Polska Fundacja Narodowa mistrzem w marnotrawieniu naszych pieniędzy

Polska Fundacja Narodowa mistrzem w marnotrawieniu naszych pieniędzy

Wreszcie do Polskiej Fundacji Narodowej dotarło, że jej współpraca z amerykańską agencją PR White House Writers Group, nie ma sensu. Ciekawe to, bo jeszcze nie tak dawno PFN szedł w zaparte i upierał się, iż WHWG zasługuje na każdego dolara, bo tak ciężko pracuje nad poprawą wizerunku Polski w USA.

 

Mało tego, dziennikarzom Onetu, którzy pokazali „skuteczność” tej współpracy,  Gliński zarzucił sianie propagandy, mówiąc, że „Jeżeli medium, które ma interes w tym, żeby podważać sensowność działań polskiego państwa w interesie polskiego państwa, to trudno mi to komentować. Cywilizowane demokracje na świecie inwestują miliardy, a nie miliony dolarów w promocję swojego kraju i pozycji międzynarodowej. Życzę powodzenia panom dziennikarzom, choć nie wiem, czy oni są jeszcze dziennikarzami”.

A jednak umowę rozwiązano po cichu, zaraz po publikacji w Onecie i pozostał tylko żal, że wyrzucono w błoto ponad 27 mln zł.

 

Za takie właśnie pieniądze amerykańska agencja miała poprawić wizerunek Polski na świecie. I jak jej się to udało? Po ogłoszeniu we wrześniu 2019 roku  informacji o współpracy obu tych organizacji „anglojęzyczne konto na Twitterze @Polish_Fndtn obserwowało mniej niż sześć tys. osób, HeartOfPoland na Instagramie – 51 użytkowników, a kanał na YouTube subskrybowało zaledwie 13 osób”. WHWG się nie przemęczała i na Instagramie zamieszczała darmowe zdjęcia, przy okazji popełniając też błędy, jak np. pomylenie Warszawy z Pragą. Skasowała też ostro, bo aż 9 tys. dolarów za organizację konferencji, na którą poleciał Macierewicz z Janningerem. Konferencji, która trwała raptem 90 minut.

Umowa WHWG z PFN wygasła 28 kwietnia, ale na otarcie łez agencja amerykańska dostała jeszcze 28 tys. dol. za maile w sprawie konferencji poświęconej Janowi Pawłowi II i Ronaldowi Reaganowi. Trzeba przyznać, PFN miała gest…

Tamara Olszewska

(Źródło: gazeta.pl/onet.pl)

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
16 czerwca 2020 14:33

Nie bez powodu Duda krzyczał: „Ojczyznę dojną racz nam wrócić panie” Nie bez powodu co niektórzy rządy PiS nazywają „dojną zmianą”. A czego się nie dotkną to śmierdzi przekrętem, Ta nieustanna karuzela stanowisk w spółkach skarbu państwa do tego rozdmuchany jak balon rząd ze 112 osobami te gabinety polityczne, fundusze, fundacje ….. I wszędzie KASA płynie niczym wartki strumień