Polityk SLD grozi uczelni Rydzyka postępowaniem komorniczym

Polityk SLD grozi uczelni Rydzyka postępowaniem komorniczym

Działacz SLD Marek Jopp wygrał w sądzie przeciwko uczelni Rydzyka – WSKSiM w Toruniu. Poszło o dyskryminowanie go jako ateisty, bo szkoła zażądała od niego, by dostarczył jej zaświadczenie z rekomendacją od katolickiego proboszcza jego parafii. Jopp nie mógł go doświadczyć ze względu na swój brak identyfikacji z Kościołem.

Sąd zasądził karę 5 tys. zł zadośćuczynienia. Pieniądze te miały zostać przelane przez WSKSiM do dnia 15 września bieżącego roku, co jednak się nie stało. Aktywista SLD nie otrzymał nie tylko pieniędzy, ale nawet podstawowych wyjaśnień. Dlatego też chce on załatwić konflikt z uczelnią przez komornika.

Bardzo żałuję, bo chciałem to wszystko załatwić polubownie, a tak będzie trzeba uruchomić procedury egzekucyjne. Jeśli nic się nie zmieni, sprawą zajmie się komornik” – zapowiedział w rozmowie z dziennikarzami Onetu.

Marek Jopp, co warto przypomnieć, sądzi się już z uczelnią Rydzyka od kilku lat. W 2019 r. wygrał sprawę cywilną przed sądem pierwszej instancji, który ocenił, że lewicowy działacz padł ofiarą dyskryminacji ze strony toruńskiej uczelni. Wyrok podtrzymał kilka tygodni temu sąd drugiej instancji, co go uprawomocniło.

Co ciekawe, sprawa Joppa trafiła też do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Trybunał, niestety, jeszcze jej nie rozpatrzył.

Zostań patronem KODUJ24.PL

nt

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
smętekjan Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
jan
jan

potomkowie ubecji w akcjii……………………………………to jest chichot historii

smętek
smętek

Proszę o rozwinięcie „światłej myśli” kto to są ci „potomkowie ubecji” w opisanym zdarzeniu.