Polityk PiS powiedział, że pieniądze z UE trafią na realizację programu jego partii

PPosłowie opozycji dziękują za przyznane podwyżki? Prawda to czy fałsz…

Wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda gościł dziś w TOK FM. Wypowiadał się w nim m.in. na temat pieniędzy z Funduszu Odbudowy.

 

Prowadzący rozmowę dziennikarz zapytał Budę o to, czy zbieżność programu PiS „Nowy Ład” z niektórymi zapisami Krajowego Planu Odbudowy jest celowa. Wiceminister, dość nieoczekiwanie, powiedział, że pieniądze z KPO będą częściowo wykorzystywane przy realizacji „Nowego Ładu”, czyli programu politycznego PiS.

„W ‘Nowym Ładzie’ znajduje się kompleksowe podejście do wielu segmentów życia społecznego. Pojawią się też dodatkowe elementy, dużo istotniejsze. To o czym pan mówi, to wycinki, fragmenty, które chcieliśmy już pokazać, bo w ramach KPO chcemy je częściowo finansować” – powiedział nadzwyczaj szczerze Buda.

 

Całość „Nowego Ładu” ma zostać przedstawiona podczas konwencji PiS w maju.

Należy przy tym dodać, że Buda obiecał, iż „Nowy Ład” będzie też finansowany z innych źródeł niż wspomniane środki przyznane Polsce z Funduszu Odbudowy.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

Waldemar Buda pełni rolę wiceministra funduszy i polityki regionalnej od 2019 r. Wcześniej był też sekretarzem stanu w resorcie inwestycji i rozwoju.

/nt/

Źródło: tokfm.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
5 maja 2021 17:38

Brawo targowica, znaczy lewica, macie co chcieliście. Polska na tych pieniądzach straci, a katofaszyści zyskają. Czy było to warte rzekomego zacieśniania relacji z UE, które i tak zaraz nie będą nic znaczyć jak pawłowicz dastanie zezwolenie na poleksit?

smętek
smętek
5 maja 2021 18:00

Zadowolonej ze swojej „przebiegłej zagrywki” lewicy zalecam przestudiowanie tych prawie 500 stron KPO, w którym – podobno – znalazły swoje miejsce ich postulaty. Jakim trzeba być idiotą żeby wierzyć w opowieści dziwnej treści wygłaszane przez Pinokia.