„Polki i Polacy nie muszą żyć w ciemnogrodzie, który próbuje wykreować Kaczyński”

Reakcja Dudy na porozumienie dwóch prezesów oczami Roberta Biedronia

W przygotowanej w Parlamencie Europejskim rezolucji skrytykowano Polskę za projekt dotyczący edukacji seksualnej. – „Proponowane przepisy nie tylko penalizują świadczenie kompleksowej edukacji seksualnej, ale również łamią międzynarodowe standardy oraz zobowiązania Polski w tym zakresie” – napisano w dokumencie.

 

„Przez działania PiS-u Polska po raz kolejny stawiana jest na wokandzie Parlamentu Europejskiego. Zawsze będziemy walczyć o to, żeby Polki i Polacy nie musieli żyć w ciemnogrodzie, który próbuje wykreować Kaczyński” – powiedział europoseł Wiosny Robert Biedroń. Projekt rezolucji poparły wszystkie największe frakcje w Parlamencie Europejskim: chadecy, socjaliści, liberałowie i Zieloni.

Autorzy projektu wyrażają „głębokie zaniepokojenie niezwykle niejasnymi, szerokimi i nieproporcjonalnymi przepisami proponowanego projektu ustawy, które de facto mają na celu kryminalizację rozpowszechniania edukacji seksualnej wśród nieletnich i której zakres potencjalnie zagraża wszystkim osobom, a zwłaszcza edukatorom seksualnym, w tym nauczycielom, pracownikom służby zdrowia, autorom, wydawcom, organizacjom społeczeństwa obywatelskiego, dziennikarzom i rodzicom lub opiekunom prawnym karą do trzech lat więzienia za nauczanie o ludzkiej seksualności, zdrowiu i życiu intymnym”.

 

Europosłowie wzywają polski parlament „do powstrzymania się od przyjęcia proponowanej ustawy oraz do zapewnienia młodym ludziom dostępu do kompleksowej edukacji seksualnej”. Głosowanie nad rezolucją odbędzie się w Parlamencie Europejskim 14 listopada.


A o protestach, dotyczących projektu ustawy w tej sprawie pisaliśmy w artykule „Jesień średniowiecza” – protest przed Sejmem przeciw karaniu więzieniem za edukację seksualną”.

bt

Źródło: dziennik.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Wolnościowiec Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wolnościowiec
Wolnościowiec

Pamiętam jak Biedroń kazał zdjąć krzyż w Sejmie a potem sam biegał w jarmułce i palił świeczki Chanukowe. Nigdy nie zrozumiem lewactwa które krytykuje katolicyzm (czasem słusznie) a jednocześnie robi dobrze żydom i muzułmanom którzy są 10 razy gorsi. Mógłby mi ktoś to wyjaśnić?