyczynowo skutkowy, co skłania mnie do wyrażenia własnej opinii na ten temat. Chyba jeszcze nie jest to zabronione BTW staram się nie słuchać bełkotu Kaczyńskiego i jego bandy bo mam po tym nadkwasotę

Ryszard
Ryszard
28 stycznia 2021 12:16
Reply to  daroo

Nie mówił o żadnej „czerwonej kresce”, tylko o „grubej linii”., a sens był taki, że „otwieramy nową hipotekę, a za to co zrobili komuniści nie bierzemy odpowiedzialności”. Tylko ty i tobie podobni nie zrozumieli tego sensu albo cynicznie nie chcieli zrozumieć, celową zmieniając „linię” na „kreskę”. I dokładając „czerwoną”.

daroo
daroo
29 stycznia 2021 07:50
Reply to  Ryszard

A skąd wiesz jaki był sens? to po pierwsze, po drugie daruj sobie osobiste wycieczki w stylu „…ty i tobie podobni…” bo nie znasz mnie i nie masz pojęcia kim jestem. zamiast tracić energię na „pyskówki ” może skupmy się na tym co zrobić z bałaganem który mamy na „podwórku”

Ryszard
Ryszard
28 stycznia 2021 12:11

Radna miejska to zaraz polityczka? No dajcie spokój. Może radny gminy wiejskiej, chłopina po po SPR-ze, oderwany wprost od pługa to też polityk?

daroo
daroo
28 stycznia 2021 19:01
Reply to  Ryszard

Ty i tobie podobni najchętniej rozgrzeszyliby wszystkich którzy mają na nazwisko inaczej niż Kaczyński. Otóż nie rozumiesz najwyraźniej że do poltyki większość wchodzi stopniowo zaczynając właśnie z poziomu samorządu PS też potrafię walić na oślep |: ***** ***