„Polska drwi z naszych wartości i jest za to nagradzana”. Komisja Europejska wolałaby, aby fundusze unijne trafiły bezpośrednio do samorządów.

"Polska drwi z naszych wartości i jest za to nagradzana". Komisja Europejska wolałaby, aby fundusze unijne trafiły bezpośrednio do samorządów.

Od kilku lat Unia Europejska krytycznie odnosi się do łamania praworządności w Polsce.

 

Reforma sądownictwa, upolitycznienie Trybunału konstytucyjnego i Sądu Najwyższego, dyskryminowanie mniejszości, naruszanie wolności obywatelskich, ograniczanie praw kobiet – to tylko niektóre z zarzutów, jakie stawia Polsce unijna Komisja Swobód Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych, przypominając jednocześnie, że „pieniądze z polityki spójności nie mogą być wydawane z naruszeniem unijnych wartości.

 

Komisja Europejska chciałaby, aby fundusze unijne trafiły bezpośrednio do samorządów, a nie do polskiego rządu. Na dotacje nie mogłyby liczyć również te z samorządów, które ogłosiły się strefami wolnymi od LGBT.

 

Zdaniem przewodniczącego Komisji, Juana Fernando Lopez Aguilara: „bycie członkiem Unii Europejskiej to przestrzeganie unijnych wartości i praw. Unia musi powiedzieć głośno, że przejmuje się Polską i losem prawie 40 milionów obywateli unijnych w Polsce.”

wb

Źródło: innpoland.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kos
Kos
20 lipca 2020 00:05

I tak wlasnie byc powinno. Inaczej pis te pieniadze rozkradnie.

HerodAntypis
HerodAntypis
20 lipca 2020 07:47

To jest Salomonowe rozwiązanie. Dać miliardy euro samorządom, a rząd zostawić gołym w ryj! Przygłupy ekonomiczne przestaną mówić, że to prezydent dał im emeryturę! Z pustego i PiS nie naleje! Kasa Polsce zostanie dana a PiS za brak praworządności ukarany.

Florian
Florian
20 lipca 2020 20:56

Myślę że pieniądze powinny trafiać bezpośrednio do Samorządów a bynajmniej do Starosty bo to ten człowiek wie co potrzeba w powiecie a nie Pan Premier . PiS trwoni pieniądze na prawo i lewo I raczej bym ograniczył wpływy do budżetu gdzie pazury wyciągają wszyscy włącznie z Panem Jarosławem gdzie wydaje Panu Rydzykowi a Ten się śmieje i drwi z Polaków .

Maciek123454321
Maciek123454321
21 lipca 2020 09:09

Bardzo bym chciał, żeby pieniądze unijne trafiły bezpośrednio do samorządów, jeżeli prawnie istnieje taka możliwość. To byłaby najlepsza odpowiedź na to, co z Polską robi PiS. I PiS byłoby bezradne. Byłby koniec z finansowym gnębieniem samorządów i wyraźny sygnał Unii Europejskiej, że troszczą się o Polaków i mają w dupie bezmyślny, bezczelny i arogancki rząd. Sygnał do polskich wyborców byłby jasny. Pieniądze z funduszu spójności i tak szły do samorządów, więc niech popłyną obfitszym strumieniem.

Bart
Bart
21 lipca 2020 10:41

Ziobro mówi, że UE dając nam pieniądze nie robi nam żadnej uprzejmości. Bezczelny, opuchnięty typ.