Polska Grupa Górnicza pada na ryjek, ale wydaje, ot tak, ok 300 mln zł na nagrody

Polska Grupa Górnicza pada na ryjek, ale wydaje, ot tak, ok 300 mln zł na nagrody

Jak podaje portal gazeta.pl, Polska Grupa Górnicza wypłaciła swojej prawie 40-tysięcznej załodze nagrodę roczną, tzw. „czternastkę’.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że …

…w drugim kwartale tego roku firma może stracić płynność finansową i zabraknie jej środków na dalsze funkcjonowanie.
W związku z trudną sytuacją, PGG w ubiegłym roku wystąpiła o 1,75 mld zł wsparcia, a obecnie analizowany jest wniosek o kolejne wsparcie, w ramach tarczy PFR.

Komentarz internautów bezcenny!

Jak piszą, „nie zarobili na 13 pensje a dają im 14 porąbany kraj”, „Cała ta branża tkwi mentalnie i rzeczywiście w głębokim PRL, górnicy dalej myślą że dzięki nim budujemy Polskę ludową, a rządzący od lat ich w tym uświadamiają, kiedy wreszcie znajdą się odważni i zlikwidują tą studnię bez dna? Jak można wpłacać jakiekolwiek premie w przedsiębiorstwie które od lat jest pod kreską, bo wszelkie 13 i 14 należy tak traktować?”, czy też „14 pensja, kłopoty finansowe, utrata płynności, wsparcie państwa. To ma sens. Skazani na sukces”.

Polska Grupa Górnicza pada na ryjek, ale wydaje ot tak, ok 300 mln zł, na nagrody

Faktycznie, czegoś tu nie rozumiem. PGG nie ma kasy, prosi o pomoc z tarczy, a jednak stać spółkę na nagrody? Coś tu solidnie kupy się nie trzyma…

Zostań patronem KODUJ24.PL

Tamara Olszewska

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
Andrzej
21 lutego 2021 13:26

W polskiej polityce musi się znaleźć ktoś z jajami takimi jakie miała Margaret Thatcher, aby zrobić z górnictwem porządek!!

smętek
smętek
21 lutego 2021 13:40

„Wadza” dodrukuje potrzebne pieniądze i tzw. górnicza brać będzie fedrowała żeby przybywało surowca na składach. To już są ciule, bo inaczej tego nazwać się nie daje.