Polityczne naciski na „przykręcenie śruby” przed wyborami powodem rezygnacji szefowej „Radia Wrocław”

Polityczne naciski na „przykręcenie śruby” przed wyborami powodem rezygnacji szefowej "Radia Wrocław"

Jolanta Piątek złożyła dymisję z funkcji dyrektora Radia Wrocław. Powodem tej decyzji były polityczne naciski na „przykręcenie śruby” opozycji.

 

Piątek prezesowała od grudnia 2017 r. Choć wywodziła się ze środowiska związanego z PiS, to starała się robić radio obiektywne i niefaworyzujące żadnej ze stron politycznego konfliktu. Dostęp do anteny mieli zarówno politycy „dobrej zmiany”, jak i przedstawiciele demokratycznej opozycji.

Więcej o pracy z Jolantą Piątek opowiedzieli sami pracownicy Radia Wrocław, którzy poruszyli temat w rozmowie z portalem tuWroclaw.com. „Było po prostu normalnie. Byliśmy najpierw miło zaskoczeni, a później cieszyliśmy się, że mamy taką szefową. Jolanta Piątek ma określone poglądy i nie ukrywała ich. Ale jednocześnie bardzo pilnowała, aby radio było obiektywne. Nie było mowy o propagandzie, czy atakach na opozycję. Szczerze? Jesteśmy wściekli, że doszło do tego, że musiała się zwolnić” – przyznał jeden z anonimowych pracowników publicznej rozgłośni.

 

Umiarkowana polityka Jolanty Piątek nie spodobała się hunwejbinom „dobrej zmiany”, którzy domagali się od niej ostrzejszej krytyki opozycji i bardziej wyraźnego wsparcia dla polityki rządu. Było to o tyle ważne, że szybkimi krokami zbliżają się wybory do Sejmu i Senatu, w których pozycja PiS jest mocno zagrożona.

Według pierwszych doniesień zastępcą Piątek miał zostać Marcin Rosiński, związany dotychczas z TVP i TVP Info. Rosiński jako dziennikarz był mocno krytykowany przez osoby związane z opozycją. Zarzucano mu stronniczość i faworyzowanie polityków Zjednoczonej Prawicy. Do plotek na ten temat odniósł się sam Rosiński, który na swoim Twitterze zdementował ostatnie pogłoski.

„Przeniosłem się do Warszawy i ciężko pracuje na utrzymanie. Lekko nie jest, bo jako »słoik« mam pod górkę, podlewają mnie fale hejtu. Za Wrocławiem tęsknie ale na razie nie planuje powrotu. Komentowaniem plotek się nie zajmuję. Miłego dnia” – napisał w social mediach Rosiński.

Rada Mediów Narodowych na zgłoszenia osób chętnych do przejęcia prezesury nad Radiem Wrocław, czekać ma do 20 sierpnia. Dzień później członkowie RMN zdecydują, kto zostanie prezesem dolnośląskiej rozgłośni.

/nt/

Źródło: wyborcza.pl, tuwroclaw.com

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
JabisHerodAntypis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
HerodAntypis
HerodAntypis

Po prostu nie wytrzymała ciśnienia, ale szacun dla niej, że się nie zeszmaciła.

Jabis
Jabis

Gdy pisałem na KONTAKT PR I uwagi na temat red. Katarzyny SZCZUJSKIEJ, deputatu mydła dla Goćka, śmieszności – red. TVP w radio (brzmi durnie) – jakoś. przechodziło.
Gdy zacząłem udowadniać, że stają się komitetem wyborczym PIS – zablokowali i kontakt i … adresy redakcji. A piszą: – JESTEŚ U SIEBIE. No.