Polonia zmobilizowana jak nigdy. Będzie rekordowa frekwencja?

W USA liczą już głosy oddane przez przedstawicieli Polonii. Wybory były rekordowe

Rekordowa liczba Polaków – wg danych MSZ 382 tysiące – zarejestrowało się do wyborów. To o ponad 50 tys. więcej, niż w wyborach parlamentarnych 2019 r. Najwięcej wyborców zgłosiło się w Wielkiej Brytanii. PiS nie zgodziło się na poprawkę Senatu wydłużającą  okres wysyłania pakietów z 6 do 9 dni, co wielu Polaków zagranicą odczuło jako utrudnienie.

 

Ze względu na koronawirusa w wielu krajach poczta działa wolniej niż zwykle i rodacy obawiają się, że pakiety mogą nie przyjść na czas, ani mogą nie zdążyć ich w terminie odesłać. Skarżą się też na problemy z rejestracją internetową, brak lub utrudniony kontakt z ambasadami czy konsulatami.

Wyborcy podejrzewają też, że głosami wysłanymi pocztą można będzie dowolnie manipulować.

 

Przeciwnicy PiSu mają podstawy do obaw. W wyborach parlamentarnych 2019 wszędzie, poza USA, wśród Polonii wygrała Koalicja Obywatelska (39%, PiS odpowiednio – 25 %) – podaje rp.pl.

Pakiety wyborcze muszą być dostarczone do konsulatów do końca głosowania. Te, które nadejdą po czasie, nie będą uwzględniane.

Wyścig z czasem już się rozpoczął.

/ep/

Źródło: rp.pl

 

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
18 czerwca 2020 14:52

Czekam od 13.06 na pakiet(y) ( w sumie 5) . Obawiam sie ,że nie zdażę odeslać na czas. Mieszkam w UK

zwykłe krętactwa pisiaków
zwykłe krętactwa pisiaków
18 czerwca 2020 15:08

Już wstępne wypowiedzi dot. głosowania za granicą (zwłaszcza pracowników konsularnych), sugeruje że część głosów wysłanych korespondencyjnie, ” może być nieuwzględniona, z powodu opóźnień”.